Editörler : swat3410E.Kayı Han
21 Ağustos 2019 00:44

Bekçiler Toplansın
6 gün gece 1 gün izin şeklinde çalışan ailesine cocuna kendine vakit ayıramayan bütün bekçi arkadaşlarım biz sesimizi cıkarmadıkca calısma sistemimizden memnun oldumuzu düşünüyorlar lütfen eşinize aile yakınlarınıza arkadaşlarınıza cimere yazı yazdırın ne kadar cok talep giderse dikkate Alınması o kadar hızlı olur .

EL CHAPO
Genel Müdür
21 Ağustos 2019 03:24

bekci sayisi buyuksehirlerde gereginden fazla zaten.o kadar fazla ki adamlari maclara veriyolar . bekcinin futbol macinda ne isi var ? 1 dolu 1 bos calistirmak daha mantikli 12-36

Nick ways
Şube Müdürü
21 Ağustos 2019 06:41

Bekçiler lütfen il müdürü üze ve valiye durumu bildirin sonra cimere yazın ailenizde yazsın.

sentrocev
Aday Memur
21 Ağustos 2019 07:37

Hepiniz kendi memleketinizdesiniz illa ki siyasi idari coğrafi tanıdığınız kişi veya kişiler var onlara söyleyinsene

Dead-Pan
Aday Memur
21 Ağustos 2019 11:43

İyide bu mesleği icra etmeden önce de bu böyle değil miydi de sonradan isyan ediyorsunuz. Sizin özel sektörden haberiniz var mı ? 12-14 saat çalışıp birde eve gelmek için yolda 1-2 saat vakit harcayan bir kişi evde çoluğunu çocuğunu 1 saat görüp göremeyeceği belli olmadan yorgunluktan yatağına yatan birini düşünün. Bu ülkenin gerçeği bu, hep bana hep bana olmaz.

pomem-3
Şef
21 Ağustos 2019 11:50

belinde silah taşıyan insanla diğer meslektekileri kıyaslıyorsan söyleyecek bir şey yok...
Dead-Pan, 5 yıl önce

İyide bu mesleği icra etmeden önce de bu böyle değil miydi de sonradan isyan ediyorsunuz. Sizin özel sektörden haberiniz var mı ? 12-14 saat çalışıp birde eve gelmek için yolda 1-2 saat vakit harcayan bir kişi evde çoluğunu çocuğunu 1 saat görüp göremeyeceği belli olmadan yorgunluktan yatağına yatan birini düşünün. Bu ülkenin gerçeği bu, hep bana hep bana olmaz.

Z.burnulujohnwick
Aday Memur
21 Ağustos 2019 14:12

Bu hep böyledir hele bi polis olayım nerde olursa olsun çalışırım , hele bi bekçi olayım 6 gün değil izinsiz bile çalışırım , hele bi pöh olayım doğudan gelmem ama mesleği kazandın mı ben niye orda burda çalışıyorum bu benim işim mi , ben 1+1 çalışayım neden 6-1 gibi gibi gibi ... biri yazmısya silahlı meslekle diğerlerini bir tutuyorsun bence en kolay mesleklerden biri o yüzden ses çıkarmayın devaaaaam edin gitsin gençler :)

xgametr
Yasaklı
21 Ağustos 2019 14:48

seninde işine gelmiyor mu işte ne diye zırlanıyon bırak yazsınlar görevlere
EL CHAPO, 5 yıl önce

bekci sayisi buyuksehirlerde gereginden fazla zaten.o kadar fazla ki adamlari maclara veriyolar . bekcinin futbol macinda ne isi var ? 1 dolu 1 bos calistirmak daha mantikli 12-36

xgametr
Yasaklı
21 Ağustos 2019 14:51

yürü git işine , hep aynı klasik bozulmuş laflar eleştireceksen daha güzel bir yol bul
Dead-Pan, 5 yıl önce

Dead-Pan
Aday Memur
21 Ağustos 2019 16:17

İstediğim gibi eleştiririm.Sanırım eleştirdiğim konu da bazılarına batmış ki karşı eleştiri bile yapamadan argo terimleriyle kendilerini tatmin ediyorlar. Gerçeklerden kaçarak bir yere varamazsınız...

xgametr, 5 yıl önce
yürü git işine , hep aynı klasik bozulmuş laflar eleştireceksen daha güzel bir yol bul

angarabebesi060606
Daire Başkanı
21 Ağustos 2019 17:13

Kuzen istikbalde sabah 9 akşam 5 çalışıyor hafta sonu boş 6 7 bin maaş alıyor senin özel sektör anlayışın sanayide çaycımı
Dead-Pan, 5 yıl önce

Dead-Pan
Aday Memur
21 Ağustos 2019 18:16

Özel sektör deyince o hor gördüğün çaycı da işin içine giriyor. Tabi sizin için önemi ne nasıl olsa o çaycı değil mi , silahta taşımıyor çalışsın 16 saat işi ne.....Tebrik ederim kuzenini güzel bir iş bulmuş ama herkes onun kadar şanslı olamıyor. Bu ülkede kaç kişi özel sektörde 8 saat çalışıp o kadar para alıp üstüne birde hafta sonu tatili yapıyor. Aynı ülkede mi yaşıyoruz pardon ... Sizin özel sektör anlayışınız sanırım 6-7 bin lira alıp hafta sonu alan beyaz yakalı üst makam kişilerden öteye geçmiyor heralde ama bu ülkenin bir iş kanunu var açında bir okuyun. İnsanları sınıflandırmadan önce tabi...

angarabebesi060606, 5 yıl önce
Kuzen istikbalde sabah 9 akşam 5 çalışıyor hafta sonu boş 6 7 bin maaş alıyor senin özel sektör anlayışın sanayide çaycımı

Afes89
Memur
21 Ağustos 2019 18:52

herkes hakkını arasın.. boş konuşuyorsun bu ülkede bir iş grubu yorgunluktan yatağa kendini zor atıyorsa diğer mesleklerle de öyle çalışsın o zaman bana da gezi olaylarında evime gidemediğim için don atlet verdiler sokaklarda yattim bütün işçiler memurlar evine gidemesin don dağıtıcam onlara herkes benin yaşadığımi yaşasın 2020 tl alan askeri ücretli şükür etsin o zaman benim yaşadıklarımi yaşamadığı için senin kafan öyle çalışıyor
Dead-Pan, 5 yıl önce

adrenalin88
Şube Müdürü
21 Ağustos 2019 19:00

onlarda haklarını arasınlar usta. Asgari ücretli de 12 saat çalışıyor diye memurda mı tebaa etsin.

ağlamayana meme verilmiyor bu ülkede her kesim hakkını aramalı

ben sınırda çakma 12-36 çalışıyorum. Dinlenme olmadan bir fiil 12 saat...affedersin ama yeri geliyor çişe bile çıkamıyorum. Yemek arası bile yok.... Sınır komşumuz polisle aynı işi yapıyorum ve adamlarla mesai sistemini konuştuğumda adamlar 12-48 çalışıyor. çok yoğunlukta bizim gibi 12-12 değil 12-36 ya dönüyoruz diyorlar. Bunu neden mi söylüyorum örneğini verdiğim ülkede insana değer veriliyor. Bizdeki gibi işene geliyorsa çalış yok insan hakları var. İnsanı koruyan Kanun nizam var. Biz sesimizi çıkarmazsak 1900 bilmem kaçlardan kalan çağ dışı mevzuatlarla yönetiliriz.

Dead-Pan, 5 yıl önce

Dead-Pan
Aday Memur
21 Ağustos 2019 19:30

Kardeşim herkes hakkını elbet arasın ama benim demek istediğim sizin çalışma şartlarınızla eşit olupta daha az para alan milyonlarca vatandaş var bu ülkede. Sizin onlardan önce çıkıp hak aramanız kusura bakmayın da biraz saçma geliyor yani. Birazcık tevazu sahibi olmak gerek. Elbet sizinde sıkıntılarınız olur ama en azından özel sektöre göre durumunuz iyi. Her şeye hak aranmaz. Daha bekçilik kanunu yeni yeni kuruldu adam bunu göre göre işe başlamış , çalışma şartlarından şikayetçi. Bu durum abes değil mi sizce de ?

Afes89, 5 yıl önce
herkes hakkını arasın.. boş konuşuyorsun bu ülkede bir iş grubu yorgunluktan yatağa kendini zor atıyorsa diğer mesleklerle de öyle çalışsın o zaman bana da gezi olaylarında evime gidemediğim için don atlet verdiler sokaklarda yattim bütün işçiler memurlar evine gidemesin don dağıtıcam onlara herkes benin yaşadığımi yaşasın 2020 tl alan askeri ücretli şükür etsin o zaman benim yaşadıklarımi yaşamadığı için senin kafan öyle çalışıyor

Dead-Pan
Aday Memur
21 Ağustos 2019 19:39

Yahu elbetteki şartlar olgunlaşsa en çok ben isterim. Herkes mutlu olsun ama buradaki konu çok farklı. Sizin çalışma şartlarınızdan şikayetçi olduğunuz konularda çalışmak isteyecek milyonlarca kişi var. Belki siz görmüyorsunuz ama birazcık tevazu sahibi olmak gerek.12-36 çalışıyorsun ama aldığın maaş seni en azından tatmin ediyordur. Asgari ücretli neyle tatmin olsun.Bu konu uzar gider. Herkes hakkını aramalı tabi ama bu konuda memurlara en son söz düşüyor. Doğuda görev yapan kolluk kuvvetlerin şartları tabiki de her şeyden önce gelir.Ama ben İzmir'de yaşıyorum. İzmir'in en sakin yerinde hemde. Burada 5-6 bekçi sabaha kadar çekirdek çitliyorlar. Şimdi bu durumda kimin şikayetçi olması gerek

adrenalin88, 5 yıl önce

onlarda haklarını arasınlar usta. Asgari ücretli de 12 saat çalışıyor diye memurda mı tebaa etsin.

ağlamayana meme verilmiyor bu ülkede her kesim hakkını aramalı

ben sınırda çakma 12-36 çalışıyorum. Dinlenme olmadan bir fiil 12 saat...affedersin ama yeri geliyor çişe bile çıkamıyorum. Yemek arası bile yok.... Sınır komşumuz polisle aynı işi yapıyorum ve adamlarla mesai sistemini konuştuğumda adamlar 12-48 çalışıyor. çok yoğunlukta bizim gibi 12-12 değil 12-36 ya dönüyoruz diyorlar. Bunu neden mi söylüyorum örneğini verdiğim ülkede insana değer veriliyor. Bizdeki gibi işene geliyorsa çalış yok insan hakları var. İnsanı koruyan Kanun nizam var. Biz sesimizi çıkarmazsak 1900 bilmem kaçlardan kalan çağ dışı mevzuatlarla yönetiliriz.

adrenalin88
Şube Müdürü
21 Ağustos 2019 20:01

hocam ben asgari ücretle de onun üstünde maaşla özel şirketle de çalıştım. Bir çok işin zorluğunu yaşayarak öğrendim. Her işte çürük elma vardır o kendi karakterini, iş ahlakını yansıtır. Şimdi üç beş bekçi işini aksatıyor diye diğerlerinin hakkını almaması adaletsizlik olur mesela bir çok özel şirket elamını işini çok mu iyi yapıyor ? mesela ben buradaki bir kaç kargo dağıtım elamanı ile sorun yaşadım yada kullandığım hattı satan bayi bana yanlış bilgi vererek beni mağdur duruma düşürdü bu kişiler asgari ücret çalışına ve ben bunlar yüzünden asgari ücretli adama 12 değil 15 saat çalışsın yada okusaymış da memur olsaymış deyip kesip atsam olur mu ? bence olmaz. Özel şirkette çalışırken de aynı söz söylenir ''sizin yerinize dışarıda çalışacak milyonlarca kişi var''. Bu işler böyle gelmiş böyle gider dersek iliklerimize kadar sömürülürüz.

Dead-Pan, 5 yıl önce

Yahu elbetteki şartlar olgunlaşsa en çok ben isterim. Herkes mutlu olsun ama buradaki konu çok farklı. Sizin çalışma şartlarınızdan şikayetçi olduğunuz konularda çalışmak isteyecek milyonlarca kişi var. Belki siz görmüyorsunuz ama birazcık tevazu sahibi olmak gerek.12-36 çalışıyorsun ama aldığın maaş seni en azından tatmin ediyordur. Asgari ücretli neyle tatmin olsun.Bu konu uzar gider. Herkes hakkını aramalı tabi ama bu konuda memurlara en son söz düşüyor. Doğuda görev yapan kolluk kuvvetlerin şartları tabiki de her şeyden önce gelir.Ama ben İzmir'de yaşıyorum. İzmir'in en sakin yerinde hemde. Burada 5-6 bekçi sabaha kadar çekirdek çitliyorlar. Şimdi bu durumda kimin şikayetçi olması gerek

kapla
Aday Memur
21 Ağustos 2019 20:22

Arkadaşlar niye saçma sapan eleştiri yapıyorsunuz anlamıyorum ya çalışma sistemi iyileşse iyi olmaz mı? Verdiğiniz örneklere bak polislerinde çalışma sistemi kötü bekçininde ne yazık ki zaman birlik olma zamanıdır bekçiler 12/36 sistemine dönüşmeli ne olursa olsun bu 6+1 sistemi çok yanlış 6 gece çalışıp 1 gün izin insanı maf ediyor sosyal hayat sıfır bekçininde düğünü var akrabaları var akşam evine misafiri geliyor her insan gibi ona göre yaşaması var ama bu her gece çalışan insan nasıl evine ailesine eşine dostuna zaman ayıracak arkadaşlar nasıl düğünlere gidecek sosyalleşecek biraz mantık yürütür müsünüz ? Asgari ücret 2020 tl bekçi net 4276 lira maaş alıyor çok mu göze batıyor gece uykusu almayan insanın ömrü azalır almanyada 3 ay gece çalışan insanın ifadesi bile alınmıyor çünkü biyolojisine ters inşşallah ALLAHIM hem polis hemde bekçilerin yardıma destek verir. Çünkü allahtan başka kimse bize yardım etmicek.

fedora
Kapalı
21 Ağustos 2019 20:25

İyi çalışma şartlarında çalışmak istemenin nesi yanlış. Bulunduğum bölge itibariyle bekçi kardeşlerimizin nasıl şartlar altında çalıştığı ve bu şartlara rağmen işlerini severek yaptıklarını biliyorum. Yaz veya kış demeden dışarıda gece yaya devriye atmak kolay değil. Bizim insanımızın sorunu kendi hakkını elde etmek yerine hakkını elde etmişleri veya hakkını isteyenleri de kendi seviyesine çekmek.

itfaiyeci05
Kapalı
21 Ağustos 2019 22:13

Bütün bekçiler toplandık toplandık toplandık

Sorduk neden yıprandık yıprandık yıprandık

Hüloloğg

tyrion1
Aday Memur
21 Ağustos 2019 22:28

Bekçiler şuan hangi sistemle çalışıyor yani kaç saat çalış kaç saat dinleniyor? Ben 12-36 diye duydum ama

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi