Editörler : F16 Gökçen

02 Eylül 2019 10:22

AÖF programlarının ders sayısı azaltılmış

şansa bak. 2017 de emlaka başladım bu sene mezun oldum boşu boşuna her dönem 2-3 ders fazla almışız resmen. bu sene kayıt olacaklar için bütün programlar sadeleştirilmiş her dönem 3-4 tane bölüm dersi var. 1 tane falan da türk dili tarih ingilizce gibi dersler var ki ben bunlardan muaftım zaten. resmen şimdi kaydolsam rahat rahat dönem başı 3-4 ders vererek mezun olacaktım. onun yerine 2 sene boyunca bazen 6 bazen 7 ders verdim dönem başı.

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/programlar.html

Rengarenk91
Kapalı
02 Eylül 2019 11:21

Kaldiraln derslerin bazilari da alttan kalan derslerimdi.ysz okulundan sonra ne guzel mezun olcaktim :(

kaplumbaga155
Yasaklı
02 Eylül 2019 11:37

sorma mahvettiler bizi. ben dgs ile de bölümleri dersleri inceleyip kamu yönetimi seçtim tercihler 5 gün önce falan bitti. şimdi baktım yeni düzenlemeyle kamu yönetimine acayip ders yükü bindirilmiş. özellikle dgs ile gelenlere yani 3. ve 4. sınıf dersleri. adam gibi tercihlerden önce güncelleseler işletme maliye falan yazardım. cimere yazdım ama bir şey çıkar mı bilemem. ülkede hukuk yok zaten her şey kafalarına göre.

Rengarenk91, 5 yıl önce

Kaldiraln derslerin bazilari da alttan kalan derslerimdi.ysz okulundan sonra ne guzel mezun olcaktim :(

yılmazq
Aday Memur
03 Eylül 2019 02:09

ben emlak 2. sınıfa geçtim yeni düzenlenen derslerimi alacağım acaba yoksa kayıt olduğumdaki derslerimi

kaplumbaga155
Yasaklı
03 Eylül 2019 11:13

muhtemelen kayıt olduğun zamandaki geçerlidir ama belli de olmaz. kayıt yenileme zamanında belli olur.

yılmazq, 5 yıl önce
ben emlak 2. sınıfa geçtim yeni düzenlenen derslerimi alacağım acaba yoksa kayıt olduğumdaki derslerimi

Türk35
Aday Memur
03 Eylül 2019 12:22

benim aöf öğrenci sisteminde eski derslerin aynısı duruyor ders durumu kısmında güncelleme

yok

kaplumbaga155
Yasaklı
03 Eylül 2019 12:31

muhtemelen yukarda da yazdığım gibi bu seneden itibaren kayıt olanlarda geçerli olacak.

yani olan geçmiş yıllarda kaydolan veya mezun olan bizlere oldu

Türk35, 5 yıl önce

benim aöf öğrenci sisteminde eski derslerin aynısı duruyor ders durumu kısmında güncelleme

yok

vkomedy1
Kapalı
03 Eylül 2019 14:18

Alttan alınan ders kaldırılmışsa nolcak ?

economi06
Şube Müdürü
04 Eylül 2019 21:57

okuyanları da etkiler bu dönem ders kayıtları başlasın bakalım..

hayatixxx
Kapalı
04 Eylül 2019 23:35

ders kayıtları ne zaman başlıyor

economi06, 5 yıl önce
okuyanları da etkiler bu dönem ders kayıtları başlasın bakalım..

economi06
Şube Müdürü
05 Eylül 2019 11:06

7 ekim galiba
hayatixxx, 5 yıl önce

ders kayıtları ne zaman başlıyor

kaplumbaga155
Yasaklı
05 Eylül 2019 13:09

düzetlme: ders programları 2 günde bir güncelleştiriliyor nerdeyse. şimdi baktım kamu dağil diğer maliye iktisat vb bölümlerinde programları işletme gibi sadeleştirilmiş. sadece dgs ile geçişte işletme 2 fark ders alırken diğer bölümler 5 fark ders alıyor onun haricinde bi sıkıntı kalmamış.

kaplumbaga155
Yasaklı
05 Eylül 2019 13:11

4 yıllıklarda dönem başı 5 ders var artık. güzel olmuş. 2 yıllıklarda ortak türk dili ingilizce tarih vb dersleri saymazsak dönemde 3 ders alan bile var bazen 4.

economi06
Şube Müdürü
07 Eylül 2019 15:06

çoğu bölüm sadelesmis baya ..

seferihisar6565
Şube Müdürü
10 Eylül 2019 12:24

Ben suan 3.sınıfı okuyorum. Demek ki dersler azalınca seneye daha kolay mezun olacagız..
kaplumbaga155, 5 yıl önce

4 yıllıklarda dönem başı 5 ders var artık. güzel olmuş. 2 yıllıklarda ortak türk dili ingilizce tarih vb dersleri saymazsak dönemde 3 ders alan bile var bazen 4.

huseyin630
Memur
18 Eylül 2019 21:26

Benim bir dersim Altan kalmıştı bilerek dönem uzatyrdum. Bu yeni kaldırılan dersler sadece yeni kayıt olanlar için geçerli yoksa daha önce dersi alan içindemi
kaplumbaga155, 5 yıl önce

muhtemelen yukarda da yazdığım gibi bu seneden itibaren kayıt olanlarda geçerli olacak.

yani olan geçmiş yıllarda kaydolan veya mezun olan bizlere oldu

KungFuMan
Memur
19 Eylül 2019 01:49

Ben insan kaynakları yönetimi okuyorum toplam 32 dersin 31 ni vermişim sadece genel matematiğim kalmıştı 3 senedir veremiyorum acaba onla alakalı bir intibak durumu varmı çünkü ders durum tablosunda hala gözüküyorda intibak olmuş galiba anca haberim oldu varmı bilgilendirecek...

KungFuMan
Memur
19 Eylül 2019 01:58

Şimdi aöfün programlar sitesinden baktım ders sayım alanımda 24 e çekilmiş 1.yarıyılda genel matematik görünmüyor ve 1.yarıyılla 2.yarıyıla yeni ders gelmiş şimdi ben ne ayağım hiçbirşey anlamadım mezunmu oluyorum yoksa bu yeni eklenenleri vermek zorundamıyım sadece matematik ff di bende oda kalkmış gibi görünüyor varmı aydınlatabilcek...

yılmazq
Aday Memur
19 Eylül 2019 16:26

aöf'ü arayıp bi sorun en doğru bilgiyi onlardan Alırsınız
KungFuMan, 5 yıl önce

Şimdi aöfün programlar sitesinden baktım ders sayım alanımda 24 e çekilmiş 1.yarıyılda genel matematik görünmüyor ve 1.yarıyılla 2.yarıyıla yeni ders gelmiş şimdi ben ne ayağım hiçbirşey anlamadım mezunmu oluyorum yoksa bu yeni eklenenleri vermek zorundamıyım sadece matematik ff di bende oda kalkmış gibi görünüyor varmı aydınlatabilcek...

elfaruq
Kapalı
14 Ekim 2019 22:13

bolum neydi?

KungFuMan, 5 yıl önce

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi