Editörler : Lanet
28 Ağustos 2019 16:00

Üniversite idari personelin kart basma zorunluluğu!

Üniversitede çalışıyorum sabah 8 Akşam 5 kart basma zorunluluğu getirildi.işimiz çıksa yada çocuğumuz hastalansa bile neden kart basmadınız diye hesap soruluyor.Aklıma takılan kısmı 657 de kart basma zorunluluğu var mı zorla dayatılabilir mi Üniversitenin sendikası dava açmış ama bişey değişeceğini zannetmiyorum

orrak
Aday Memur
29 Ağustos 2019 11:05

Ne var bunda işiniz çıktığında izin isteyin gidin. Böyle bir durumu insanın buraya yazması ne kadar ilginç ! Ne bekliyorsunuz canın ne zaman isterse işe gel istemezsen gelme mi desinler :D memurları sizler lekeliyorsunuz maalesef !

gardereli
Şef
29 Ağustos 2019 11:11

Üstadım evet bencede çağ dışı bi uygulama, bencede gereksiz vede sıkıntılı bi durum. Ancak sizde taktir edersinizki diğer türlü de giriş çıkışları mesai saatlerini çok suistimal eden çalışanlar var. Nasıl olsa kimse karışmıyor diyerek kimisi sabah geç geliyor kimisi akşam erken çıkıyor. Bu durum da gerçekten hakkıyla çalışanlara karşı adaletsizlik oluşturuyor. Keşke kart basma olmasa herkes suistimal etmeden gelip gitse ama öyle tipler varki iyikide kart basma gelmiş diyorsunuz. Benim görüşüm bu yönde

trust.111
Kapalı
29 Ağustos 2019 11:38

İşiniz çıksa ya da çocuğunuz hastalansa amirinizden izin alırsınız. Almazsanız zaten hesap sorulması lazım; sorulmuyorsa saçma.

sinemm_25
Kapalı
02 Eylül 2019 13:58

çağ dışı ama maalesef birçok kurumda var bu.

tektil2003
Memur
02 Eylül 2019 14:09

Aday Memur arkadaş anlamamış galiba yazmak komik gelmiş kendi başına gelince anlar belki. Tabiki hastamız olduğunda ve mühim bir işimiz olduğunda amirimizden izin istiyoruz ama yıllık iznimizden kesiliyor 20 gün yıllık izin hakkımız var zaten çocuk hastalanır kartı 2 saat geç basarız izin alsak dahi yıllıktan gider üniversitenin servisi geç kalır 5dk kartı geç bassak iznimizden gider ister amire söyle ister söyleme demek istediğim bu ama anlayana tabi

yvA520
Aday Memur
08 Eylül 2019 10:58

Arkadaşım izinden gidiyor diye yalan konuşma. Rahatlarınız kaçmış, öğle uykunuzu uyumadan iş başı yapıyorsunuz diye zorunuza gitmiş.
tektil2003, 5 yıl önce

Aday Memur arkadaş anlamamış galiba yazmak komik gelmiş kendi başına gelince anlar belki. Tabiki hastamız olduğunda ve mühim bir işimiz olduğunda amirimizden izin istiyoruz ama yıllık iznimizden kesiliyor 20 gün yıllık izin hakkımız var zaten çocuk hastalanır kartı 2 saat geç basarız izin alsak dahi yıllıktan gider üniversitenin servisi geç kalır 5dk kartı geç bassak iznimizden gider ister amire söyle ister söyleme demek istediğim bu ama anlayana tabi

fatihg1
Aday Memur
09 Eylül 2019 09:50

DPB görüşü var. Saatlik izinler yıllık izinden düşülemez. Ayrıca bir çok üniversite izin konusunda kıyafet konusunda rahattır. Sıkıntı çıkarmaz. İstisna yerlerde bu tarz şeyler olabiliyor demekki.

tektil2003, 5 yıl önce

trust.111
Kapalı
09 Eylül 2019 16:27

Görüşü göndermenizi rica edebilir miyim acaba bana?

fatihg1, 5 yıl önce

DPB görüşü var. Saatlik izinler yıllık izinden düşülemez. Ayrıca bir çok üniversite izin konusunda kıyafet konusunda rahattır. Sıkıntı çıkarmaz. İstisna yerlerde bu tarz şeyler olabiliyor demekki.

trust.111
Kapalı
09 Eylül 2019 18:58

Hocam okudum da bir şeyi kaçırdım, bu görüşe göre saatlik izinler kendine özgü bir nitelikte olup herhangi bir izinden düşmüyor - doğru mu anladım?

fatihg1, 5 yıl önce

http://www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/gorusler/p_m_i_g/izin/yillikizin/izin_esas/2.pdf

tektil2003
Memur
10 Eylül 2019 11:01

izinden gidiyor sen çalıştığım kurumu benden iyi mi bileceksin bu bir, ben görüş istedim sen ahkam kesiyosun bildiğin varsa yazarsın bilmediğin konuda da ahkam kesip durmazsın bu iki, uyumaya gelince kişi başkasını kendisi gibi bilirmiş sen uyuyosun o zaman iftira atıp durma.

fatihg1
Aday Memur
25 Eylül 2019 13:49

ne diyosun anlaşılmıyor?

tektil2003, 5 yıl önce

izinden gidiyor sen çalıştığım kurumu benden iyi mi bileceksin bu bir, ben görüş istedim sen ahkam kesiyosun bildiğin varsa yazarsın bilmediğin konuda da ahkam kesip durmazsın bu iki, uyumaya gelince kişi başkasını kendisi gibi bilirmiş sen uyuyosun o zaman iftira atıp durma.

Acshb
Yasaklı
01 Ekim 2019 10:40

siz kurumunuzda da bu tavirda takiliyorsaniz ve sizin gibiler cogunluktaysa amirlerin uygulamalari gayet yerinde olmus. biraz uslup ve iletisim konularinda kendinizi gozden gecirmenizi tavsiye ederim.
tektil2003, 5 yıl önce

tektil2003
Memur
09 Ekim 2019 09:02

çok iyisiniz galiba bu konuda önce kendinizi gözden geçirin çok bilen çok yanılır

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi