Editörler :
18 Ağustos 2019 18:56   

Anne İzni Konusunda...

Sözleşmeli olarak işe başladığımızda seneyi doldurmamış şart mı ücretsiz izin hakkını kullanmaya doğum için sonrasında sözleşme nasıl yenileniyor?

bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar?

sözleşmeliler 2 sene sonrasında mı tayin isteme durumu oluyor mu?

19 Ağustos 2019 00:10

dytykly
1 yıl doldurmak şart değil. işe başladıktan 4 ay sonra doğum izni ve ücretsiz iznimi kullandım 1 yıl rahatça
19 Ağustos 2019 00:11

dytykly
1 yıl doldurmak şart değil. işe başladıktan 4 ay sonra doğum izni ve ücretsiz iznimi kullandım 1 yıl rahatça
dytykly, 6 ay önce - Alıntıya git
eylülde işe dönmüştm takip eden ocaktan sözleşmem yenilendi. Sözleşmeler her yıl ocakta yenilenir zaten.
19 Ağustos 2019 02:04

kamuuucuuu
Şef
eylülde işe dönmüştm takip eden ocaktan sözleşmem yenilendi. Sözleşmeler her yıl ocakta yenilenir zaten.

çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için sözleşmeliler de kimi başka başka şey diyor çevremde de ...

04 Eylül 2019 20:16

lbc_kocak
Aday Memur
3 ay ücretsiz izinde kalıp 3 ay sonunda başlayabilir misiniz?
05 Eylül 2019 21:45

kamuuucuuu
Şef
3 ay ücretsiz izinde kalıp 3 ay sonunda başlayabilir misiniz?
lbc_kocak, 6 ay önce - Alıntıya git

ama isteyen 1 yıl da alabilir 3 ay da yani değil mi?

21 Eylül 2019 22:13

svklyldz
Aday Memur

doğum sonrası yarı zamanlı çalıştınız mı böyle bir hakkımız var mı

22 Eylül 2019 00:00

kamuuucuuu
Şef

doğum sonrası yarı zamanlı çalıştınız mı böyle bir hakkımız var mı

svklyldz, 5 ay önce - Alıntıya git

ben de merak ediyorum sizin sorduğunuz soruları da sözleşmelilerde izin sorun oluyormu acaba diye sormuştum ama olmuyormuş çok şükür...

23 Eylül 2019 11:53

Zeynoo65
Aday Memur

ben de merak ediyorum sizin sorduğunuz soruları da sözleşmelilerde izin sorun oluyormu acaba diye sormuştum ama olmuyormuş çok şükür...

kamuuucuuu, 5 ay önce - Alıntıya git

BİZİM YARI ÇALIŞMA HAKKIMIZ YOK SADECE ÜCRETLİ DOĞUM İZNİNDEN SONRA GÜNDE 3 SAAT SÜT İZNİMİZ VAR DİYE BİLİYORUM. YARIM ÇALIŞMA GİBİ BİR HAKKIMIZ VAR OLDUĞUNU ÖNE SÜRÜYORSANIZ DAYANAĞINIZ NEDİR ACABA?

24 Eylül 2019 14:16

kamuuucuuu
Şef

BİZİM YARI ÇALIŞMA HAKKIMIZ YOK SADECE ÜCRETLİ DOĞUM İZNİNDEN SONRA GÜNDE 3 SAAT SÜT İZNİMİZ VAR DİYE BİLİYORUM. YARIM ÇALIŞMA GİBİ BİR HAKKIMIZ VAR OLDUĞUNU ÖNE SÜRÜYORSANIZ DAYANAĞINIZ NEDİR ACABA?

Zeynoo65, 5 ay önce - Alıntıya git

yok bir şey öne sürmüyorum...

hiçbir fikrim yok sözleşmeli memuriyet için..

sözleşmeli memuriyete başvurdum eğer ALLAH nasip eder de olursa anne izinleri nasıl diye bu konuyu açtım bebek için tedavideyim ve işim de olursa bebek de olursa hayırlısı ile sağlıcakla bakacak kimsem yok kendim bakacağım bilen arkadaşlardan cevap bekliyordum ücretsiz izin oluyormuş sanırım bir sene falan ona sevindim yani..

25 Eylül 2019 09:24

Zeynoo65
Aday Memur

yok bir şey öne sürmüyorum...

hiçbir fikrim yok sözleşmeli memuriyet için..

sözleşmeli memuriyete başvurdum eğer ALLAH nasip eder de olursa anne izinleri nasıl diye bu konuyu açtım bebek için tedavideyim ve işim de olursa bebek de olursa hayırlısı ile sağlıcakla bakacak kimsem yok kendim bakacağım bilen arkadaşlardan cevap bekliyordum ücretsiz izin oluyormuş sanırım bir sene falan ona sevindim yani..

kamuuucuuu, 5 ay önce - Alıntıya git

2018 yılında yapılan değişiklikle artık 2 yıl boyunca izin veriliyor.

25 Eylül 2019 14:22

kamuuucuuu
Şef

2018 yılında yapılan değişiklikle artık 2 yıl boyunca izin veriliyor.

o zaman gerçekten de çok iyi..

17 Ekim 2019 10:28

çatlak_fizikçi
Memur

4b sözleşmeli personel ve Analık izni konusunda benim de şöyle bir sorum var:

Yeni yasaya (değişen yasaya) göre 3+1 liyiz. Diyelim ki 1 yıl çalıştık gebe kaldık, hamilelikti, ücretli analık izniydi derken yaklaşık 1- 1,5 yıl da öyle geçti. Etti 2,5 yıl. yani 2.5 yıl sonra ücretsiz izne ayrıldığımızda çalışmadığımız süre 3+1 den sayılıp kadroya geçip tayin isteme hakkımız vs doğacak mı, yoksa "2.5 yılın üzerine gel 1.5 yıl daha çalış o hakları öyle kazan" mı diyecekler bize?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Var mı böyle bir durumla karşılaşan ?

17 Ekim 2019 20:13

Asfe30
Aday Memur

4b sözleşmeli personel ve Analık izni konusunda benim de şöyle bir sorum var:

Yeni yasaya (değişen yasaya) göre 3+1 liyiz. Diyelim ki 1 yıl çalıştık gebe kaldık, hamilelikti, ücretli analık izniydi derken yaklaşık 1- 1,5 yıl da öyle geçti. Etti 2,5 yıl. yani 2.5 yıl sonra ücretsiz izne ayrıldığımızda çalışmadığımız süre 3+1 den sayılıp kadroya geçip tayin isteme hakkımız vs doğacak mı, yoksa "2.5 yılın üzerine gel 1.5 yıl daha çalış o hakları öyle kazan" mı diyecekler bize?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Var mı böyle bir durumla karşılaşan ?

çatlak_fizikçi, 4 ay önce - Alıntıya git
ücretsiz izin sırasında maaş almıyorsun sigorta yatmıyor çalışmış olmadığın için kesinlikle sayilmaz
23 Ekim 2019 22:50

aysnrseker
Aday Memur

Merhaba. Ben de yeni atandım büyük ihtimal Ocak'ta işe başlıycam bir sorun çıkmazsa eğer ve bebeğim 4 buçuk aylık olacak ücretsiz izni işe başlar başlamaz alabiliyor muyuz net bilgi bulamıyorum.
31 Aralık 2019 14:57

Bahar.9
Aday Memur
Merhaba. Ben de yeni atandım büyük ihtimal Ocak'ta işe başlıycam bir sorun çıkmazsa eğer ve bebeğim 4 buçuk aylık olacak ücretsiz izni işe başlar başlamaz alabiliyor muyuz net bilgi bulamıyorum.
aysnrseker, 4 ay önce - Alıntıya git
Merhaba ben 4b li atandim 3 hafta çalıştım sonrasında 4 ay analık iznine çıktım 32.haftamda. simdi 7 ocakta ücretli iznim bitiyor. 1 yıl ücretsiz izne çıkacağım. hakkınız var yani.
Toplam 15 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?