Editörler :
22 Ağustos 2019 12:39   

İstanbul Üniversitesi Hukuk

MErhaba , İstanbul Hukuk hakkında bilgisi olan var mı ? Duyduğuma göre en az ders saydıran fakülte ve 4 seneden önce bitmesinin imkanı yok diyorlar. Sadece yök derslerini sayıyorlarmış . DErslerin zorluğu ve devamsızlık durumları hakkındada bilgisi olan arkadaşlar var mı?

22 Ağustos 2019 12:42

Hukukadayi01
Aday Memur

Marmara ders sayıp 2. sınıftan başlatırken İstanbul 'un saymaması ilginç bir durum.

22 Ağustos 2019 13:46

ahkalin
Aday Memur

Marmara ders sayıp 2. sınıftan başlatırken İstanbul 'un saymaması ilginç bir durum.

Hukukadayi01, 4 hafta önce - Alıntıya git
1. sınıftan başlatıyorlar. yök derslerini sayıyorlar. en iyi ihtimalle 4 yılda biter. yıllık sistem var ancak seçmeli dersler dönemlik. devam problemi yok. yıl boyunca ana derslerden 1 vize 1 final 1 büt oluyor. zor bir okulmuş. örnek olarak geçen yıl bir dersten(dersin ismini hatırlamıyorum) 1080 kişi sınava girmiş 50 kişi falan geçebilmiş. tabi bunlar duyum. ama düzenli çalışan her zaman geçebilir diye düşünüyorum.
22 Ağustos 2019 17:14

Nuayman
Aday Memur
1. sınıftan başlatıyorlar. yök derslerini sayıyorlar. en iyi ihtimalle 4 yılda biter. yıllık sistem var ancak seçmeli dersler dönemlik. devam problemi yok. yıl boyunca ana derslerden 1 vize 1 final 1 büt oluyor. zor bir okulmuş. örnek olarak geçen yıl bir dersten(dersin ismini hatırlamıyorum) 1080 kişi sınava girmiş 50 kişi falan geçebilmiş. tabi bunlar duyum. ama düzenli çalışan her zaman geçebilir diye düşünüyorum.
ahkalin, 4 hafta önce - Alıntıya git

duyum değil gerçek. İstanbul üniversitesi yazacak arkadaşlar bu tür durumlarla karşılasacaklar 1.sınıfdan başlayacaksınız 3 bilemedin 4 ders saydırabilirsiniz bahsettiği gibi en iyi ihtimal 4 senede bitirirsiniz hakimlik savcılık sınavlarını düşünüyorsanız bu sizin için kayıp olabilir. çünkü bu bu sınavlarda, bitirmiş olduğunuz okulun önemi yok erzincan hukukdan da mezun olsan önemi yok. kitaplar belli hemen hemen çıkacak sorular belli yapmanız gereken çalışmak ve mülakatı geçmek.başka planlarınız varsa zoru da severim zamanımda var diyorsanız o ayrı tercih sizin

22 Ağustos 2019 18:14

Hukukadayi01
Aday Memur
Evet , marmara , ankara , konya , çukurova , dokuz eylül gibi çoğu okul sistemde sizi 2. Sınıf olarak başlatıyor ve alttan ders alıp(1. Sınıfın eksik derslerini) 1 sene sonunda 3. Sınıftan başlatıyorlar. Böylece 3 senede bitirme durumu olabiliyor. İstanbul gibi 1. Sınıftan başlatan az okul var diye biliyorum. 1. Sınıftan başlayınca üstten ders alamayacağımız için , üstten ders almak yasak okul mecbur 4 senede biticek. Ki artı zorluğu belki ufak tefek okula gitme durumları gerekicek . İyice zorlayacak bir durum...
23 Ağustos 2019 15:12

lcvmzt
Aday Memur

istanbul üni 2 deyim. toplam 7 dersimi saydılar. türk dili, ingilizce, inkilap, hukuk başlangıcı, iktisat. seçmelilerden de avukatlık ve noterlik hukuku ile yargı ve tebligat hukuku. 1 den başlatıyorlar. dersler pratik ağırlıklı ve zor. finalden 50 alınca geçiyorsunuz ama 50 almak gerçekten zor. dersle ilgili her şeyi bilseniz de tek başına yetmiyor. derslerin hepsini geçtim ama bu sene ankara hukuka ek madde 1 kapsamında geçiş yapacam. isteyene örnek bir sınav gönderebilirim istanbul hukukta girdiğim.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?