Editörler : F16 Gökçen
27 Ağustos 2019 18:40

Banka Uzman Yardımcısı Maaşları ?
Merhabalar herkese. Özel veya devlet bankalarının uzman yardımcılığı pozisyonları ne kadar maaş almaktadır ? Aranızda bankada çalışan veya haberdar olabilecek birileri varsa söylerse sevinirim. (Şunun için soruyorum, başvurduğum bir pozisyon için önümüzdeki haftaya mülakata çağrıldım. Ve oldu da maaş beklentimi sorarlarsa, bocalamak / absürt bir cevap vermek istemiyorum.)

adaydayi
Aday Memur
07 Eylül 2019 12:13

merhaba, sadece uzman yardımcılığı olarak belirttiğiniz için doğru bir cevap almanız pek mümkün görünmüyor. pozisyonun ne olduğu, hangi birim altında çalışacağınız, şube mi bölge mi genel müdürlük mü gibi daha detay bilgi verirseniz yardımcı olunabilir.

hızlıadım
Memur
10 Eylül 2019 17:48

merhaba. cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. ben aktifbank'in "dönemsel kart back office Uzman yrd." pozisyonuna başvurmuştum önceden, sorumu da ona istinaden sormuştum. ilan kısa bir süreliğine açılıp sonra kapanmıştı. tabii sorum tüm banka Uzman yardımcılıklarını kapsıyor. ama daha çok operasyon, muhasebe vb. alanlardaki uzman yardımcılıklarını kapsıyor aslında sorduğum soru... fakat İngilizce ve spk lisanslama belgesi istenen uzman yardımcılığı pozisyonları hakkında da bilgi almak isterim. o yuzden sorumu genele yaymayı tercih ettim.
adaydayi, 5 yıl önce

merhaba, sadece uzman yardımcılığı olarak belirttiğiniz için doğru bir cevap almanız pek mümkün görünmüyor. pozisyonun ne olduğu, hangi birim altında çalışacağınız, şube mi bölge mi genel müdürlük mü gibi daha detay bilgi verirseniz yardımcı olunabilir.

Evernight
Aday Memur
13 Eylül 2019 15:22

Benim bildiğim 5-7 Bin lira bankaya göre değişir aylık maaş var, teftiş zamanlarıda dışarıdayken 1/3 civarıda ek olarak harcırah var. Her türlü kalma,ulaşım ve yemek masraflarıda ek olarak verilir.

hızlıadım
Memur
16 Eylül 2019 16:27

Merhaba. Sanırım müfettiş yardımcısı olarak çalışıyorsunuz , yorumunuzdan bu konuda bilgili olduğunuzu çıkarabildim... Bahsettiğiniz durum müfettiş yardımcılığında var arastirdiklarima göre... Peki hangi banka için geçerli bu anlattiklariniz, veya şöyle sorayım, devlet bankaları için geçerli sanırsam bu anlattiklariniz, değil mi? Anladığım kadarı ile öyle en azından.
Evernight, 5 yıl önce

Benim bildiğim 5-7 Bin lira bankaya göre değişir aylık maaş var, teftiş zamanlarıda dışarıdayken 1/3 civarıda ek olarak harcırah var. Her türlü kalma,ulaşım ve yemek masraflarıda ek olarak verilir.

ozngrg
Kapalı
17 Eylül 2019 12:21

Herkese merhaba , çalıştığım özel bankada şube personel maaşları yaklaşık aşağıdaki gibidir . Sizlere fikir verecektir. Tüm maaşlar brüt maaşlardir.

Gişe yetkilisi: 3000 TL

Operasyon yetkilisi: 5000 TL

Bireysel -kobi vs.musteri temsilcisi : 4000 -4500 TL

Bireysel -kobi vs kıdemli müşteri temsilcisi: 5000 TL -6500 TL arası

Bireysel-kobi müdür yardımcısı: 7000-10000 TL arası

Şube müdürü : 10000-15000 arası

Net maaş brüt maaşın %73ü civarına denk gelir .

Maaş farklılıkları sebepleri yıllık alınan zam oranlarından veya başka bankadan transfer ile gelen kişinin daha fazla brüt maaşla işe başlamasından kaynaklıdır.

Genel müdürlükteki unvanlarda

Müşteri temsilcisi = uzman yardımcısı

Kıdemli temsilci =uzman

Diye düşünebilirsiniz

Sadece teftiş birimi maaşları bu maaşlardan farklıdır.diger tüm birimler yaklaşık bu şekildedir.

Management tranie başlangıçta müşteri temsilcisi olarak başlar .şubede veya gmde.

Umarım biraz fikir verebilmisimdir

Evernight
Aday Memur
17 Eylül 2019 22:32

Bankada çalışmıyorum etraftan duyduklarıma göre yazdım.

hızlıadım
Memur
22 Eylül 2019 12:03

anlıyorum, yine de teşekkür ederim.
Evernight, 5 yıl önce

Bankada çalışmıyorum etraftan duyduklarıma göre yazdım.

hızlıadım
Memur
22 Eylül 2019 12:07

çok teşekkür ederim @ozngrg . bu bilgilerin gerçekten çok faydası dokunacak; hem bana, hem bunu okuyan diğer kişilere. bu arada bu rakamlar bu senenin rakamları anladığım kadarı ile, yanılmıyorum değil mi? güncel rakamlar olması lazım bahsi geçen rakamların.
ozngrg, 5 yıl önce

Herkese merhaba , çalıştığım özel bankada şube personel maaşları yaklaşık aşağıdaki gibidir . Sizlere fikir verecektir. Tüm maaşlar brüt maaşlardir.

Maaş farklılıkları sebepleri yıllık alınan zam oranlarından veya başka bankadan transfer ile gelen kişinin daha fazla brüt maaşla işe başlamasından kaynaklıdır.

Kıdemli temsilci =uzman

Diye düşünebilirsiniz

Sadece teftiş birimi maaşları bu maaşlardan farklıdır.diger tüm birimler yaklaşık bu şekildedir.

Management tranie başlangıçta müşteri temsilcisi olarak başlar .şubede veya gmde.

xx.zeynep
Kapalı
08 Kasım 2019 00:29

ozel bir bankada uzm yrd siyim gm biriminde. net 4 civari. ama hepsi oyle degil baska bir bankada 2500 alan uzm yrd arkadaslarim da var. bankadan bankaya fark ediyor.

hızlıadım
Memur
08 Kasım 2019 22:01

merhaba. sakıncası yoksa hangi bankada çalıştığınızı söyleyebilir misiniz ? eğer bankanın ismini açıklamak, sizin açınızdan sıkıntı yaratacaksa da bankanın büyüklüğüne dair bir ipucu verirseniz, hem benim, hem de diğer arkadaşların kafasında bir netlik oluşur. diye düşünüyorum... yanıtınız için ayrıca teşekkürler...
xx.zeynep, 4 yıl önce
ozel bir bankada uzm yrd siyim gm biriminde. net 4 civari. ama hepsi oyle degil baska bir bankada 2500 alan uzm yrd arkadaslarim da var. bankadan bankaya fark ediyor.

hızlıadım
Memur
08 Kasım 2019 22:03

bir de, sormamda sakınca yoksa (sormayı unutmuşum da) hangi bankada çalışıyorsunuz ? isim vermek istemezseniz de, en azından bankalar arasında büyüklüğüne göre kaçıncı sırada olduğunu söylerseniz, belki kafamda bir şey oluşabilir. yanıtınız için tekrar teşekkür ederim.
ozngrg, 5 yıl önce

Kıdemli temsilci =uzman

Diye düşünebilirsiniz

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi