Editörler : Pangaea

Phoebebuffay
Aday Memur
05 Aralık 2019 16:29

O kadar uzadı ki bu iş, yeni sınav geldi gerçekten söylediğiniz gibi. Ben yeniden sınava girmeyi düşünüyorum hala bir sonucu açıklayamadılar. Merkezi yerleştirme tercihi bile yaptım. İhtimaller üzerinde mantık yürütmekten nereleri yazacağımı da şaşırdım açıkçası
blackcatp, 4 yıl önce
evet daha önce ben yazmıştım 7 ay sürdüğünü ve bir arkadaşta o zaman ohal olduğudan bu kadar uzun sürdü bu bir kaç aya açıklanır demişti bana da çok mantıklı gelmişti açıkçası. tekrar kpss çalışma zamanı geldi ve biz belirsizlikteyiz.

mehmetakf
Aday Memur
09 Aralık 2019 13:18

++

Phoebebuffay
Aday Memur
09 Aralık 2019 15:27

Arkadaşlar az önce görüştüm, soruşturmaları bakanlık yürüttüğü için net tarih veremiyoruz ama az kişi kaldığını yakın zamanda açıklayacaklarını söylemişler kosgeb'e. Ayrıca atanma halinde teslim edilecek evrakların Ankara'ya mı yoksa atandığımız müdürlüğe mi teslim edileceğini sordum. Sözleşmeler imzalanacağı için evrak teslimi dr Ankara'ya oluyormuş, bilginiz olsun.

blackcatp
Aday Memur
09 Aralık 2019 20:08

çok teşekkürler
Phoebebuffay, 4 yıl önce
Arkadaşlar az önce görüştüm, soruşturmaları bakanlık yürüttüğü için net tarih veremiyoruz ama az kişi kaldığını yakın zamanda açıklayacaklarını söylemişler kosgeb'e. Ayrıca atanma halinde teslim edilecek evrakların Ankara'ya mı yoksa atandığımız müdürlüğe mi teslim edileceğini sordum. Sözleşmeler imzalanacağı için evrak teslimi dr Ankara'ya oluyormuş, bilginiz olsun.
10 Aralık 2019 14:01

Memurlar net bu konuyla ilgili bi haber yapsa Hızlıca açıkanır

hrrn.1992
Aday Memur
12 Aralık 2019 19:41

Öncelikle herkese merhabalar. Konuyla pek ilgisi yok ama Güvenlik soruşturması yapılan adaylar bence asil ve yedek adaylar diye düşünüyorum. Yani yoksa mülakatta yeterli puanı almamış ve elenmiş adayın güvenlik soruşturmasının yapılmasının bi anlamı yoktur diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum acaba sizin düşünceniz nedir bu konuda?

tasdiz
Kapalı
12 Aralık 2019 20:10

mülakatların son tarihinden itibaren gs için 60 iş günüyse açıklanması eli kulağındadır

13 Aralık 2019 16:49

60 iş gününde açıklanması gerekse ise bugün 61. İş günü sayıyorum. Yine açıklanmadı

tasdiz
Kapalı
13 Aralık 2019 17:06

60 işgünü güvenlik soruşturması için geçen süre. nihai sonucun açıklanması 60 günden sonrayıde bulabilir
Metalurjilistt, 4 yıl önce

60 iş gününde açıklanması gerekse ise bugün 61. İş günü sayıyorum. Yine açıklanmadı

mehmetakf
Aday Memur
16 Aralık 2019 10:24

++

ibraozturk29
Aday Memur
16 Aralık 2019 11:33

2 ay önce yazdığımda söylediğim gibi yılbaşından önce açıklanacağını düşünüyorum sonuçların. Hakkımdaki güvenlik soruşturması 18 eylülde başladı, tüm adaylara soruşturma yapıyorlar mı bilmiyorum. Güvenlik soruşturmasının 60 gün içinde tamamlanma zorunluluğu var ancak herhangi bir ildeki ilk adayda sorun çıkarsa ikinci sıradaki adaya geçecekleri için bu süre daha da uzamaktadır. Doğal olarak sonuçların açıklanmasını bekleyenler olarak hepimizi etkilemektedir bu durum. Sizin düşünceleriniz ve duyumlarınız nelerdir bilmiyorum ama yılbaşından önce açıklanır diye düşünüyorum.

