Editörler :
19 Ağustos 2019 00:08   

Dış kaynaktan subay ve astsubay alımı bitecek mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi önümüzdeki bu alımlar son mu olacak? Araştırabildiğim kadarıyla araştırdım fakat düzgün bir kaynaktan bilgi bulamadım. Forumlarda da son olacak ve son olmayacak diyenler var. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

19 Ağustos 2019 11:36

erdem1212
Aday Memur

alımlar azalır sadece jandarmada ise jamyo açılacak diyolar

19 Ağustos 2019 12:51

sercanjok
Aday Memur

Anladım. Çok teşekkür ederim

19 Ağustos 2019 13:20

Gydm
Memur
Son olacağını sanmıyorum
19 Ağustos 2019 14:40

sercanjok
Aday Memur

Peki teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar fakat bazı yerlerde Bakan Akar'ın bu sene son olacak dediğinden bahsediyorlar. Bunun videosunu veya haberini bulamadım. Bulduğum bir haberde sadece jandarma erbaş alınmayacağından bahsetmiş. Alınmayacağından bahseden arkadaşlar sanırım bu haber yüzünden böyle bir bilgi paylaşmışlar fakat erbaştan bahsediİiyor haberde

25 Ağustos 2019 16:24

istiglaltr
Memur

Peki teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar fakat bazı yerlerde Bakan Akar'ın bu sene son olacak dediğinden bahsediyorlar. Bunun videosunu veya haberini bulamadım. Bulduğum bir haberde sadece jandarma erbaş alınmayacağından bahsetmiş. Alınmayacağından bahseden arkadaşlar sanırım bu haber yüzünden böyle bir bilgi paylaşmışlar fakat erbaştan bahsediİiyor haberde

sercanjok, 1 ay önce - Alıntıya git

sayın komutan son olacak demiş olabilir ama o son olacak dedi diye ordudaki açık kapanacak mı? peyderpey ihraçlar gözaltılar devam ediyor, bu iş benim şahsi görüşümce 2021e kadar devam eder. 2021de kho tam kapasite mezun verince sözleşmeli alım olur eskisi gibi

25 Ağustos 2019 17:21

sercanjok
Aday Memur

sayın komutan son olacak demiş olabilir ama o son olacak dedi diye ordudaki açık kapanacak mı? peyderpey ihraçlar gözaltılar devam ediyor, bu iş benim şahsi görüşümce 2021e kadar devam eder. 2021de kho tam kapasite mezun verince sözleşmeli alım olur eskisi gibi

istiglaltr, 4 hafta önce - Alıntıya git

Efendim benim de demek istediğim o. Bu seneki alımların mezunları 2020 mezunları olacaklar. 2021'de alım olmaz mı diye sordum aslında. Dediğinizle aynı yere çıkıyor mesajınızı yanlış anlamadıysam.

28 Ağustos 2019 22:30

TheGodfather05
Memur

Girebilme şansınız varsa bu sene girin. Sonra ne zaman son olacaksa olsun.

28 Ağustos 2019 22:54

sercanjok
Aday Memur

Tabi ki şansımı deneyeceğim fakat kpss puanıma güvenmediğim için kazanamayacağımı düşünüyorum. O yüzden seneye de olur mu diye bi sorayim dedim kpssye bu sefer düzenli bir şekilde hazırlanmak için

29 Ağustos 2019 05:39

ridvansimsek06
Kapalı

Dış kaynaklardan bu kadar yüklü alım olmaz artık ilerleyen zamanlarda . Zaten ihraçlardan dolayı bu kadar yüklü alımlar oldu .

29 Ağustos 2019 19:04

sercanjok
Aday Memur

Peki çok teşekkür ederim cevabınız için.

31 Ağustos 2019 00:02

Umit5134

Ordu mensubu olarak söylüyorum tsk da alımlar. Hiç bi zmaan bitmez ama kontenjanlarda azalma olur

31 Ağustos 2019 14:43

sercanjok
Aday Memur

Anladım. Bu cevabınız çok mutlu etti beni, teşekkür ediyorum

31 Ağustos 2019 15:16

neo123558
Aday Memur
eger norvec isvec gibi veyahut dunyanin odaginda olmayan kendi yaginda kavrulan bir ulke olsaydik alim olmazdi , gecen haberde 17 bin kusur kisi ihrac edildi diyor, bedelli geldi , emekli olanlar oldu , Allah rahmet eylesin şehitlerimiz oldu gazilerimiz oldu , alımın bitmesi en son dusunulecek sey , en kotu ihtimalle subay duzeyinde alim olmaz astsubay uzman cavus duzeyinde olur , ama kesin olur
Toplam 13 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?