Editörler : E.Kayı Han
27 Ağustos 2019 16:13

4B Kadro için dava kampanyası

Merhaba arkadaşlar düzceden bir arkadaşımız dava ile kadroyu alabilirmiyiz diye araştırmalar yapmış avukat ile görüşmüş avukattan arkadaşa gelen cevabı aynen aşağıda paylaşıyorum ;

Değerli arkadaşlarım Dava süreci için avukatlarla görüştüm. Davayı başlatabiliriz. 2013 yılında verilen kadro davasını da emsal niteliği olması açısından bizim lehimize olacağı yönünde bilgi aktarılmıştır. Önder bey ayın 4 de izinden geliyor, yüz yüze de konuşmamız gerekiyor. İlk aşamada 3 bin tl mahkeme dosya ücreti ve bunu takiben av ücreti, vekalet ücreti; diğer giderler için de bunun içine av ücreti de dahil 5 bin tl yani toplamda 8 bin tl ile süreci başlatabiliriz ve 7-8 ay maksimum süre içerisinde dava sonuçlanır bilgisi verildi. Şimdi iş bizde bitiyor. Adli ve hukuksal anlamda hak arayışımız için 8 bin tl toplanması gerekecek; takdiri sizlere bırakıyorum

içerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

karacag
Aday Memur
28 Ağustos 2019 09:53

dava açmak dışında başka seçeneğimiz kalmayacak gibi gözüküyor zaten.

bedirhan1292
Memur
28 Ağustos 2019 17:46

Ben pek inandirici bulmadim..Sendika aracaligi ile basvuru yapin...Dava felan hikaye bende suresiz sozlesmeliyim bize bi haksizlik oldugu dogru ama o zamanki sartlara gore atandik adamlar simdiki sartlara yani 3+1 e gore ataniyor..Davadan hic bisey cikmaz ve 4b lilerin maasi azdir bu tur yerlere kaptirmayin bari paranizi.

mügs
Kapalı
29 Ağustos 2019 13:15

4Bli arkadaşlar watsapp grubuna katılıp destek olun lütfen. Bir arkadaşımız bu sürece ön ayak olmuş ve destek sağlamamız gerekiyor. En azından 3+1e dahil edilelim diye açılacak dava. Bize çok büyük bir haksızlık yapıldı, bu haksızlık için mücadele verenlere destek olun ki haklarımızı alabilelim.

Beyaz0006
Şef
29 Ağustos 2019 13:50

Önünüze koyulan sözleşmenin şartlarını bilerek imzalıyorsunuz yani diyeceğim bir iş çıkmaz bana pek inandırıcı gelmedi yine de günahını almayalım

hemsir5353
Aday Memur
31 Ağustos 2019 09:42

1) Vereceğin miktar 20-30-50 tl veya 10 tl hiç önemli değil şu ana kadar 3 bin tl toplanmış ayın 15 ine kadar 8 bin toplanacak dava açılacak

2)inanmak zorunda değilsiniz,katılmak zorunda da değilsiniz katılanların isimleri verdikleri miktar kaydediliyor dava eğer açılmazsa (ama %99 açılacak) bu ücretler kişilere iade edilecek davayı yöneten arkadaşımızı çok iyi tanıyoruz ayrıca yine de şüpheniz varsa Avk.Önder Mutlu ya sorabilirsiniz.

3)Sendika avukatları ile neden yapılmıyor sorusuna gelince : sendika avukatları ile görüşmeler yapıldı bizi engelliyorlar biz açamayız şeklinde cevaplar geldiği için sendika avukatı ile yapılmıyor özel idare avukatı işini bilen bu işlere bakan avukat ile kendi başımızın çaresine bakıyor.

4)Size şu teklifi de sunuyoruz madem sendika avukatı ile yapılmasını destekliyorsunuz elinizi taşın altına koyun görüşün sendika avukatı ile kabul ederse toplanan ücretleri de size gönderelim bulduğunuz sendika avukatı başlatsın davayı.

5)Burda ümit var yok bişeyler yapılmaya çalışılıyor seçim önceleri twitter etkinlikleri vs ajanslara bbir sürü ödemeler yapıldı etkinlikler yapıldı sonuç sıfır son çare dava kaldı bu da denenecek ama olur ama olmaz yapılacak son şey bu olduğu için bunu da sözleşmelilerden hangi babayiğit yapabilir hiçkime çıkmış adem atacan isimli bir arkadaşımız bu işi üstlenmiş yapıyorsa bize de desteklemek düşer her şey şeffaftır desteklemek istemiyor güvenmiyorsanız saygı duyar kenardan izlersiniz olumsuz yorumlara karnımız tok.

iyi günler

bedirhan1292, 5 yıl önce
Ben pek inandirici bulmadim..Sendika aracaligi ile basvuru yapin...Dava felan hikaye bende suresiz sozlesmeliyim bize bi haksizlik oldugu dogru ama o zamanki sartlara gore atandik adamlar simdiki sartlara yani 3+1 e gore ataniyor..Davadan hic bisey cikmaz ve 4b lilerin maasi azdir bu tur yerlere kaptirmayin bari paranizi.

hemsir5353
Aday Memur
31 Ağustos 2019 09:44

1) Vereceğin miktar 20-30-50 tl veya 10 tl hiç önemli değil şu ana kadar 3 bin tl toplanmış ayın 15 ine kadar 8 bin toplanacak dava açılacak

2)inanmak zorunda değilsiniz,katılmak zorunda da değilsiniz katılanların isimleri verdikleri miktar kaydediliyor dava eğer açılmazsa (ama %99 açılacak) bu ücretler kişilere iade edilecek davayı yöneten arkadaşımızı çok iyi tanıyoruz ayrıca yine de şüpheniz varsa Avk.Önder Mutlu ya sorabilirsiniz.

3)Burda ümit var yok bişeyler yapılmaya çalışılıyor seçim önceleri twitter etkinlikleri vs ajanslara bbir sürü ödemeler yapıldı etkinlikler yapıldı sonuç sıfır son çare dava kaldı bu da denenecek ama olur ama olmaz yapılacak son şey bu olduğu için bunu da sözleşmelilerden hangi babayiğit yapabilir hiçkime çıkmış adem atacan isimli bir arkadaşımız bu işi üstlenmiş yapıyorsa bize de desteklemek düşer her şey şeffaftır desteklemek istemiyor güvenmiyorsanız saygı duyar kenardan izlersiniz olumsuz yorumlara karnımız tok.

Beyaz0006, 5 yıl önce

Önünüze koyulan sözleşmenin şartlarını bilerek imzalıyorsunuz yani diyeceğim bir iş çıkmaz bana pek inandırıcı gelmedi yine de günahını almayalım

Geçermiki
Memur
01 Eylül 2019 11:48

2008 sözleşmeliler karayollarımnda çalışan işçilerin kadroyu mahkemeyle aldıklarını hatırlatmak isterim emeğinize sağlık

checkvizor
Şef
01 Eylül 2019 15:36

Dava da açılsa, mahkeme de kurulsa boş. Her şeyin bir kılıfı var. Hazırdır. Zaten bu ihtimallere göre hazırlanmıştır her şey..

karacag
Aday Memur
02 Eylül 2019 10:42

whatsapp grubu dolu gözüktüğü için katılamıyorum. buradan da bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim

hemsir5353
Aday Memur
03 Eylül 2019 09:25

şu an 2 watsap grubu dolu olduğundan 3.sü açıldı aşağıdaki linki tıklayarak katılabilirsiniz tüm grublarda aynı duyuru ve paylaşımlar yapılmakta

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

karacag, 5 yıl önce

whatsapp grubu dolu gözüktüğü için katılamıyorum. buradan da bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim

erenass
Şef
03 Eylül 2019 09:35

insanlar ne garip değilmi hiçbirşey yapmazlar armut piş ağzıma düş derler sonra tutup yapılan işi eleştirirler eleştiri elbette çok güzel birşeydir ama eleştiri yaparken ondan iyisini yapacaksın ki ona göre eleştirini yapacaksın işte bu iş böyle yapılır diye ama birşey yapmadan konuşmaya bizim burda ne kadar boş konuşan insan var diyorlar umarım anlayan anlamıştır.

bedirhan1292
Memur
03 Eylül 2019 10:05

Ben dava acacam arkadaslar turk saglik sen araciligi ile paranizi kaptirmayin yakinda davayi duyarsiniz zaten saygilar.

Fztse
Aday Memur
03 Eylül 2019 12:40

ankara06250
Aday Memur
05 Eylül 2019 09:34

Hadi Hayırlısı Artık Son Çare Bu Kaldı

Fztse
Aday Memur
06 Eylül 2019 13:00

4B dava grubu

Fztse
Aday Memur
11 Eylül 2019 16:50

fztemek
Şef
12 Eylül 2019 09:27

Gençlik spor bakanlığı 3 yılını dolduran 4b ler için nakil ilanına cıkmış.saglik bakanı neden 3 yılını dolduran 3+1 tabi olmayan 4bliler için ilana çıkmıyor.

leon3586
Aday Memur
25 Eylül 2019 15:53

İşe iade edilen 4/B sözleşmeli personel üzerinden kadroya geçiş süreci başlatırsanız.Sonradan kadroya geçeceği için sizlerede emsal olur.

HayatSuGibi
Daire Başkanı
27 Eylül 2019 14:45

2011 ve 2013 yıllarında da önüne koyulan sözleşmeye imza atıpta sözleşmeli olarak başlamışlardı fakat kadro verildi, yine verilebilir. Ayrıca kadrolu alım oldu da biz mi başvuru yapmadık. Sonuçta aynı işi yaptığımız kişilerle aynı hakları istemek en doğal hakkımız.

Benimle aynı üniformayı giyip, aynı işi yapan kişiyle aramızda bir çok hak farkı bulunmakta.

En basitinden o benden 1 sene önce işe başladı ama benden 500 TL fazla ücret alıyor.

Ben ağustos ayında vergi dilimine girerken o ekim-kasım ayında vergi dilimine giriyor.

Sözleşmelinin cuma günü tayini çıkıyor pazartesi günü yeni görev yerinde başlaması gerekiyor fakat kadrolu 15 gün izinli sayılıyor.

Beyaz0006, 5 yıl önce

Beyaz0006
Şef
27 Eylül 2019 16:22

Hocam bende sözleşmeliyim farkındayım söylediklerinizin bu iş dava ile falan olacak bir şey değil maalesef kadro siyasetçilerin 2 dudağı arasında vermek istemeseler her türlü kılıfını bulurlar Türkiyenin gerçeği bu

HayatSuGibi, 5 yıl önce

2011 ve 2013 yıllarında da önüne koyulan sözleşmeye imza atıpta sözleşmeli olarak başlamışlardı fakat kadro verildi, yine verilebilir. Ayrıca kadrolu alım oldu da biz mi başvuru yapmadık. Sonuçta aynı işi yaptığımız kişilerle aynı hakları istemek en doğal hakkımız.

Benimle aynı üniformayı giyip, aynı işi yapan kişiyle aramızda bir çok hak farkı bulunmakta.

En basitinden o benden 1 sene önce işe başladı ama benden 500 TL fazla ücret alıyor.

Ben ağustos ayında vergi dilimine girerken o ekim-kasım ayında vergi dilimine giriyor.

Sözleşmelinin cuma günü tayini çıkıyor pazartesi günü yeni görev yerinde başlaması gerekiyor fakat kadrolu 15 gün izinli sayılıyor.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi