Editörler : nayzen
23 Ağustos 2019 14:46   

Uzlaşılan Maddeler

Uzlaşılan maddeler kamuoyu ile paylaşıldı. Artık memur olduğumuzdan da şüphe edeceğim. Sendikalar ne yüzle gelecekler bize. GİH üvey evlattan da aşağı.

25 Ağustos 2019 23:53

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı

aslında tüm toplu görüşme ve sözleşmelerde bu hep böyleydi.

En büyük talihsizliği ise MEB'de görev yapan şef ve memurlar yaşıyor. Bunun nedeni eğitim iş kolunda olmamızdan kaynaklanıyor.

Maalesef masaya oturanların tamamı öğretmen kökenli meslek milliyetçiliği ırkçılık düzeyinde. Yıl içerisinde bir iki göstermelik memur, şef sorunlarını dile getiriyorlar ama masada yüz yüze basına kapalı görüşmelerde imza attıkları kazanımlar kendilerinden yana.

diğer iş kollarına bakıyorum büro veya bayındır personele yönelik iken lanet olası eğitim iş kolunda bulunma zorunluluğumuz yüzünden kaybediyoruz. bizim çalışma şekil ve mesai ile öğretmenlerin çok farklı.

mesela diğer bakanlıklarda olduğu gibi büro iş kolunda olsak kazanımlar daha iyi olur. bunun için yasa değişikliği gerekiyor.

25 Ağustos 2019 23:55

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı

veya görüşme masasında sendika yönetiminde memur-şef kökenli sendika yöneticileri olmalı.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?