Editörler : Pangaea
12345678910111213»
31 Ağustos 2019 15:27

azina salik
asosyalmaliye, 5 yıl önce

90 altı puana inmez diyen arkadaşlar neye dayanarak bunu söylüyorlar çok merak ediyorum, sözleşmeli alım olması ve her şehire açılmamış olması gibi faktörler hiç mi etki etmeyecektir başvurulara. En son alımda maliye , iktisat ve işletme puanları 87 küsürleri gördü, inmez inmez 90 altına, moral bozmakta üstünüze yok.

31 Ağustos 2019 15:31

aynen oyle
Quetzicoatl, 5 yıl önce

Hocam fark ettiyseniz bazı memurluklar için 10 il bile yoktu. Bu durumdaki arkadaşlar kaç il'e kontenjan ayrılmışsa en çok o kadar tercih yapabilecek.

İİBF'lilerin ise tercih edebileceği il sayısı 10'u geçtiği için en fazla 10 il tercih edilebilecek.

asosyalmaliye
Kapalı
31 Ağustos 2019 21:31

Rica ederim umarım güzel şeyler olur herkes için. Başvuracağım ama şehir kısıtlamam yok o yüzden bi tık daha kafam karışıyor :)

erofeev, 5 yıl önce

hocam tekrar çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi ve güzel temenniniz için. siz de başvuracaksanız ben de sonucun sizin için de gönlünüzce olmasını dilerim.

yani stratejik davranmak gerek tercihleri belirlerken. az istediği bir ilin asil listesine girmektense çok çok istediği bir ilin yedek listesine girip bir umut diye beklemeyi tercih eden illa ki olur. hatta ben de böyle bir durumda olabilirim. iyice düşünüp taşınmak gerekecek listeyi hazırlarken

tugcecann06
Memur
31 Ağustos 2019 22:17

Bence seçilecek iller çok iyi araştırmalı sonuçta bu illere bağlı birçok alt birim var bunlardan herhangi birinde de çalışılabilir illa şehir merkezinde diyendir durum yok
asosyalmaliye, 5 yıl önce

Rica ederim umarım güzel şeyler olur herkes için. Başvuracağım ama şehir kısıtlamam yok o yüzden bi tık daha kafam karışıyor :)

Quetzicoatl
Genel Müdür
31 Ağustos 2019 23:05

Hocam, tercih ekranında il veya ilçe merkezlerinin özellikle belirtileceğini düşünüyorum. Karambole tercih yaptıracaklarını sanmıyorum. Sonuçta adaylar il veya ilçe merkezlerinin durumuna göre tercih yapacak.

tugcecann06, 5 yıl önce
Bence seçilecek iller çok iyi araştırmalı sonuçta bu illere bağlı birçok alt birim var bunlardan herhangi birinde de çalışılabilir illa şehir merkezinde diyendir durum yok

alwystr
Şef
01 Eylül 2019 00:00

Omg 5yıl tayin yapamiyorsun başka ile, eş durumu ise geçis yapmak istedigin ilin kurumdaki boşluğuna bağlı 1yıl çalışma kaydıyla... kendi yönetmeliği var o yüzden iyi arastırilmali ayrıca bir çok ilin bir çok ilcesinde var birimi, kendi memleketinde olanların tercih etmede çekincemesi olmayacaktır lakin başka ilden tercih yapacaklar tüm riskleri iyi araştırması lazım

Smh1
Şef
01 Eylül 2019 02:12

Peki arkadaşlar asıl soru şu? OGM de memur tam olarak ne iş yapar? Var mı bilen?

Yüksek ziraaaat
Yasaklı
01 Eylül 2019 08:42

salla başını al maaşını yapar

Smh1, 5 yıl önce
Peki arkadaşlar asıl soru şu? OGM de memur tam olarak ne iş yapar? Var mı bilen?

NiiiLayyy
Aday Memur
01 Eylül 2019 09:41

4b ile alım yapılmıyor mu

alwystr, 5 yıl önce

Omg 5yıl tayin yapamiyorsun başka ile, eş durumu ise geçis yapmak istedigin ilin kurumdaki boşluğuna bağlı 1yıl çalışma kaydıyla... kendi yönetmeliği var o yüzden iyi arastırilmali ayrıca bir çok ilin bir çok ilcesinde var birimi, kendi memleketinde olanların tercih etmede çekincemesi olmayacaktır lakin başka ilden tercih yapacaklar tüm riskleri iyi araştırması lazım

alwystr
Şef
01 Eylül 2019 11:38

4b ama kendi tayin yönetmeliginde 5yil diyor normalde mesela 3yıl kitlerde ama ogm de 5yıl diyor yani kim 5yılıni bağlamak bekarsan zor bir karar sahsen ben bir tek memleketimi yazmak istiyorum

NiiiLayyy, 5 yıl önce

4b ile alım yapılmıyor mu

Zelis.91
Şef
01 Eylül 2019 12:05

İlçeler de belli olur inşallah yoksa havuza alıp kafalarına göre ilçelere dağıtılması baya risk olur Biz tercih edenler açısından
Quetzicoatl, 5 yıl önce

Hocam, tercih ekranında il veya ilçe merkezlerinin özellikle belirtileceğini düşünüyorum. Karambole tercih yaptıracaklarını sanmıyorum. Sonuçta adaylar il veya ilçe merkezlerinin durumuna göre tercih yapacak.

Bi umut bekliyorum
Aday Memur
01 Eylül 2019 12:36

O zaman bi ilin her ilçesi bi tercih hakkı olursa o da sıkıntı olur o zaman düşük puanlilar atanır yüksek puanlar açıkta kalır. umarım öyle olmadan ilçeler belli olur.
Zelis.91, 5 yıl önce
İlçeler de belli olur inşallah yoksa havuza alıp kafalarına göre ilçelere dağıtılması baya risk olur Biz tercih edenler açısından

Zelis.91
Şef
01 Eylül 2019 21:08

Gümrükte ve PTT de çalışan arkadaşlarımla görüştüm onlarda alımlar ihtiyaca göre ilçelere dağıtılmış merkez olarak başvuru yapmışlar ogm de aynı şekilde olur dediler sizinle paylaşmak istedim
Bi umut bekliyorum, 5 yıl önce
O zaman bi ilin her ilçesi bi tercih hakkı olursa o da sıkıntı olur o zaman düşük puanlilar atanır yüksek puanlar açıkta kalır. umarım öyle olmadan ilçeler belli olur.

Smh1
Şef
01 Eylül 2019 22:53

evet OGM'de muhtemelen bu şekil yapar. Tercih yapacaklar ona göre tercih yapsın. Bir İşletme müdürlüklerine bir baksın. Mesela Keşan Orman İşl. Müd. Çanakkale'ye bağlı olarak gözüküyor. Çanakkale nere Keşan nere?

bir de ben ogm'de memurun ne iş yaptığını hala tam öğrenemedim :/

Zelis.91, 5 yıl önce
Gümrükte ve PTT de çalışan arkadaşlarımla görüştüm onlarda alımlar ihtiyaca göre ilçelere dağıtılmış merkez olarak başvuru yapmışlar ogm de aynı şekilde olur dediler sizinle paylaşmak istedim

İkyiky
Aday Memur
01 Eylül 2019 23:17

İyi akşamlar arkadaşlar ben iskiyi kazanmıştım ama hâlâ bir cevap gelmedi, bu alıma başvurup çalışmaya başladıktan sonra iskiden çağrılırsam gidebilir miyim? Bir yıl boyunca hiç Bir şekilde kamu kurumuna başlayamam mı yoksa? İski 657 ye tabii. Sizce hangisi mantıklı?ordan cevap gelmezse ortada kalmak var? Burda kalsam iskideki kadro yanacak.gerçekten çok zor bi durum

poseidon66
Memur
01 Eylül 2019 23:31

iskiden yakında tebligat gelir bekle bence

İkyiky, 5 yıl önce

İyi akşamlar arkadaşlar ben iskiyi kazanmıştım ama hâlâ bir cevap gelmedi, bu alıma başvurup çalışmaya başladıktan sonra iskiden çağrılırsam gidebilir miyim? Bir yıl boyunca hiç Bir şekilde kamu kurumuna başlayamam mı yoksa? İski 657 ye tabii. Sizce hangisi mantıklı?ordan cevap gelmezse ortada kalmak var? Burda kalsam iskideki kadro yanacak.gerçekten çok zor bi durum

Quetzicoatl
Genel Müdür
01 Eylül 2019 23:48

İSKİ 657/4A dediğimiz kadrolu pozisyonsa sıkıntı çıkmaz hocam. İSKİ'den tebligat aldığınız zaman OGM'deki sözleşmenizi feshedip İSKİ'ye geçiş yaparsınız.

İkyiky, 5 yıl önce

İkyiky
Aday Memur
02 Eylül 2019 19:44

İLAN BAŞLIĞI AŞAĞIDAKİ GİBİ Bİ BAKABİLİR MİSİNİZ ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları

Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama

Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı

ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

İSKİ 657/4A dediğimiz kadrolu pozisyonsa sıkıntı çıkmaz hocam. İSKİ'den tebligat aldığınız zaman OGM'deki sözleşmenizi feshedip İSKİ'ye geçiş yaparsınız.

02 Eylül 2019 20:01

ikisi ayni anda güvenlik soruşturması yaparsa sıkıntı olurmu
İkyiky, 5 yıl önce

İLAN BAŞLIĞI AŞAĞIDAKİ GİBİ Bİ BAKABİLİR MİSİNİZ ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları

Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama

Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı

ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır.

Maliye7777
Yasaklı
02 Eylül 2019 20:46

bu sorunun cevabını bende arıyorum ogm nin şehirleri bana daha yakın fakat baska bir alımda sıram geldi mecbur evrak teslim edicem.... sıramın geldiği ilanda soruşturma yapılırken ogm kazansam sıkıntı olurmu

sonersonersoner, 5 yıl önce
ikisi ayni anda güvenlik soruşturması yaparsa sıkıntı olurmu
Toplam 2627 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi