Editörler : Pangaea
12345678910111213»
02 Eylül 2019 20:56

Arkadaşlar eşim kamu çalışanı değil 4b de tayin 1 yıl içerisinde olabilir mi?

Quetzicoatl
Genel Müdür
02 Eylül 2019 21:08

Hocam 657/4A bilinen şekliyle kadrolu, 657/4B ise sözleşmeli alımdır. Burada 4A mı yoksa 4B mi olduğu tam belirtilmemiş fakat forumdan okuduğum kadarıyla İSKİ'nin kadrolu alım yaptığı söyleniyordu. Bu durumda İSKİ kadrolu, OGM sözleşmeli alım olduğu için herhangi bir hak kaybıyaşamadan size en uygun tercihi yapabilirsiniz.

OGM'ye başvurmayı düşünen arkadaşlara hatırlatmakta fayda var: Eğer ki OGM'yi kazanıp sözleşme imzalarsanız, bundan sonraki süreçte yapılacak olan açıktan sözleşmeli atamalara (Gümrük, KYK, KGM, DSİ, İçişleri Bakanlığı vs. gibi) başvuramazsınız. Düşünüp taşınarak karar vermenizde fayda var.

İkyiky, 5 yıl önce

İLAN BAŞLIĞI AŞAĞIDAKİ GİBİ Bİ BAKABİLİR MİSİNİZ ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları

Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama

Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı

ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır.

Maliye7777
Yasaklı
02 Eylül 2019 21:42

yani 4 b kazanıp imza atmadığın sürece evrak teslim etsende sıkıntı yok ?

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Hocam 657/4A bilinen şekliyle kadrolu, 657/4B ise sözleşmeli alımdır. Burada 4A mı yoksa 4B mi olduğu tam belirtilmemiş fakat forumdan okuduğum kadarıyla İSKİ'nin kadrolu alım yaptığı söyleniyordu. Bu durumda İSKİ kadrolu, OGM sözleşmeli alım olduğu için herhangi bir hak kaybıyaşamadan size en uygun tercihi yapabilirsiniz.

OGM'ye başvurmayı düşünen arkadaşlara hatırlatmakta fayda var: Eğer ki OGM'yi kazanıp sözleşme imzalarsanız, bundan sonraki süreçte yapılacak olan açıktan sözleşmeli atamalara (Gümrük, KYK, KGM, DSİ, İçişleri Bakanlığı vs. gibi) başvuramazsınız. Düşünüp taşınarak karar vermenizde fayda var.

Kpssligenc
Aday Memur
03 Eylül 2019 00:12

+

hygge
Şef
03 Eylül 2019 01:39

standart duz memur isleri yaparsin diger kurumlardaki gibi. masabasi evrak isleri iste.

Smh1, 5 yıl önce

evet OGM'de muhtemelen bu şekil yapar. Tercih yapacaklar ona göre tercih yapsın. Bir İşletme müdürlüklerine bir baksın. Mesela Keşan Orman İşl. Müd. Çanakkale'ye bağlı olarak gözüküyor. Çanakkale nere Keşan nere?

bir de ben ogm'de memurun ne iş yaptığını hala tam öğrenemedim :/

İkyiky
Aday Memur
03 Eylül 2019 09:16

Hocam yani ben şimdi sözleşmeyi imzalayıp ogmeye gitsem, iskiden tebligat geldiği zaman ogmeyi bırakıp gidebilir miyim? Ve bunu en net kesin olarak nerden öğrenebilirim yardımlarınız için çok teşekkür ederim allah razı olsun

Quetzicoatl, 5 yıl önce

sevimarzu
Kapalı
03 Eylül 2019 09:16

Merhaba arkadaslar suan pttde calisiyorum bende basvurabiliyomuyum acaba

Maliye7777, 5 yıl önce

yani 4 b kazanıp imza atmadığın sürece evrak teslim etsende sıkıntı yok ?

busbb
Aday Memur
03 Eylül 2019 09:42

86,8 puanla Kastamonu yazmayı düşünüyorum yine 90 altı gelmez diyorlar ama

Zelis.91
Şef
03 Eylül 2019 10:06

Kastamonu alım fazla herkesin de başvurabileceği bir yer değil bence ben kendi başvurduğum yerler için 90 Altı görmez düşüncesindeyim Kastamonu Bolu görür bence
busbb, 5 yıl önce

Zelis.91
Şef
03 Eylül 2019 10:09

PTT kendi sınavını yaptı KPSS şartı aramadan diye biliyorum geçen yıl yani 2018 KPSS puanınızla başvurabilirsiniz fakat sözleşmeniz var mu PTT de varsa sözleşmeyi fesh ettikten sonra yeni bir sözleşme için en az 1 yıl yasak var sanırım ama kadrolu alımlara başvurmanızda sıkıntı yok istifa edip
sevimarzu, 5 yıl önce

Merhaba arkadaslar suan pttde calisiyorum bende basvurabiliyomuyum acaba

Zelis.91
Şef
03 Eylül 2019 10:13

Sözleşmeli personelin yer değişmesi başladığı kurumda 1 yıl çalıştıktan sonra becayiş usulü yapıldığını söylediler bana özelde çalışıyor ise o ildeki kurumda boşluk mevcut ise aile birliğini sağlama kapsamında nakil istenebilir mi bilmiyorum yıllarca bir araya gelmek için uğraşan insanlar var benm eşim de kamu çalışanı bende tedirginim sözleşmeli olsam o gelir mi diye
Şevval05, 5 yıl önce

Arkadaşlar eşim kamu çalışanı değil 4b de tayin 1 yıl içerisinde olabilir mi?

muhendis422
Aday Memur
03 Eylül 2019 10:44

hocam sözleşme imzaladıktan sonra kadroluyu kazanırsak sorun olur mu

Quetzicoatl, 5 yıl önce

sujitsu
Kapalı
03 Eylül 2019 12:07

Mesajlara bak. Herkes daha kazanmadan başka yerlere sıçrama planlarına başlamış. Ne diyelim Allah en çok isteyene nasip etsin

Smh1
Şef
03 Eylül 2019 12:41

Az demişler bence. 95'i anca görür gibi geliyor bana.
busbb, 5 yıl önce

kartal1956
Aday Memur
03 Eylül 2019 12:59

KAMU Yönetimi mezunları Büro Personeli alımına başvuru yapabilirmi, yardımcı olursanız sevinirim.

Zelis.91
Şef
03 Eylül 2019 13:09

Çeko ve kamu yönetimini bu ilanın dışında tutmuşlar neden bilmiyorum arkadaşlar da isyan ediyor haklı olarak biz de iibf mezunu değil miyiz diye seslerini duyurmaya çalışıyorlar
kartal1956, 5 yıl önce
KAMU Yönetimi mezunları Büro Personeli alımına başvuru yapabilirmi, yardımcı olursanız sevinirim.

sevimarzu
Kapalı
03 Eylül 2019 13:11

evet ptt kendi sınavını yaptı kpss puanımı hala kullanmadım ptt de statüm idari hizmet sözleşmeli 4/1-A. ogm olursa ptt den istifa edip ogm ye direkt başlayabilir miyim acaba bi bilgim yok.

Zelis.91, 5 yıl önce
PTT kendi sınavını yaptı KPSS şartı aramadan diye biliyorum geçen yıl yani 2018 KPSS puanınızla başvurabilirsiniz fakat sözleşmeniz var mu PTT de varsa sözleşmeyi fesh ettikten sonra yeni bir sözleşme için en az 1 yıl yasak var sanırım ama kadrolu alımlara başvurmanızda sıkıntı yok istifa edip

Smh1
Şef
03 Eylül 2019 13:17

Başlarsınız.
sevimarzu, 5 yıl önce

evet ptt kendi sınavını yaptı kpss puanımı hala kullanmadım ptt de statüm idari hizmet sözleşmeli 4/1-A. ogm olursa ptt den istifa edip ogm ye direkt başlayabilir miyim acaba bi bilgim yok.

Zelis.91
Şef
03 Eylül 2019 13:19

İkisi de sözleşmeli fakat içerikleri farklı olduğu için ve KPSS puanı ile aldığı için başvurabileceğiniz kanaatindeyim ama işinizi şansa bırakmayın tabi mutlaka bilen personel yada özlük işlerinde çalışanlardan bilgi almak lazım puanınız yüksekse de kadrolu alımdan yana tercihinizi kullanmanızı öneririm halihazırda işiniz varmış çok şükür
sevimarzu, 5 yıl önce

sevimarzu
Kapalı
03 Eylül 2019 13:22

merhaba hocam ben ptt de çalışıyorum 4/1A statüm ogm ye direkt istifa edip başlayabilir miyim sizce acaba bi bilginiz var mı?

muhendis422, 5 yıl önce

hocam sözleşme imzaladıktan sonra kadroluyu kazanırsak sorun olur mu

Toplam 2627 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi