Editörler : gubaz
29 Ağustos 2019 23:26   


Orman Genel Müdürlüğü eğer KİT ise...

--

Listede Orman Genel Müdürlüğü yok. ( http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/daire-baskanliklari/kit-ve-ozellestirme-dairesi-baskanligi/kit-ve-ozellestirme-dairesi-baskanligi-kamu-sermayeli-kuruluslar )

her neyse... kpss tercih dönemlerinde yayınlanan kılavuzun sonunda şu uyarı oluyor:

"17/10/2018 tarihli ve 30568 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanan Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programına göre uygulayacakları strateji ve yöntemlerin belirlenmesine dair 16/10/2018 tarihli ve 186 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararının ?Sınavlar? başlıklı 7 nci maddesinin dördüncü fıkrasında; "1/1/2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz."

--

orman genel müdürlüğü eğer KİT ise sözleşmeli avukat alımıyla herhangi bir pozisyona yerleştiğimiz takdirde, 2019/2 kpss merkezi atamalarında avukat kadrosu tercih edebilecek miyiz acaba?

"bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle (bize göre hukuk lisans diploması) ile elde ettiğimiz avukat unvanlı kadrolara" başvurabilme hakkımız var deniyor. bu durum hariç tutulmuş. peki bulunulan pozisyondan farklı derken ne kast ediliyor? merkezi atamalar ile elde edilecek herhangi bir kurumdaki avukatlık kadrosu zaten bulunulan sözleşmeli avukat kadrosundan farklıdır. yukarıdaki uyarıda yasaklanan şey tam olarak nedir? açıklayabilecek arkadaşımız var mıdır?

30 Ağustos 2019 13:21

blaiz
Şef

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı ve ayrı tüzel kişiliği olan (DSİ gibi) bir kurum olup, kit değildir.

30 Ağustos 2019 13:36

cevap yok
Aday Memur

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı ve ayrı tüzel kişiliği olan (DSİ gibi) bir kurum olup, kit değildir.


blaiz, 2 ay önce - Alıntıya git
evet tüm sorunum çözülmüş oldu teşekkürler :)
30 Ağustos 2019 13:42

blaiz
Şef
evet tüm sorunum çözülmüş oldu teşekkürler :)
cevap yok, 2 ay önce - Alıntıya git

rica ederim :)

14 Eylül 2019 09:40

etsizyemek
Memur

Arkdşlar bu alımı başvurusak, açıkdan merkezi alım hakkımız, yanar mı

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?