Editörler : Mehmet Balci
02 Eylül 2019 09:09   

Kyk Kredisi hakkında
2017 mezunuyum 2 aydır ödeme geldi ama odemedim, yapılandırma falan da yapmadim .Şimdi gidip erteleyebilir miyim ? Borç vergi dairesine giderse güvenlik soruşturmasında falan herhangi bir sorun olur mu acaba?
02 Eylül 2019 09:12

sonersonersoner
Memur
olmaz soruşturmada
02 Eylül 2019 09:54

MerveToprak
Aday Memur
??
02 Eylül 2019 19:50

cephane
Aday Memur

Güvenlik soruşturmasında problem olmaz.

02 Eylül 2019 20:45

harita94
Daire Başkanı

Ertelettirme,öyle kalsın.bendede aynı şekilde 2 ayda 10 lira faiz binmiş.ertelettirirsen 4 bin biner üstüne.

03 Eylül 2019 01:25

mehmet727272
Memur
para varsa ide yoksa ertelet faizi belkide daha yüksek çıkıyor ertelemeye göre
03 Eylül 2019 11:28

bilgecebilge
Aday Memur

ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BORÇLARI SİLİNSİN...

03 Eylül 2019 11:53

MerveToprak
Aday Memur

Ertelettirme,öyle kalsın.bendede aynı şekilde 2 ayda 10 lira faiz binmiş.ertelettirirsen 4 bin biner üstüne.

harita94, 2 hafta önce - Alıntıya git
Işte vergi dairesine aktarılır onlarda haciz yoluna gider diye endişeleniyorum
03 Eylül 2019 18:32

castillo
Memur

harita94, 2 hafta önce - Alıntıya git

Onu birak da dsi 400 alim noldu? agustos da yandi bitti insanlarin umutlariyla oynamaya utanmiyo musun la

03 Eylül 2019 18:59

Çekolarca
Aday Memur
MerveToprak, 2 hafta önce - Alıntıya git
Benim vergi dairesinde borcum ama haciz gelme gibi bir durumu olmadi. Ben ödemeye başlamıştım ama 3 aydir ödeme yapamıyorum faiz binmesi dışında bir sıkıntı yaşatmadı
03 Eylül 2019 19:28

castillo
Memur
Benim vergi dairesinde borcum ama haciz gelme gibi bir durumu olmadi. Ben ödemeye başlamıştım ama 3 aydir ödeme yapamıyorum faiz binmesi dışında bir sıkıntı yaşatmadı
Çekolarca, 2 hafta önce - Alıntıya git

Faiz ne kadar bindi peki hocam

03 Eylül 2019 19:59

Çekolarca
Aday Memur

Faiz ne kadar bindi peki hocam

castillo, 2 hafta önce - Alıntıya git
Mayıs ayindakine 20 , hazirandakine 15 temmuzdakine 10 lira faiz. 1 ay gecikince ortalama 10 lira faiz biniyor geciktikçe gün gün artıyor sanırım
07 Eylül 2019 00:47

Xmpclan
Aday Memur

Mutlaka kyk ile konuş ve borcu erteler. Çünkü vergi dairesine düşersen daha sıkıntılı oluyor. Mesela borcu peşin istiyor vergi dairesi. Peşin ödeyemeyince faiz işliyor. Vergi affını beklemek zorunda kalırsın ve o şekilde 18 aya kadar taksit yaparlar. Eğer vergi dairesine düşen borcu ödemezsen e haciz uygulanır. Senin adına bankalara para yatarsa anında bloke koyup parayı alıyorlar. Ama eve haciz gelmiyor. Güvenlik soruşturmanı da etkilemez.

07 Eylül 2019 01:27

ceren.24
Aday Memur
MerveToprak, 2 hafta önce - Alıntıya git
kuzenimde oyle olmustu haciz geldi. vergi dairesindeki gorewli kendi adina olab kartlarindaki paranin ucte birini keserler dedi. maasin varsada maasindan kesinti olur dedi. o hala ogrenci babasinin kartlarini kullaniyor. yeniden af cikmasini bekliyor odemek icin onum faizi biraz fazla mezun olali 7 yil oldu cunku
07 Eylül 2019 12:33

MoonFighter
Şef

İmkan varsa azar azar da olsa ödemeye çalışın bu kyk borcu lanetli. Başta evet bakıyosun 3 lira 5 lira faiz vayy diyosun sorun yok ama birkaç ay sonra gecikmiş ayların faizi yüzlerce lirayı buluyor işler sarpa sarıyor 10 bin lira 20 bin oluyor. Vergi dairesine gidince haciz geliyor paran var mı diye sormuyorlar öde diyorlar. Şuan faizle 40 bin borcu olan kişiler var yapılandırma bekliyorlar ama ne zaman çıkar belli değil durum belli ben 8 sene önce mezun oldum ödemedim yapılandırdım sonra hala ödüyorum bitmiyor. Az kaldı ama dediğim gibi lanetli bir borç. İlk zamanlardaki güzel tabloya aldanmayın İnternetteki miktarları dikkate alın.

Güvenlik soruşturması için sorun olmaz

07 Eylül 2019 14:58

TheGodfather05
Memur

Öylesine ertelersen faiz bindiriyorlar. Para harcamadan ertelemek için herhangi bir üniversitenin herhangi bir yüksek lisansına gir kafadan 2-3 sene erteleniyor. Ama bunun şartı ara vermeden eğitime devam etmek. Ne zaman mezun oldunuz bilmiyorum. 3 türlü erteleme yöntemi var zaten. Detaylı bilgiye e devletteki bölümden ulaşabilirsiniz.

07 Eylül 2019 20:01

Ömer faruk21
faizi silinmeli sadece alınan geri verilmeli ve yapılandırılmalı aksi halde faizdir bu
09 Eylül 2019 11:32

Mehmet482019

BORÇ VERGİ DAİRESİNE BİLDİRİLDİĞİ İÇİN BORÇ ERTELENEMEZ

yazısı var acaba Yüksek Lisans olsa yine aynı durum mu söz konusu olur_

09 Eylül 2019 12:48

Xmpclan
Aday Memur

Borç, vergi dairesine bildirilince kyk aradan tamamen çıkmış oluyor. Borç da öğrenci borcu olmaktan çıkıp vergi borcuna dönüşmüş oluyor. O saatten sonra kyk ile hiçbir işiniz kalmıyor. Kyk aradan çıkıyor. Borcun ertelenmesi, taksitlendirilmesi sadece vergi afları ile mümkün olabiliyor.

09 Eylül 2019 21:20

kemalko
Aday Memur

ödemezsen internet hacizi geliyor herhangi bir kart çıkartamıyorsun banka hesaplarında para varsa el

09 Eylül 2019 21:23

kemalko
Aday Memur

^^

bu sitenin de yazım tarzına bir türlü alışamadım.

mesajı da silemiyorum her neyse.

ben ödemedim 2 yıl oldu haciz geldi kartım kurtum yok.

çalışmıyorum ödemiyorum mal bildirimi yaptım üzerime herhangi bir taşınmazım yok diye iş bulunca öderiz artık.

Toplam 20 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?