Editörler : oto-danisman-expert
«567891011121314151617

Cancan0101
Memur
25 Eylül 2019 17:55

Arkadaşlar diyelim şubat ayında veya mayıs ayında eğitime başlandı. Sutasak kesin olarak 30 Ağustos da mı bitiyor ?

Sanırım oradan çıkınca teğmen ve sonra sınıf okullarına gidiliyormuş.

25 Eylül 2019 18:09

arkadaşlar bir sorum olacak bu deniz piyade sat sası mı kapsıyor?

25 Eylül 2019 18:25

Geçen seneki kılavuzda deniz piyadeyi kazananlara sat/sas/balık adam eğitimlerinden birisi aldırılacak gibi bir şey yazıyordu. Zaten kılavuzda deniz piyadeye özel komando olur paraşütle atlar raporu alınacak yazıyor.

Yalovali077, 5 yıl önce

arkadaşlar bir sorum olacak bu deniz piyade sat sası mı kapsıyor?

kbrkocaeli
Aday Memur
25 Eylül 2019 18:29

teşşekür ederim inşallh öyle bir şey olmaz jandarma ast girdim nnisan alımlarında o olmadı şimdi havayı bekliyorum

TheGodfather05, 5 yıl önce

Kanunen tabi ki hakkın var fakat kılavuzda halihazırda subay, astsubay, askeri öğrenci, uzman erbaş veya sözleşmeli er eğitiminde olan adaylardan nasbedilmemiş, sözleşme yapmamış veya yemin etmemiş olmak gibi ibareler var. Sana tavsiyem bi kılavuzu aç oku geçen senelerden de fikir edinirsin.

25 Eylül 2019 18:58

Bu sene egitim 8 ay sürer diyorlar ?

Cagann01
Kapalı
25 Eylül 2019 19:01

Egitim kazandigin sinifa gore farklilik yaratir ama hetkes ortak olarak önce 2 ay kadar intibak eğitimi alacak 6 ay kadar sutasak eğitimi alacak gittiği sınıf okuluna göre de 2 ay ile 4 ay kadar sınıf okulu eğitimi alacak.

radiohead71
Kapalı
25 Eylül 2019 19:54

Online başvuru esnasında kurs ve bonservis bilgileri adımında aldığımız kurs sertifikaları vs. gibi bilgileri girebiliyor muyuz? Eklememize gerek var mı? Ekran görüntüsünü paylaştım.

https://eksiup.com/p/ui1792494hu8

Cancan0101
Memur
25 Eylül 2019 19:59

6 aylık sutasak kesin 30 ağustos da bitiyor mu ? Sonuçta ocakta da okula girebilirsin mayısda da.

Cagann01, 5 yıl önce

Egitim kazandigin sinifa gore farklilik yaratir ama hetkes ortak olarak önce 2 ay kadar intibak eğitimi alacak 6 ay kadar sutasak eğitimi alacak gittiği sınıf okuluna göre de 2 ay ile 4 ay kadar sınıf okulu eğitimi alacak.

alone1903
Aday Memur
25 Eylül 2019 20:14

psikoloji & pdr mezunları için bilgi paylaşım amaçlı whatsapp grubu oluşturduk. katılmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilir.

Cagann01
Kapalı
25 Eylül 2019 21:44

Mayis haziran gibi cagirilirisin ve intibak biter ardından eğitime devam edilir 30 ağustos tarihinde hangi eğitimi nerde alıyorsan al rutben takılır ve devam edersin işine

Cancan0101, 5 yıl önce

6 aylık sutasak kesin 30 ağustos da bitiyor mu ? Sonuçta ocakta da okula girebilirsin mayısda da.

Cancan0101
Memur
25 Eylül 2019 21:58

Cevap için teşekkürler.

Sutasak eğitimin sadece fiziksel olarak mı yoksa normal askeri dersler görülüyor mu ? 6 ay eğitim desek kaçı spor kaçı ders acaba ?

Cagann01, 5 yıl önce

Mayis haziran gibi cagirilirisin ve intibak biter ardından eğitime devam edilir 30 ağustos tarihinde hangi eğitimi nerde alıyorsan al rutben takılır ve devam edersin işine

Cagann01
Kapalı
25 Eylül 2019 22:23

Sutasak herşeyi içeriyor bir subay olmak ne demek hem fiziki hem biyolojik onu gösteriyorlar pilavı çatalla yemekten mekik şınav cekmeye kadar her sey ogretilir esit derece dersler ile

Cancan0101, 5 yıl önce

Cevap için teşekkürler.

Sutasak eğitimin sadece fiziksel olarak mı yoksa normal askeri dersler görülüyor mu ? 6 ay eğitim desek kaçı spor kaçı ders acaba ?

Derossi1905
Memur
25 Eylül 2019 22:50

İlk grup 14 ocak derken ? Geçen sene ilk grubun FYT mülakatı 26 Aralık'ta başladı.

Cagann01, 5 yıl önce

Geçen sene 22 kasımda başvurular bitti 14 ocakta ilk grup çağrıya düştüm ben fyt için bilginiz olsun. Tüm süreç ise yaklaşık 5 ilâ 6 ay sürdü.

