Editörler : cihan27E.Kayı Han

the.prens
Aday Memur
25 Ağustos 2019 11:49

memurların aleyhine bir zam oranı çıkaracakları aşikar..elektriğe doğalgaza temel gıdaya zam yaparken gözlerini kapatıp %20-30 zammı anında basiyorlar iş memurlara geldiği zaman %3 de diretip duruyorlar memurları hiç bir hükümet sevmiyor memur düşmanı hepsi

Cucu
Daire Başkanı
25 Ağustos 2019 12:50

saçmalık yine yetkili sendikanın istediği olmuyor.hakem heyeti ne derse o olucak.hakem heyeti zaten devleti temsil ediyor.insanlar bu kadar salak yerine konmamalı,

aspiranko
Daire Başkanı
25 Ağustos 2019 13:24

o zaman sendikalar grev kararı alacak herkes uyacak madem sendikanın dediği olmuyor

Harleyci-01
Aday Memur
25 Ağustos 2019 13:31

Trilyonluk maddi ve teknik sorumluluk sahibi Bir mühendis maaşı asgari ücretin 2.5 katı! Asgari ücret çok demiyorum ama, Memurların asgari hayat şartlarında yaşaması için maaşlara başta taban aylık olmak üzere gerekli tüm düzenlemelerin yapılması gerekmektedir

subigi
Şef
25 Ağustos 2019 14:02

Hakem heyeti senin faturani mi dusunecek yoksa kendi istikbalini mi hukumetin dediginden gram disari ciksalar yarin issiz kalirlar.

thecaptain
Kapalı
25 Ağustos 2019 14:18

Devlet büyüklerine ne kadar zam veriliyorsa memura da o kadar verilmelidir. Aynı gemideyiz ya hani.

xmusax
Aday Memur
25 Ağustos 2019 15:57

fazla zam isteme benden, buz gibi soğurum senden anlayışı inşallah bu sözleşmede sona erecek
25 Ağustos 2019 19:30

Agzına saglık
25 Ağustos 2019 19:32

Bayram ikramiyesi istiyoruz...

erhannn34
Şube Müdürü
25 Ağustos 2019 20:26

Bayram ikramiyesi 3600 seyyanen zam tüm memurlara yapılsın lakin bir polis olarak masada polisi savunan sendika yok daha çalışma saatleri düzeltilmeden ne isteyeceğimi bilemiyorum

alagoz-46
Kapalı
25 Ağustos 2019 22:45

Fedakar vekillerimize verilen zam oranına razıyız.

alagoz-46
Kapalı
25 Ağustos 2019 22:50

Bir ihtiyar M. Kemal Paşaya " Vekillerin sürekli kendi maaşlarına yüksek zam veriyorlar, utanmasalar neredeyse öğretmen kadar maaş alacaklar." demiş. Nereden nereye geldik. Vekillerimizin aldığı maaşı istemiyoruz, aynı oranda zam yapın yeter.

ibolizm
Aday Memur
25 Ağustos 2019 23:24

11 üye 5 sendika 6 devletin üyesi olucak buna da heyet diyeceğiz. amacı ne sendika ile anlaşamayan devleti anlaştırmaya çalışmak. bende yedim. hakem heyeti dediği olayda şu olur. memurun aldığı maaşa bakılır. bu bir gelirdir. sonra giderine bakılır. bu memur bu maaşı aldığında en çok hangi kaleme para harcıyor tespitini yapar. sonrasında ise buna göre verilmesi gereken zammı söyler. üstelik öyle bir şdy var ki. ülkenin gelişmişlik düzeyi bir nevi memura verilen maaşla ölçülür. devletin zenginliğinin göstergesidir bu. piyasanın canlanmasının sebebidir. bir memur ne kadar maaş alırsa alsın maaşı hep memleketinde kalır. piyasayı canlı tutan bir unsurdur memur

26 Ağustos 2019 08:15

Bayram ikramiyesi 3600 seyyanen zam tüm memurlara yapılsın

xmusax
Aday Memur
26 Ağustos 2019 09:06

düşük ve orta gelirli memur ve emeklileri olarak öteki kamu çalışanlarıyla benzer maddi muamele ile karşılanmak istiyoruz.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
26 Ağustos 2019 11:55

Aslında hakem heyeti siyasi anlamda da sonuçlar doğuracak kararları vermek durumunda olduğunu biliyordur. Bayram ikramiyesi başta olmak üzere memurun beklentisi sandığa yansıyacaktır.
26 Ağustos 2019 13:18

sarı sendikadan ne bekliyorsunuz ki? görevi bırakıyoruz devleti kitliyoruz mu diyeceklerdi? nerede 90'ların eğitim-sen'i - kesk'i, nerede bu hükümet yalayıcıları. yeter 4+4 zam size...

hakem heyeti hükümetin verdiğini de indirsin asıl eğlence öyle olur aslında...

xmusax
Aday Memur
26 Ağustos 2019 13:51

emekli memura pozitif ayrımcılık yapılsın ve zam + 300 lira verilsin.ben emekli olarak çalışandan yüzde 40 daha düşük zam alıyorum.bizleri onlarla aynı kefede değerledirip aynı zam artışını uygulamayın.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
26 Ağustos 2019 15:59

Katılıyorum size, evi olmayıp kirada oturan emeklilere yüksek maaş verilsin. Evi olup, kira ödemeyip kira alan emeklilere yapılacak zammın bir kısmı da kirada oturan memurlara zam olarak verilebilir... Adalet lazım!
xmusax, 5 yıl önce
emekli memura pozitif ayrımcılık yapılsın ve zam + 300 lira verilsin.ben emekli olarak çalışandan yüzde 40 daha düşük zam alıyorum.bizleri onlarla aynı kefede değerledirip aynı zam artışını uygulamayın.

Rrr...
Aday Memur
26 Ağustos 2019 16:03

Günümüz türkiye şartlarında sendikal faaliyetler maalesef koltuk savaşlarının verildiği, mevcut iktidarların arka bahçesi haline gelen STK olmaktan öteye gidemeyen oluşumlar olagelmişlerdir bu sebepten;Sendikada üyeliği olan Arkadaşların kulağına küpe olsun sizler üyelikten istifa etmediğiniz ve sendikaların üye sayısında gözle görülür bir azalma olmadığı sürece hiç bir sendika gerçek anlamda sizler için Çaba sarfetmeyecek!!
Toplam 77 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi