Editörler : gubaz
23 Ağustos 2019 18:35   

Altın mı Borsa mı ?

Elimde 10.000-TL var, ne yapacağıma karar veremedim.

Ya parayı borsaya koyacağım ya da Altın alacağım hangisi sizce?

Tabi bunun yanı sıra;

Borsa oynarsam hangi kağıt

Altın alırsam Gram mı Yarım mı vs bunlar da önemli...

24 Ağustos 2019 00:07

merdo35
Eğer borsa hakkında biraz bilgin varsa kesinlikle borsa
24 Ağustos 2019 02:57

Acshb
Aday Memur
borsa icin ciddi bir egitim ya da saglam bir danisman sart. ornegin kar zararda ortak olabileceginiz bir broker bulursaniz sorun yasamazsiniz. kisa vadeli olarak borsa dusunulebilir. aksi takdirde uzun bir donem icin degerlendirilecekse (5-6 yil gibi o paraya dokunulmayacaksa) altin en guvenli limandir. en kotu ihtimalle paraniz enflasyon karsisinda deger kaybetmez alim gucunuz korunur.
24 Ağustos 2019 03:31

ft.eem
Aday Memur
(Not: Bu herhangi bir hisse senedine yönlendirme mesajı değildir, sadece bilgi amaçlıdır. ) Merhaba , 5 yıldır borsaya yatırım yapıyorum. izlenimlerimi anlatmak isterim. Gerisi size kalmış. Borsa için 2 kural var , temel analiz ve teknik analiz yöntemleri. Önce bunlara çalışın. Sonrasında yaptığınız analize göre benim size tavsiyem kademeli alım yapın ve paranızın ilk etapta hepsini borsaya yatirmayin . Yani tekniklere göre bir hisse senedi belirleyin ve paranızın hepsiyle değil ama bir kismiyla hisse senedi alın . Sonra aylık olarak maasiniz varsa sabit bir miktar belirleyin ve kademeli alıma devam edin. ortalama 7 ay sonunda istediğiniz değerlere zaten gelir , hedefinize ulaşınca hissenizi satiniz. Ben genelde kademeli alım satım yaptım ve riske hiç girmedim aç gözlü de olmadim. Hedefime ulaşıp sattım . Hiç kimsenin tavsiyesiyle kağıt almayın , ne broker ne danışman firmalar ne de eşinizin dostunuzun tavsiyesiyle. Sadece sabırlı olun ve öncesinde analiz yöntemlerini ders çalışır gibi çalışın.
25 Ağustos 2019 07:12

viranaoldum
Şef

Borsadan kime ne hayir gelmiş altın al koy akıllı ol

25 Ağustos 2019 12:15

BorsaSTock
Daire Başkanı

ikisi farklı durumda ama ilk aşama da Altın derim

28 Ağustos 2019 13:22

dogan6606
Aday Memur

borsadan kastın BİST se kesinlikle altın yatırımı

28 Ağustos 2019 17:56

bi sen biliyon
Aday Memur

Dolar al.Nasilsa bir sekilde ulkede bi sikinti cikariyorlar o sira bozarsin sonra tekrar alirsin.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?