Editörler : E.Kayı Han
25 Ağustos 2019 21:08

İKM ler İşinizden Memnun Musunuz? Gözlemleriniz, Problemleriniz Neler?

Merhaba,İnfaz koruma mesleğine başlayalı yaklaşık 2 yılı geçti. İşe başladığımdan bu yana çeşitli gözlemleri oldu işimi büyük bir özenle yapmaya çalışıyorum ve öğreniyorum.

Arkadaşlar ceza evleri yeni nesil infaz koruma memurlarının alınmasıyla beraber büyük bir değişim gösteriyor artık çoğumuz okumuş, konuşması davranışlarıyla iş adabı olan, ceza evlerini daha düzenli daha kurumsal bir yere getirecek memurlarız...

Yalnız tabi ki normal bir devlet dairesinde çalışmıyoruz. Günün 8 vardiyalı isen 12 saatini kapalı bir ortamda geçiriyoruz.

Bir çoğumuz ceza evlerinin işleyişinden şikayet ediyoruz, tabi ki bende ama bir şey diyemiyorsun dünkü elemanız ya biz sesin çıkarsa bide!!

Vekaleten atanan, egolu, benim diyen baş memurlar tabi bir de onların yalaka çevresi, 65 e merdiven dayamış işini ciddiye alıp çalışmayanlar ( bir şey olursa dilekçeyi basar giderim) diyenler, uzmanlıktan geçiş yapmış ona buna atar yapan devrecilik yapan arkadaşlar mı? Bu uzmanların geneli iyidir doğuda ezilmiş zorluk görmüştür ama kimisi zamanında bi baltaya sap olmamış devlet uzman olarak işe almış yapamayıp istifa etmiştir çoğunun insan ilişkileri iyi değildir. Şimdi ikm olunca aslan kaplan baş memur yalaması olur bazıları...

Velhasıl benim sıkıntılarım bunlar hemşehricilik, akrabalık adamına göre rahat yerlere (birim vardiya vs.) veriyorlar yoksa rüzgardaki yaprak gibi savruluyoruz, yeri geliyor yerli mahkum sizden kıymetli olur yüzünüze bakmazlar, Bu yüzden ya mahkuma ya memura kesinlikle rotasyon gelmesinden yanayım.

İşimiz stresli ama ben gene de işimi seviyorum şükür ediyorum mesele fakire şükret ki zenginin düzeni bozulmasın değil gerçekten işimden memnunum...

berkay91
Şef
25 Ağustos 2019 23:46

Peki tercih etme hakkınız olsa mübasir ve ikm arasında hangisini secersiniz meslekte olan biri olarak yorumunuzu merak ettim

yalcinsaat
Şef
26 Ağustos 2019 14:23

bence mübaşirlik daha iyidir.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi