Editörler : oto-danisman-expert
18 Ağustos 2019 03:39

Jandarma Astsubaylık Bilgi Edinme
Merhaba arkadaşlar ben hem sağlık astsubaylığa hem normal astsubaylığa başvurmuştum sağlık astsubaylıktan asil veya yedek listeye giremedim normal astsubaylığı ise asil olarak kazandım sizlere bazı sorularım olacak cevaplayabilirseniz sevinirim şimdiden hepinize teşekkür ederim; 1-)Eğitim süresi ne kadar sürüyor ve nasıl bir süreç kısaca bahsederseniz sevinirim. 2-)Eğitim süreci sonrası vazgeçebiliyormuyuz eğer vazgeçebiliyorsak nasıl bir yükümlülükle karşı karşıya kalırız(tazminat ücreti vs.) 3-)Eğitim sürecimiz bizim kendi askerlik süremizden sayılırmı 4-)Normal devlet kurumunda sağlık atamaları için tercih verebiliyormuyum eğer verebiliyorsam olurda atamam olursa nasıl oluyor Valla arkadaşlar bu konular hakkında biraz araştırma yaptım fakat net olarak bir bilgiye ulaşamadım bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan yardımlarını bekliyorum :)

Snbey
Aday Memur
18 Ağustos 2019 14:06

Dostum anladığım kadarı ile sen rahatlık düşünüyorsun, hiç maceraya gerek yok, gitme seneye tekrar dene veya eylülde pomem alacak onu bekle :) sonra Komando olursan kaçmak için gün sayarsın.

meraboy
Aday Memur
18 Ağustos 2019 14:26

Eğitim süresi 1 yıl

İntibaktan sonra astsubaylıktan vazgeçersen 62 bin 679 lira tazminat ödersin.

Sayılmaz diye biliyorum

Bu arada branşsız jandarma her türlü komando olacak bununda bilgisini vereyim :)

Soslu Alexander
Şube Müdürü
18 Ağustos 2019 15:33

1-Eğitim süresi 1 yıldır. Eğer değişmezse 1 ay intibak eğitimi 7 ay Astsubaylık temel eğitimi 4 ayda komando eğitimi alacağız.

2-Eğitimden vazgeçersen okulda kaldığın (her gün * 186tl)+ aldığın ön sözleşme aylığının yasal faizini geri ödeyeceksin. Disiplin vs durumlarında 4 katına tekabül ediyor. 62.bin okulu son gün bırakanlar için geçerli demişti konuştuğum astsubay.

3-Evet askerlik sürecinden sayılıyor.

4-Jandarma içerisinden sadece Suem'e geçiş yapabilirsin o da jandarma Sueme. Onun dışında bırakmış sayılır ve tazminat ödersin.

Ben jandarma Personel kazandım biraz geri hizmet gibi oldu ama yapabilecek bir durum yok düz jandarmaya giremedim. Düz jandarma her işe koşar trafik,asayiş komando nerede eksik varsa orayı tamamlarsın. Ona göre okula kaydını yaptırırsan yedeklerin önünü açmış olursun

baybert.rg69
Aday Memur
19 Ağustos 2019 00:11

Eywllh arkadaşlar sağolun verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

yamtar37
Memur
20 Ağustos 2019 09:30

Arkadaşım astsubaylık eğitiminin içinde komando eğitimi yok yanlış bilgi verme 2 ay Foçada terörle mücadele ve iç güvenlik harekâtı kursu veriliyor. Bu kurs komando birliklerinde çalışmak için yeterlidir ama sonucunca mavi bere almıyorsun ya da komando brövesü vermiyorlar

Soslu Alexander, 5 yıl önce

1-Eğitim süresi 1 yıldır. Eğer değişmezse 1 ay intibak eğitimi 7 ay Astsubaylık temel eğitimi 4 ayda komando eğitimi alacağız.

2-Eğitimden vazgeçersen okulda kaldığın (her gün * 186tl)+ aldığın ön sözleşme aylığının yasal faizini geri ödeyeceksin. Disiplin vs durumlarında 4 katına tekabül ediyor. 62.bin okulu son gün bırakanlar için geçerli demişti konuştuğum astsubay.

3-Evet askerlik sürecinden sayılıyor.

4-Jandarma içerisinden sadece Suem'e geçiş yapabilirsin o da jandarma Sueme. Onun dışında bırakmış sayılır ve tazminat ödersin.

Ben jandarma Personel kazandım biraz geri hizmet gibi oldu ama yapabilecek bir durum yok düz jandarmaya giremedim. Düz jandarma her işe koşar trafik,asayiş komando nerede eksik varsa orayı tamamlarsın. Ona göre okula kaydını yaptırırsan yedeklerin önünü açmış olursun

yamtar37
Memur
20 Ağustos 2019 09:52

Bu arada k

yamtar37
Memur
20 Ağustos 2019 09:53

Bu arada kimler Bursa Işıklara geliyordu

Afario
Memur
20 Ağustos 2019 12:25

Bursaya mı düştün yamtar :) bende ankaradayimm kayıt yapılmadan sıra geldi bize :D

yamtar37, 5 yıl önce

Bu arada kimler Bursa Işıklara geliyordu

yamtar37
Memur
20 Ağustos 2019 16:15

Aynen Bursa'ya düştüm :) yedekler açıklandı mı ki

Afario, 5 yıl önce

Bursaya mı düştün yamtar :) bende ankaradayimm kayıt yapılmadan sıra geldi bize :D

Afario
Memur
20 Ağustos 2019 21:29

Aslında tuhaf bir durum oldu kontenjan artirildi zannimca daha 350 lisans 300 önlisans cağrıldı kayıt kabula daha şimdiden :)

yamtar37, 5 yıl önce

Aynen Bursa'ya düştüm :) yedekler açıklandı mı ki

Soslu Alexander
Şube Müdürü
20 Ağustos 2019 23:49

Komando brövesi demedim zaten ben şuan görevde olan bir astsubaydan aldığım bilgileri aktarıyorum yorumum yok içinde. Bir süre komando eğitimi aldıklarını ardından 25 km bir teçhizatlı yürüyüş gerçekleştirdiklerini söyledi. Artık göz korkutma mi yaptı bilemem. Bu arada kayıt günü 27 olan var mı ben de 27 görünüyor kime sorsam 26.

yamtar37, 5 yıl önce

Arkadaşım astsubaylık eğitiminin içinde komando eğitimi yok yanlış bilgi verme 2 ay Foçada terörle mücadele ve iç güvenlik harekâtı kursu veriliyor. Bu kurs komando birliklerinde çalışmak için yeterlidir ama sonucunca mavi bere almıyorsun ya da komando brövesü vermiyorlar

Snbey
Aday Memur
20 Ağustos 2019 23:53

Branşlar 27, branşınız nedir hocam

Soslu Alexander
Şube Müdürü
21 Ağustos 2019 02:17

Personel

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler