Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Ağustos 2019 20:11

Ara tatilin esprisi

BU TATİLLER BAŞKA (Planlanan !)

(Öğretime ara- Eğitime devam)

Ara tatiller öğrencilerin eksiklerini tamamlamaları, gezi, kulüp, atölye çalışmaları, veli toplantıları gibi eğitim etkinlikleri yapılarak geçirilecek. Yani öğrenciler eve kapanmayacak. Okulların yapacağı etkinlik programına göre öğrenciler okula gitmeye devam edebilecek ancak akademik öğretim programı uygulanmayacak. Özellikle ortaokul ve liselerin ara tatiller için üreteceği etkinlik programları öğrenciler ile öğretmenlerin iletişimini güçlendirecek. Öğretmenlere ise o güne kadar yapılmış olan eğitim öğretimi değerlendirme ve eksiklerin giderilmesi için fırsat sunulacak. Başka bir deyişle okulların öğrenciyi sınava hazırlayan merkez algısından çıkarılıp birer cazibe merkezi haline dönüştürülmeye çalışılacak. Özetle; ara tatillerle öğretime ara verilecek ancak eğitime devam edilecek.

Mr.Muzip
Kapalı
29 Ağustos 2019 23:20

Sayın hocam çok iyi niyetli ve ümitvar gördüm sizi. Lakin okullarda öğretime ara verileli yıllar oldu. Tüm yıl eğitim yapılıyor zaten. Yoklama olmayan bir sistemde öğrenci okula gelmez. Okula gelenlerden de çok azınlık bir gurup haricinde hayır gelmez...Ögretmenler istediği kadar saatlerce otursunlar konuşsunlar hiç birşey değişmez...

mertca_7
Aday Memur
29 Ağustos 2019 23:30

yani umut fakirin ekmeği derler ya bu yazıyı gördüm paylaştım :)

danyalu
Şef
30 Ağustos 2019 10:46

Malumunuz okulun ilk haftası ve son haftası öğretim yapabilmek (ders işlemek) oldukça zor oluyordu. Bu ders işlemenin zor olduğu haftalara, sınavlar ortak yapılmaya başlandıktan sonra, ortak sınav haftalarıda dahil olmuştu. Benim korkum: öğrencilerin bu ara tatillerden önceki ve sonraki haftalarda yine rehavete kapılması ve ders işlemenin zor olduğu haftalara yenilerinin eklenmesi olasılığı. Yoğun müfredatı olan derslerde müfredatı yetiştirmek zorlaşabilir. Umarım böyle olmaz.

ashil13
Genel Müdür
30 Ağustos 2019 11:26

Ben bu ara tatilleri boş geçirteceklerini sanmıyorum. Muhtemelen pazartesi toplantıda her öğretmenden en az 1 etkinlik planlamasını (artık bu gezi olur, etüd olur, piknik olur vs.) ve bunu yıllık plana almasını isteyecekler.

Zehraa.nur
Aday Memur
13 Eylül 2019 08:23

Yani öğrencinin tatili öğretmenin sırtına binecek. Öğrencileri zapt etmeye çalışmaktan müfredatı yetiştirmek bile imkansızken bu niye şimdi? Niye niye ☹

Mustafa.67
Aday Memur
18 Eylül 2019 20:26

Peki bu ara tatillerde ücretli öğretmenler ne yapacak tatil mi yapacaklar yoksa okulda çalışmalara katılıp ek derslerini alacaklar mı ?

Taintedlove
Genel Müdür
12 Kasım 2019 07:56

ARA TATIL =》ÖĞRENCİLERE TATIL

ÖGRETMENE=》 SEMINER

HAKSIZLIK

12 Kasım 2019 17:55

biz devlet memuruyuz.maaş alıyoruz.öğrenciyle kendini nasıl kıyasların?

haksızlıkmış...ayıp ayıp

Taintedlove, 4 yıl önce

ARA TATIL =》ÖĞRENCİLERE TATIL

ÖGRETMENE=》 SEMINER

HAKSIZLIK

majesteleri7
Şube Müdürü
13 Kasım 2019 18:03

Ne esprisi olacak millete eziyet işte

skramz
Daire Başkanı
14 Kasım 2019 19:26

hiç bi esprisi yok tatilde yine bi şey yapmıycaklar yapıyomuş gibi görünecekler

teachereast
Aday Memur
14 Kasım 2019 19:54

bildigim kadariyla ek ders yok

TME3
Şef
15 Kasım 2019 23:39

Günlük 3 saat ek ders var hocam, hatta saçma gelmesine rağmen hafta sonları dyk bile var

teachereast, 4 yıl önce
bildigim kadariyla ek ders yok
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi