Editörler : gubaz
03 Eylül 2019 00:19   

KYK kredi borcunu ertelemek mantıklı mı?

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. KYK kredi borcumu erteleme başvurusu yapacaktım ama bir yıl için ekstra 10 bin lira ÜFEden dolayı faiz biniyor. Sizce ertelemek mi daha mantıklı ertelememek mi? Ertelemezsem binen faiz daha mı az olur?

İkinci merak ettiğim ara ara haberlerini duyuyordum, bu KYK kredi faizlerine gelen aflar hangi durumu kapsıyor. Gecikme faizine mi af geliyor yoksa ertelemeyle eklenen ÜFEye de af geliyor mu?

06 Eylül 2019 20:52

DrBeyyy
Aday Memur
up
11 Eylül 2019 01:12

polisstürk
4 yıllık mı aldın nasıl 10 bin faiz bir yıllık anlayamadım
11 Eylül 2019 14:17

aktasonlıne
Şef

Şuan gecikme faizi aylık faiz %2.5 yıllık %30 üre bu oranın altındadır.Artı hesaplarınıza da hacizde gelebilir.

13 Eylül 2019 12:03

aydinakman
Memur

Sakın erteleme bırak faiz işlesin. Çünkü ertelemeden dolayı doğan faiz yapılandırmada silinmiyor. Gelen faiz anapara olarak yansıyor.

14 Eylül 2019 00:11

sarmazili
ben ödemiyecem
17 Eylül 2019 16:11

DrBeyyy
Aday Memur
4 yıllık mı aldın nasıl 10 bin faiz bir yıllık anlayamadım
polisstürk, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hocam ben krediyi aldım 5 yıl boyunca, mezun olalı 4 yıl oldu. Her yıl ödemem gereken borcu 1 yıl aralıklarla erteletme imkanım var ama bu yıl ÜFE oranları çok yüksek olduğundan 1 yıllık erteletmeye fazladan 10bin lira faiz işliyor
17 Eylül 2019 16:12

DrBeyyy
Aday Memur

Şuan gecikme faizi aylık faiz %2.5 yıllık %30 üre bu oranın altındadır.Artı hesaplarınıza da hacizde gelebilir.

aktasonlıne, 2 hafta önce - Alıntıya git
Gecikme faizi 1.40 değil mi hocam? Bir de gecikme faizi geciken taksit için işlenir, Ama erteletmek isteyince tüm borç üzerinden UFE eklenir
17 Eylül 2019 16:14

DrBeyyy
Aday Memur

Sakın erteleme bırak faiz işlesin. Çünkü ertelemeden dolayı doğan faiz yapılandırmada silinmiyor. Gelen faiz anapara olarak yansıyor.

aydinakman, 1 hafta önce - Alıntıya git
Aynen hocam, bu şekilde çok daha mantıklı, ama tek korkum haciz gelmesi
17 Eylül 2019 16:16

DrBeyyy
Aday Memur
ben ödemiyecem
sarmazili, 1 hafta önce - Alıntıya git
peki neden? araştırma falan yaptı? haciz olayı varmış?
18 Eylül 2019 15:50

hukuk1992
Aday Memur

Kyk borcunu ödemeyip ertelemek pek akıl karı değil. Zira erteleyince ekstra faiz binmektedir. Budurumda yarın öbür gün evinize icra tebligatı gelebilir ve haciz işleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Eğer bir gün lazım olursa diye bırakıyorum: https://mehmetgorunmez.av.tr/icra-tebligati-odeme-emri-geldi-ne-yapmaliyim/

18 Eylül 2019 17:05

DrBeyyy
Aday Memur

Kyk borcunu ödemeyip ertelemek pek akıl karı değil. Zira erteleyince ekstra faiz binmektedir. Budurumda yarın öbür gün evinize icra tebligatı gelebilir ve haciz işleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Eğer bir gün lazım olursa diye bırakıyorum: https://mehmetgorunmez.av.tr/icra-tebligati-odeme-emri-geldi-ne-yapmaliyim/

hukuk1992, 5 gün önce - Alıntıya git
hocam bende durum biraz farklı. ikinci üniversitemi okuyorum, şu an ogrenciyim ,ve özel bir dernekten aldığım burs sayesinde geçinmeye çalışıyorum. Benim asıl korktuğum yarın öbür gün tek gelir kaynağım olan bursumun haczedilmesidir. Kyk bursları hiçbir şekilde haczedilmiyormus Toplam gelirleri de asgari ücretin altında olanların da en fazla 10da 1ine haciz konulabiliyormus. Yasada geçen bu ama insan korkuyor yine
Toplam 11 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?