tasdiz
Kapalı
16 Aralık 2019 11:37

mülakata giren tüm adayların güvenlik soruşturmaları aynı anda başlar benim bildiğim
ibraozturk29, 4 yıl önce

2 ay önce yazdığımda söylediğim gibi yılbaşından önce açıklanacağını düşünüyorum sonuçların. Hakkımdaki güvenlik soruşturması 18 eylülde başladı, tüm adaylara soruşturma yapıyorlar mı bilmiyorum. Güvenlik soruşturmasının 60 gün içinde tamamlanma zorunluluğu var ancak herhangi bir ildeki ilk adayda sorun çıkarsa ikinci sıradaki adaya geçecekleri için bu süre daha da uzamaktadır. Doğal olarak sonuçların açıklanmasını bekleyenler olarak hepimizi etkilemektedir bu durum. Sizin düşünceleriniz ve duyumlarınız nelerdir bilmiyorum ama yılbaşından önce açıklanır diye düşünüyorum.

ibraozturk29
Aday Memur
16 Aralık 2019 13:49

Mülakata giren tüm adaylara güvenlik soruşturması yapıldığı bilgisini nerden aldınız ?

tasdiz, 4 yıl önce
mülakata giren tüm adayların güvenlik soruşturmaları aynı anda başlar benim bildiğim

tasdiz
Kapalı
16 Aralık 2019 14:42

4 adaydan 1 tanesini asil seçtin ve o adayın soruşturması pürüzlü çıktı, bu olayı son adaya kadar sürdürdüğünde bunun alabileceği zamanı hayal edebiliyormusun
ibraozturk29, 4 yıl önce

Mülakata giren tüm adaylara güvenlik soruşturması yapıldığı bilgisini nerden aldınız ?

ibraozturk29
Aday Memur
16 Aralık 2019 16:10

Yorumumu tam okumadan atladığın belli. Herkese soruşturma yapıyorlar mı bilmiyorum dedim. Ayrıca iki yıl önceki soruşturma 6 ay sürdü. Dolayısıyla herkese yapmıyor olabilirler. Anladın mı şimdi demek istediğimi ???

tasdiz
Kapalı
16 Aralık 2019 16:55

2 yıl önce 15 Temmuzdan sonraki ilk alım olduğu için 6 ay sürmüş olabilir mi acaba.
ibraozturk29, 4 yıl önce

Yorumumu tam okumadan atladığın belli. Herkese soruşturma yapıyorlar mı bilmiyorum dedim. Ayrıca iki yıl önceki soruşturma 6 ay sürdü. Dolayısıyla herkese yapmıyor olabilirler. Anladın mı şimdi demek istediğimi ???

tasdiz
Kapalı
16 Aralık 2019 17:10

asil ve yedeklere mi yoksa herkese mi yapılıyor diye kuruma sormak zor olmamalı

ibraozturk29
Aday Memur
16 Aralık 2019 17:11

Benim kafam seninki kadar çalışmıyordu zaten. Sordum bir şey diyemem telefondaki adam. memurlar.net'e üye alırken bence bi zeka testine tabi tutsunlar. Ya okumuyorsunuz ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz..

tasdiz, 4 yıl önce
asil ve yedeklere mi yoksa herkese mi yapılıyor diye kuruma sormak zor olmamalı

ibraozturk29
Aday Memur
16 Aralık 2019 17:12

daha fazla polemik yaratmak istemiyorum insanların içinde. konuyu sen abuk subuk cevaplar ver diye açmadılar. bana yönelik eleştirin varsa özelden yazabilirsin.

tasdiz
Kapalı
16 Aralık 2019 17:36

alıcı mesaj kabul etse cevap verecez de kabul etmiyor. 2 haftada mülakat sonucu açıklayan kurumlarda gördüm

ibraozturk29, 4 yıl önce

daha fazla polemik yaratmak istemiyorum insanların içinde. konuyu sen abuk subuk cevaplar ver diye açmadılar. bana yönelik eleştirin varsa özelden yazabilirsin.

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi