Editörler : E.Kayı Han
31 Ağustos 2019 15:38

Ankara sıhhıye adliyesi
Arkadaşlar hala açıklanmadı sizce sözlü mülakata girmeyi kaç puanla kapatır , geçen sene 110 diyolar ama geçen sene daha mı az alım oldu . Bir fikriniz varmı

cetinmucahyt
Memur
31 Ağustos 2019 16:32

Bu senede110 ile kapattı diye konuşuluyor gruplarda. Ne kadar doğru bilmiyorum.

reisbey06
Kapalı
31 Ağustos 2019 16:50

110 dan fazla kapatacağı kesin gibi . 

58580658
Aday Memur
31 Ağustos 2019 19:52

hiç belli olmaz 120 ylede kapatabilir 90 lada

ridvansimsek06
Kapalı
01 Eylül 2019 00:44

Pazartesi günü açıklanıyor artık bu konu hakkında teori üretmeye gerek yok .

Cnskksll
Aday Memur
01 Eylül 2019 13:31

İzin mi almamız gerekiyordu ? Bence boş yapmayada gerek yok
ridvansimsek06, 5 yıl önce

Pazartesi günü açıklanıyor artık bu konu hakkında teori üretmeye gerek yok .

Swon
Aday Memur
01 Eylül 2019 15:09

108 - 115 arası kapatır.

58580658
Aday Memur
01 Eylül 2019 15:29

bende 95 105 arası düşünüyorum hayırlısı bakalım

Swon, 5 yıl önce

108 - 115 arası kapatır.

checkvizor
Şef
01 Eylül 2019 15:42

90 yazan herkes çağrılır mülakata. Eskisi kadar katipliğe rağbet yok .

kosi09
Aday Memur
01 Eylül 2019 20:22

Rağbet yok derken? 3650 kişi niye başvurdu bu işe arkadaşım :)

checkvizor, 5 yıl önce

checkvizor
Şef
03 Eylül 2019 23:01

Bizim adliyede tam tersi yarı yarıya düşüktü mesela :)

Çoğu yerde boşluk kalmış dikkat ettiğim kadarıyla.

kosi09, 5 yıl önce

cetinmucahyt
Memur
03 Eylül 2019 23:17

Katipliğe eskisi kadar rağbet olmadığı aşikar hocam. Başvuranların çoğu puanı olup öylesine, şansını denemek için başvuranlar. Başvuran 3600 kişinin yaklaşık 700'ü sınava dahi katılmadı Ankara'da. Kalan 2900 kişiden yaklaşık 1500 den fazlası 90'ı geçemedi (listede 5-6 kelime yazanlar var). Ordan kalanların da büyük bir kısmı sıralamaya giremedi.

Başvuru sayısı bir kriter değil bence bu bakımdan. Adam kpss girmiş çünkü işsizlik korkusu var. Sırtını devlete dayayıp oradan meslek edinmek istiyor. Puanı yanmasın diye başvurusunu yapmış. Yoksa katiplik kpssye girenlerin önceliği değil. Dolayısıyla rağbette yok. Ne zaman ki katiplik son çare olmaktan çıkar insanların tercih sebebi olur o zaman rağbetten bahsedebiliriz bence.

Hakkımızda hayırlısı olsun artık. Mülakat çalışmalarına yarından itibaren başlayacağım.

kosi09, 5 yıl önce

kosi09
Aday Memur
04 Eylül 2019 00:37

Şimdi 3650 kişi başvurmuş olsada çoğu kişi ya katılmıyor ya da barajı geçemiyor dahi olsa şu an 774 kişi 90 barajını geçtiği halde mülakata çağrılmamış durumda. Ne olursa olsun mesleğin rağbet görmemesi gibi bir durum söz konusu bile olamaz bence.

cetinmucahyt, 5 yıl önce

Katipliğe eskisi kadar rağbet olmadığı aşikar hocam. Başvuranların çoğu puanı olup öylesine, şansını denemek için başvuranlar. Başvuran 3600 kişinin yaklaşık 700'ü sınava dahi katılmadı Ankara'da. Kalan 2900 kişiden yaklaşık 1500 den fazlası 90'ı geçemedi (listede 5-6 kelime yazanlar var). Ordan kalanların da büyük bir kısmı sıralamaya giremedi.

Başvuru sayısı bir kriter değil bence bu bakımdan. Adam kpss girmiş çünkü işsizlik korkusu var. Sırtını devlete dayayıp oradan meslek edinmek istiyor. Puanı yanmasın diye başvurusunu yapmış. Yoksa katiplik kpssye girenlerin önceliği değil. Dolayısıyla rağbette yok. Ne zaman ki katiplik son çare olmaktan çıkar insanların tercih sebebi olur o zaman rağbetten bahsedebiliriz bence.

Hakkımızda hayırlısı olsun artık. Mülakat çalışmalarına yarından itibaren başlayacağım.

korkamil
Aday Memur
04 Eylül 2019 08:38

:) 90 yazan herkesi çağırmışlar. Listede 115 altında kalan herkse de kocaman kocaman "SIRALAMAYA GİREMEDİ" yazmışlar. sanırım bu 90 yazana kadar "ÇAĞRILMAMIŞ" demek oluyor :)

checkvizor, 5 yıl önce

checkvizor
Şef
05 Eylül 2019 05:24

Vallaha şaşırdım hocam. 100 falan bile değil. En çok alan adliye Ankara değil miydi? Arkadaşım da burda girmişti. Geçememiş barajı. Üzüldüm şahsen.

korkamil, 5 yıl önce

:) 90 yazan herkesi çağırmışlar. Listede 115 altında kalan herkse de kocaman kocaman "SIRALAMAYA GİREMEDİ" yazmışlar. sanırım bu 90 yazana kadar "ÇAĞRILMAMIŞ" demek oluyor :)

reisbey06
Kapalı
05 Eylül 2019 05:53

En çok alım yapan İstanbul oldu bu sene Ankara diğer alımlara göre az alım yaptı .

stealnmear
Aday Memur
06 Eylül 2019 14:17

Mülakata gidecek arkadaşlara sorum ilk kılavuzda mal bildirim formu da istiyordu Ankara adalette sadece kimlik fotokopisi ve güvenlik soruşturması istiyor Mal bildirimini yanıma almalı mıyım?

korkamil
Aday Memur
07 Eylül 2019 01:34

112 diye bi duyum almıştım ben ama ufak sapmayla yan gelmiş :) İşleyen sistem nasıldır bilmiyorum ama kanımca istanbul adliyelerindeki klavye yazım oranları, birbirine yakın yazanlar azınlıkta kalmış herhalde ki 90'a yakın kapatmıi forumda yazılanlardan anladığım kadarıyla.

Ankarada 115 üzeri kapatmasındaki sebep, 115 yazan ve üst sayılarda birbirine yakın yazan çok kişi olsa gerek ki, yukarılarda olanlar, alınacak kişi sayısının üç katı kadar aday sayısı eşitlenene dek kabul görmüş. aynı yazanlarda dahil edildiğinde sayı iraz daha artmıştır. Ankara'ya Bakmadım listeye ben ama öyle olduğunu düşünüyorum. Başvuru sayısına ve alınacak kişi sayısına bakmıyor yanılmıyorsam.

checkvizor, 5 yıl önce

Vallaha şaşırdım hocam. 100 falan bile değil. En çok alan adliye Ankara değil miydi? Arkadaşım da burda girmişti. Geçememiş barajı. Üzüldüm şahsen.

korkamil
Aday Memur
07 Eylül 2019 01:39

birçok adliyede ''SIRALAMAYA GİREMEDİ'' yazmasından anladığım kadarıyla tespitim belirlenen kişi sayısının üç katı adaya yer vermek gayet basit bir sıralama fakat iş aynı yazanları, en yüksekten aşağıya doğru sıraladığınızda -ki 215 miş galiba Ankara- aradakileri aşağıya doğru sıralamaya çektiğinizde, alınacak kişi sayısı çarpı 3 katı kişiye dek düşerek en son yazan düşük rakama kadar düşünce 115 de kalmış. Arkadaşın hakkında da "belki hayırlısı budur" demekten öte bi söz kalmıyor. Yıl başında bir ilana daha çıklacağı yönünde bir haber dolaşıyordu forumda, orda deneyebilir şansını. Bu sefer 215 le kalır mı bilmiyorum sıralamaya giremeyenler ama umarım oralara uzamaz ve 90 lara doğru düşer de umduğunu bulur.. Bol şans

checkvizor, 5 yıl önce

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi