Editörler :
03 Eylül 2019 16:52

erzunigen
Şef
Bende bu şubat ayında aldım. Ama 8 yılım 2018 haziranda dolmuştu. Müdür yard. Kanun böyle 8 yılını doldurduktan sonra gelen şubat ayında yapılır herkes için demişti.
04 Eylül 2019 03:03

zeytinyağlıfasulye
Aday Memur
Ben 2010 Aralık'ta atandım.16 ay açıkta kaldım, bu durumdan bende faydalanabilir miyim peki ?
04 Eylül 2019 12:46

''_Mavi_''
Daire Başkanı

evet bana da 2020 mart ayı dendi.bu farklılık nerden kaynaklanıyor?benim de 3 ağustos ta almam gerek


eczacıankara, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hangi kurumda görev yapıyorsunuz ? Özelden bilgilerinizi atarsanız durumunuza bakabilirim

04 Eylül 2019 12:55

yetinmek
Şef

Hangi kurumda görev yapıyorsunuz ? Özelden bilgilerinizi atarsanız durumunuza bakabilirim


''_Mavi_'', 2 hafta önce - Alıntıya git

nereden kontrol ediyorsunuz acaba

04 Eylül 2019 12:57

''_Mavi_''
Daire Başkanı

ÇKYS'den bakıyorum SB ise.

05 Eylül 2019 09:41

banggbangg
Aday Memur

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun "Geçiş hükümleri" başlıklı Geçici 36. maddesine göre kademe i

05 Eylül 2019 11:27

17-59
Şef

Hangi kurumda görev yapıyorsunuz ? Özelden bilgilerinizi atarsanız durumunuza bakabilirim


''_Mavi_'', 2 hafta önce - Alıntıya git

8 yıla 1 kademe verilmeye başlanmış. ÇKYS den bir kaç arkadaşın aldığını gördük. hangi sıraya göre yapılıyor bilinmiyor. Ben daha almadım

05 Eylül 2019 11:41

banggbangg
Aday Memur

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun "Geçiş hükümleri" başlıklı Geçici 36. maddesine göre kademe ilerlemesinde kanunun yürürlük tarihi esas alınacaktır. Buna göre 6111 sayılı Kanun (8 yıla bir kademe düzenlemesini getiren kanun) yayımlanmadan önce son bir, iki, üç, dört, beş yıllık sicil not ortalaması 90 ve yukarı olan personelin kademe ilerlemesi alması için esas alınacak süre bu kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihidir.

Geçiş hükümlerinin uygulama dönemi bittikten sonra ise göreve başlama tarihi esas alınarak sekiz yıl boyunca disiplin cezası almayanlara bir kademe ilerlemesi verilecektir.

05 Eylül 2019 14:01

eczacıankara
Aday Memur

KANUN bu kadar ucu açık mı? herkes okuduğundan başka bir şey anlıyor.cimer'e sordum henüz bi dönüş olmadı ne yazıkki.

kurumumun personel dairesi ısrarla şubat mart ayı diyor.

05 Eylül 2019 14:43

AlpBörü
Genel Müdür

yorumları okuyunca.. kurumlarda uygulama birliği yok anlaşılan dedim..

05 Eylül 2019 15:39

eczacıankara
Aday Memur

aynen öyle maalesef

05 Eylül 2019 15:43

AlpBörü
Genel Müdür

aynen öyle maalesef


eczacıankara, 1 hafta önce - Alıntıya git

bende baktım şimdi de bana da vermemişler kademe geçmiş yıllara münhasır vayy bree :// dimek notumuz düşük müş hee

05 Eylül 2019 15:56

eczacıankara
Aday Memur

bende baktım şimdi de bana da vermemişler kademe geçmiş yıllara münhasır vayy bree :// dimek notumuz düşük müş hee


AlpBörü, 1 hafta önce - Alıntıya git

kurumlararası bu anlayış farkı cok enterasan

05 Eylül 2019 15:57

eczacıankara
Aday Memur
05 Eylül 2019 16:03

AlpBörü
Genel Müdür

https://www.memurlar.net/haber/650074/gecici-duzenleme-geregi-disiplin-cezasi-almayanlara-bir-kademe-bu-ay-veriliyor.html

bu habere göre...bu doğruysa yoruma gerek yok ama...


eczacıankara, 1 hafta önce - Alıntıya git

hımm vermezler gibi

05 Eylül 2019 23:49

satoone
Aday Memur

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun "Geçiş hükümleri" başlıklı Geçici 36. maddesine göre kademe ilerlemesinde kanunun yürürlük tarihi esas alınacaktır. Buna göre 6111 sayılı Kanun (8 yıla bir kademe düzenlemesini getiren kanun) yayımlanmadan önce son bir, iki, üç, dört, beş yıllık sicil not ortalaması 90 ve yukarı olan personelin kademe ilerlemesi alması için esas alınacak süre bu kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihidir.

Geçiş hükümlerinin uygulama dönemi bittikten sonra ise göreve başlama tarihi esas alınarak sekiz yıl boyunca disiplin cezası almayanlara bir kademe ilerlemesi verilecektir.


banggbangg, 1 hafta önce - Alıntıya git
Geçiş hükümlerinin süresi bittikten sonra 8 yıl dolar dolmaz verilir diyor kurumlariniza bu şekilde basvurabilirsiniz daha önceki memurlar net haberindede geçici maddenin süresi 2018 de doluyor diyor yani 2019 dan itibaren 8 yil ekleyip takip eden ay alınması gerektiği çıkıyor yazıdan.
06 Eylül 2019 06:45

moonty1
gecis hukumleri sona erdi.beklemeden 8 yili doldurdugunuz yili takiben ki ilk terfi onayinda beraber alirsiniz
06 Eylül 2019 08:56

''_Mavi_''
Daire Başkanı

Kanunun yürürlük tarihi olan 25 şubat 2011 tarihinden itibaren 8 yıl geçince artık 8 yılını doldurulan tarih baz alınmalıdır. Örneğin 10/02/2011 de 8 yılı dolan kişiye 25/02/2019 de verilmeli ancak 26/03/2019 da 8 yılı dolan kişiye 26/03/2019 da verilmeli. Geçiş hükümlerinin uygulama döneminden kasıt bu yani 2011 öncesi sicil puanı olup 2011 den 2019 öncesine kadar 8 yılı dolduranları kapsıyor. Kanunları incelemeden ezbere iş yapan memurlardan kaynaklanıyor bu tür sıkıntılar. O yüzden kanunları belirtip dilekçe ile başvurulmalı sıkıntı yaşayanlar.

06 Eylül 2019 09:09

maskov87
Müsteşar

8 yıllık hizmet bittiğinde eğer alınan bir ceza vs yoksa bir kademe alınır.

06 Eylül 2019 09:19

eczacıankara
Aday Memur

ne güzel yazmışsınız ....benim kurum ikna olur umarım:)

Toplam 44 mesaj
 
ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?