Editörler :
22 Ağustos 2019 13:09   

Mülakatta Kaç Yazdığımız Önemli mi?

Arkadaşlar ben 150 yazdım. Başka arkadaş 170 yazdı. Mülakka sen 170 yazdın diye bir avantaj olacak mı? (Atanmada vs.)

22 Ağustos 2019 13:10

olicapone
Memur
150 yazan alınmazken 95 yazan dahi alınabiliyor. çok yazanın avantajlı olduğunu görmedim daha.
22 Ağustos 2019 13:13

ackenbenbendegilim
Şube Müdürü

çok yazman avantaj sağlar. ama ve lakin kpss puanın ve kendini ifade etmen sorulara verdiğin cevaplar etkiler.

22 Ağustos 2019 13:18

Dead-Pan
Aday Memur

Tamamen diğer değerlendirmelere bakıyor. Eğer Kpss puanlarınız ve mülakat süreciniz eşitse fazla yazan daha avantajlı olur

22 Ağustos 2019 13:23

Memurolunmali
Aday Memur

Neyin önemli olduğunu bı turlu anlayamadım birinci dururken gidip sonuncusu alıyorlar mesela . Yani en düşük yazani. İlginç .... Yada kpss yüksek varken gidip 70 olanı alıyor bı turlu anlamadik

22 Ağustos 2019 13:50

PolisKatip
Aday Memur

Peki mülakatta ki sorulara doğru cevap vermek ne kadar önemli?

23 Ağustos 2019 13:07

gebeskeli
Aday Memur

3 mülakata katılmış ve elenmiş biri olarak söylüyorum.

bazı komisyonlar yazılan kelime sayısına, ikamet e, evli olmaya vs. dikkat ediyor.

(ama istanbul ve kocaelinde böyle bişey görmedim ben)

mülakatta sorulan sorularında pek bir önemi yok. istediğin kadar kendini parçala yırt doğru cevap ver.

tamamen dayı referans torpil olayı.

en son girdiğim sınavda 125 yazdım mülakat süper geçtiği halde elendim 90 kelime yazan girdi.

23 Ağustos 2019 13:14

Adayadayı1604
Aday Memur
90 yaz torpilin olsun kazanırsın 250 yaz torpilin yoksa kazanamazsın
23 Ağustos 2019 13:17

gebeskeli
Aday Memur
90 yaz torpilin olsun kazanırsın 250 yaz torpilin yoksa kazanamazsın
Adayadayı1604, 4 hafta önce - Alıntıya git

aynen öyleee......

benden daha eskileri vardır illaki 3 sınavla bu tecrübe sabittir arkadaşlar.

23 Ağustos 2019 13:49

Sevket50
Aday Memur

Bende bunu merak ediyordum, Sınava katılacağım ilin geçmiş senelerdeki listelerini inceledim kpss puanları, yazdığı kelime sayıları ve mezuniyet durumları bunları incelediğimde sözlüden geçen kişileri görünce gerçekten şok oldum sizde hangi ilde girdiyseniz geçmiş yıllardaki alımları bi araştırın. (Benim gördüğüm lise mezunu rahatlıkla lisans mezununu geçebiliryor, 90'lı kelimeler yazmış birisi kolaylıkla 150-170 yazmış birisini geçebiliyor, lise kpss den 71 alan birisi lisans kpss den 80 alan birisini geçebiliyor.) Bu parantez içinde yazdıklarımın olması Liyakatin Bittiğinin Göstergesidir bence bu şekilde devam ettikçe hiçbir şeyin iyiye gitmesi beklenemez...(Bu arada bulunduğum ilçedeki katiplerle konuştuğumda sözlü sınavda sorulan birkaç soruya cevap veremediklerini ama atandıklarını fakat sözlüde sorulan sorulara verdiği cevaplardan emin olanların atanamadıklarına şahit oldum.)

23 Ağustos 2019 14:05

babythaliaa
Memur

geçen sene 140 net kelimeyle mülakata kaldım ama yedeğe bıraktılar 100 küsür yazanlar asil olarak atandı velhasıl kelam kaç yazdığınızın bir önemi yok..

kolay gelsin herkese ..

23 Ağustos 2019 16:40

ihtiyar tekniker
Aday Memur

geçen sene 140 net kelimeyle mülakata kaldım ama yedeğe bıraktılar 100 küsür yazanlar asil olarak atandı velhasıl kelam kaç yazdığınızın bir önemi yok..

kolay gelsin herkese ..

babythaliaa, 4 hafta önce - Alıntıya git

peki yaş durumuna bakılıyor mu acaba ? benim yaşım 33 , bu durum negatif bir sonuca sebebiyet verir mi ?

teşekkürler..

23 Ağustos 2019 21:41

ackenbenbendegilim
Şube Müdürü

arkadaşlar 70 kpss puanı ve 90 kelime yazmak katiplik için asgari şarttır.

yani yüksek puan ve kelime yazmış katip adayı

alınacak diye hak ediyor diye bir kanun kural bakış açısı yok.

burda işi hak edip etmeme diyede birşey yok.

alınacak kişi sayısı az mülakata katılan kişi sayısı fazla.

elbette birşeyler bahane olacak eleneceksiniz veya başarılı olacaksınız.

24 Ağustos 2019 09:32

babythaliaa
Memur

peki yaş durumuna bakılıyor mu acaba ? benim yaşım 33 , bu durum negatif bir sonuca sebebiyet verir mi ?

teşekkürler..

ihtiyar tekniker, 4 hafta önce - Alıntıya git

aksine yaşınızın büyük olması avantaj diye duymuştum

24 Ağustos 2019 22:21

Never.GiveUp
Şube Müdürü

Bende bunu merak ediyordum, Sınava katılacağım ilin geçmiş senelerdeki listelerini inceledim kpss puanları, yazdığı kelime sayıları ve mezuniyet durumları bunları incelediğimde sözlüden geçen kişileri görünce gerçekten şok oldum sizde hangi ilde girdiyseniz geçmiş yıllardaki alımları bi araştırın. (Benim gördüğüm lise mezunu rahatlıkla lisans mezununu geçebiliryor, 90'lı kelimeler yazmış birisi kolaylıkla 150-170 yazmış birisini geçebiliyor, lise kpss den 71 alan birisi lisans kpss den 80 alan birisini geçebiliyor.) Bu parantez içinde yazdıklarımın olması Liyakatin Bittiğinin Göstergesidir bence bu şekilde devam ettikçe hiçbir şeyin iyiye gitmesi beklenemez...(Bu arada bulunduğum ilçedeki katiplerle konuştuğumda sözlü sınavda sorulan birkaç soruya cevap veremediklerini ama atandıklarını fakat sözlüde sorulan sorulara verdiği cevaplardan emin olanların atanamadıklarına şahit oldum.)

Sevket50, 4 hafta önce - Alıntıya git

Şevket girdin mi klavye sınavına, kaç yazdın geçebildin mi?

Toplam 14 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?