Editörler :
26 Ağustos 2019 11:45   

Üniversitelerde asalet tasdiki

Yasaya göre asaletin tasdiki bir yıldan az iki yıldan çok olmuyor. Üniversiteler ve bazı kurumlar asalet tasdiki için son zamana kadar bekletiyorlar malum. Benim merak ettiğim husus bu kurumlar ikinci yılın dolmasına bir ay yada bir hafta öncesinden mi asaleti veriyorlar yoksa aday memur ikinci yılı doldurduğu günün ertesine kaydırabilirler mi

26 Ağustos 2019 12:45

hsnd
Müsteşar Yardımcısı

Süre dolmadan asaletin onaylanması gerekiyor. Birimden birime değişmekle birlikte genellikle iki yılın dolmasına birkaç ay kala onaylanır. Benim 3 ay kala yapılmıştı. Personel birimi takip eder bu durumu baktınız ses yok hatırlatırsınız.

02 Eylül 2019 15:55

tsubasa kamil
Şube Müdürü

Benim bir hafta kala onaylamışlardı, üniversiteler ne yazık ki böyle

02 Eylül 2019 16:17

darkjusticer
Aday Memur

4 ay öncesinden yani bu cuma günü alıyorum sonunda

03 Eylül 2019 09:29

rebelwend
Genel Müdür

arkadaşlar bu uygulamayı istisnasız neredeyse tüm üniversiteler uyguluyor neden böyle uygulama yaptıklarınıda açıklıyorlar..üniversitelerde idari perseneller bilhassada saglıkçılar asaletleri onaylanır onaylanmaz kurum değişikliği yapmak için ugasıyorlar bu durumu en az 1 sene daha uzatmak için üniversite yönetimi idari personellerin asalet olayının son güne kadar bekletiyor...yani tek neden bu hemşireler(eş durumundan daha çok) sağlıkçılar gelip muvafakat istemesin 1 senenin sonunda diye..

Toplam 4 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;