Ceneka
Aday Memur
25 Eylül 2019 23:00

Arkadaşlar cümleten iyi geceler kara kuvvetleri hava savunma sınıfı hakkında bilgisi olan var mı nerelerde çalışırlar eğitimleri nasıldır ne iş yaparlar bir bilgisi olan var mı şimdiden teşekkürler

26 Eylül 2019 01:04

Hava Savunma sınıfının vazifesi, barışta ve krizde caydırıcılık sağlamak; savaşta, düşmanın hava ve füze taarruzlarını sınırlandırmak, geciktirmek, önlemek veya etkisini azaltmak suretiyle dost birliklerin bekasını sağlamak, hareket kabiliyeti/serbestisini artırarak kara harekâtının daha elverişli koşullarda icrasına katkıda bulunmaktır.

Bu vazife icra edilirken, erken ikaz ve komuta kontrol sistemleri işletilmekte ve bu sistemlerin Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile entegrasyonu sağlanmaktadır.

Hava Savunma sınıfının ana malzeme ve silah sistemleri; 20 mm Rheinmetall hava savunma topu, 20 mm Oerlikon hava savunma topu, 35 mm Oerlikon hava savunma topu, Kaideye Monteli Stinger (KMS-Atılgan/Zıpkın) ve Stinger sisrtemleridir.

Bu silah sistemlerinin yanı sıra, Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi (HERİKKS)?nin kullanılmaya başlanması ile tüm hava savunma unsurlarının tek elden komuta/kontrolü ve Hv.K.K.lığına entegrasyonu sağlanmaktadır.

Mevcut sistemlere ilave olarak; millî Alçak ve Orta İrtifa Füze Sistemleri, Portatif Hava Savunma Füze Sistemi, Erken İkaz Radarı, Dost Düşman Tanıma/Tanıtma Sistemi, K/M Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi ile modern mühimmat sistemlerinin geliştirilmesi çalışmalarına devam edilmektedir.

Ceneka, 5 yıl önce

Arkadaşlar cümleten iyi geceler kara kuvvetleri hava savunma sınıfı hakkında bilgisi olan var mı nerelerde çalışırlar eğitimleri nasıldır ne iş yaparlar bir bilgisi olan var mı şimdiden teşekkürler

Aramis07
Aday Memur
26 Eylül 2019 01:08

Kardeşim bu yıl ki klavuzda deniz piyade alımı ile ilgili bir spor mülakat sınavından bahsedilmemiş. Barfiks ve yüzme sınavını kaldırmışlar ve sadece koşu, şınav, mekik ile mi alacaklar acaba bilgin var mı, ya da kaçırdığım bir detay mı var klavuzda?

TheGodfather05, 5 yıl önce

Geçen seneki kılavuzda deniz piyadeyi kazananlara sat/sas/balık adam eğitimlerinden birisi aldırılacak gibi bir şey yazıyordu. Zaten kılavuzda deniz piyadeye özel komando olur paraşütle atlar raporu alınacak yazıyor.

26 Eylül 2019 01:09

Aynen dediğin gibi kardeşim bende göremedim geçen sene barfiks ve yüzme testleri vardı şimdi öyle bir ibare bulunmuyor. Genel spor üzerinden değerlendirme yapacaklar heralde. Yoksa yazarlardı kılavuza.

Aramis07, 5 yıl önce

Kardeşim bu yıl ki klavuzda deniz piyade alımı ile ilgili bir spor mülakat sınavından bahsedilmemiş. Barfiks ve yüzme sınavını kaldırmışlar ve sadece koşu, şınav, mekik ile mi alacaklar acaba bilgin var mı, ya da kaçırdığım bir detay mı var klavuzda?

tanerkagdaric
Aday Memur
26 Eylül 2019 01:23

öncelikle ilan hayırlı olsun arkadaşlar. Kusura bakmayın ben pek bilgi sahibi olmadığım için size birkaç soru soracağım.

- SUTASAK eğitimi tam olarak kaç ay sürüyor?

-bizim SUTASAK'a başlamamız tahmini ne zaman olur?

-temel eğitim sonrasında özellikle yardımcı sınıflarda farklı sürelerde eğitim verildiği söyleniyor. H--AVA PERSONEL VE KARA PERSONEL, KARA MALİYE, İKMAL GİBİ daha genel subaylık sınıflarının eğitimi ne kadar sürer? bilgisi olan lütfen paylaşşın.

-Puan 87, Kamu yönetimi. sıralama personel, maliye, ikmal, bakım diye gidiyor. sıralama gelme ihtimali nedir?

- Bir de bu sınıflar hakkında tecrübeli ve meslketen arkadaşlar biraz bilgilendirme yaparsa çok sevnirim.

-mülakattan hemen çıkışta geçip kaldığımız bize söyleniyor değil mi?

verdiğiniz cevaplara teşekkür ederim. herkese başarılar...

Kpsskpsss
Kapalı
26 Eylül 2019 09:15

Merhaba. Subay olmayı çok istiyorsum ama kadın alımı çok az. Bu konuda umutsuzum ve üzgünüm biraz. Astsubaylığa başvurabilir miyim. Ve kadınların astsubaylıkta şansı ne kadardır? Lütfen bilen birileri cevap yazsın. Astsubaylıkta da bölümler var okuduğumuz okula göre. Geçen sene benim bölümüm yoktu. Yine de başvurabilir miyim

merdoi
Aday Memur
26 Eylül 2019 15:00

İstanbulda yaşayan ardaşlara geçmiş olsun Allah beterinden korusun iyi sallandık

Toplam 328 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi