Editörler : cihan27E.Kayı Han
03 Eylül 2019 00:19

KYK kredi borcunu ertelemek mantıklı mı?

Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. KYK kredi borcumu erteleme başvurusu yapacaktım ama bir yıl için ekstra 10 bin lira ÜFEden dolayı faiz biniyor. Sizce ertelemek mi daha mantıklı ertelememek mi? Ertelemezsem binen faiz daha mı az olur?

İkinci merak ettiğim ara ara haberlerini duyuyordum, bu KYK kredi faizlerine gelen aflar hangi durumu kapsıyor. Gecikme faizine mi af geliyor yoksa ertelemeyle eklenen ÜFEye de af geliyor mu?

DrBeyyy
Aday Memur
06 Eylül 2019 20:52

up

polisstürk
Kapalı
11 Eylül 2019 01:12

4 yıllık mı aldın nasıl 10 bin faiz bir yıllık anlayamadım

aktasonlıne
Şube Müdürü
11 Eylül 2019 14:17

Şuan gecikme faizi aylık faiz %2.5 yıllık %30 üre bu oranın altındadır.Artı hesaplarınıza da hacizde gelebilir.

aydinakman
Memur
13 Eylül 2019 12:03

Sakın erteleme bırak faiz işlesin. Çünkü ertelemeden dolayı doğan faiz yapılandırmada silinmiyor. Gelen faiz anapara olarak yansıyor.

14 Eylül 2019 00:11

ben ödemiyecem

DrBeyyy
Aday Memur
17 Eylül 2019 16:11

Hocam ben krediyi aldım 5 yıl boyunca, mezun olalı 4 yıl oldu. Her yıl ödemem gereken borcu 1 yıl aralıklarla erteletme imkanım var ama bu yıl ÜFE oranları çok yüksek olduğundan 1 yıllık erteletmeye fazladan 10bin lira faiz işliyor
polisstürk, 5 yıl önce
4 yıllık mı aldın nasıl 10 bin faiz bir yıllık anlayamadım

DrBeyyy
Aday Memur
17 Eylül 2019 16:12

Gecikme faizi 1.40 değil mi hocam? Bir de gecikme faizi geciken taksit için işlenir, Ama erteletmek isteyince tüm borç üzerinden UFE eklenir
aktasonlıne, 5 yıl önce

Şuan gecikme faizi aylık faiz %2.5 yıllık %30 üre bu oranın altındadır.Artı hesaplarınıza da hacizde gelebilir.

DrBeyyy
Aday Memur
17 Eylül 2019 16:14

Aynen hocam, bu şekilde çok daha mantıklı, ama tek korkum haciz gelmesi
aydinakman, 5 yıl önce

Sakın erteleme bırak faiz işlesin. Çünkü ertelemeden dolayı doğan faiz yapılandırmada silinmiyor. Gelen faiz anapara olarak yansıyor.

DrBeyyy
Aday Memur
17 Eylül 2019 16:16

peki neden? araştırma falan yaptı? haciz olayı varmış?
sarmazili, 5 yıl önce
ben ödemiyecem

hukuk1992
Aday Memur
18 Eylül 2019 15:50

Kyk borcunu ödemeyip ertelemek pek akıl karı değil. Zira erteleyince ekstra faiz binmektedir. Budurumda yarın öbür gün evinize icra tebligatı gelebilir ve haciz işleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Eğer bir gün lazım olursa diye bırakıyorum: https://mehmetgorunmez.av.tr/icra-tebligati-odeme-emri-geldi-ne-yapmaliyim/

DrBeyyy
Aday Memur
18 Eylül 2019 17:05

hocam bende durum biraz farklı. ikinci üniversitemi okuyorum, şu an ogrenciyim ,ve özel bir dernekten aldığım burs sayesinde geçinmeye çalışıyorum. Benim asıl korktuğum yarın öbür gün tek gelir kaynağım olan bursumun haczedilmesidir. Kyk bursları hiçbir şekilde haczedilmiyormus Toplam gelirleri de asgari ücretin altında olanların da en fazla 10da 1ine haciz konulabiliyormus. Yasada geçen bu ama insan korkuyor yine
hukuk1992, 5 yıl önce

Kyk borcunu ödemeyip ertelemek pek akıl karı değil. Zira erteleyince ekstra faiz binmektedir. Budurumda yarın öbür gün evinize icra tebligatı gelebilir ve haciz işleriyle uğraşmak zorunda kalırsınız. Eğer bir gün lazım olursa diye bırakıyorum: https://mehmetgorunmez.av.tr/icra-tebligati-odeme-emri-geldi-ne-yapmaliyim/

aktasonlıne
Şube Müdürü
23 Eylül 2019 16:47

29 Haziran 2019 tarihli resmi gazeteyle 2.5 e çıktı.

DrBeyyy, 5 yıl önce
Gecikme faizi 1.40 değil mi hocam? Bir de gecikme faizi geciken taksit için işlenir, Ama erteletmek isteyince tüm borç üzerinden UFE eklenir

İkmgazi
Aday Memur
25 Eylül 2019 17:14

Peki, Benim de 2 ay önce başladı ödemeler e devletten baktım otomatik bölmüş taksit yapmış zaten. Ama ben ilk 2 taksidi ödemedim 3. Taksidin içindeyim şuan. Ben faiz işlememesi için ve yasal bir sorun teşkil etmesin diye ne yapayım her ay bir taksit ancak ödeyebilirim geçen 2 taksidin 1.sinden mi başlayayım ödemeye yoksa 3. Taksidi mi ödeyeyim

azişçoklaf
Aday Memur
25 Eylül 2019 19:35

sistem senin 2. taksidi ödemeden 3. taksidi ödemene izin vermez zaten kardesim.Öncelik olanı ödemelisin önce.Ben 2 ay geriden ödemeye çalışıyorum 15 tl faiz biniyor.Sen de oyle yapabilirsin durumuna bağlı olarak.
İkmgazi, 5 yıl önce
Peki, Benim de 2 ay önce başladı ödemeler e devletten baktım otomatik bölmüş taksit yapmış zaten. Ama ben ilk 2 taksidi ödemedim 3. Taksidin içindeyim şuan. Ben faiz işlememesi için ve yasal bir sorun teşkil etmesin diye ne yapayım her ay bir taksit ancak ödeyebilirim geçen 2 taksidin 1.sinden mi başlayayım ödemeye yoksa 3. Taksidi mi ödeyeyim

DrBeyyy
Aday Memur
26 Eylül 2019 09:20

2 aylık gecikme için 15 lira mi faiz geliyor. Ne kadarlık borç bu ?
azişçoklaf, 5 yıl önce
sistem senin 2. taksidi ödemeden 3. taksidi ödemene izin vermez zaten kardesim.Öncelik olanı ödemelisin önce.Ben 2 ay geriden ödemeye çalışıyorum 15 tl faiz biniyor.Sen de oyle yapabilirsin durumuna bağlı olarak.

İkmgazi
Aday Memur
26 Eylül 2019 19:41

Anladım o zaman ben 1. Taksitten ödemeye başlayacam 2 taksit geriden gideceğim hep. Ödeme saati var mu haftasonu olur mu?
azişçoklaf, 5 yıl önce

azişçoklaf
Aday Memur
26 Eylül 2019 20:58

Her ayın son gunu 30 veya 31 i kardesim.
İkmgazi, 5 yıl önce
Anladım o zaman ben 1. Taksitten ödemeye başlayacam 2 taksit geriden gideceğim hep. Ödeme saati var mu haftasonu olur mu?

azişçoklaf
Aday Memur
26 Eylül 2019 21:00

Taksitlerimden herbiri 350 tl kardesim.
DrBeyyy, 5 yıl önce
2 aylık gecikme için 15 lira mi faiz geliyor. Ne kadarlık borç bu ?

İkmgazi
Aday Memur
26 Eylül 2019 22:35

Teşekkürler
azişçoklaf, 5 yıl önce
Her ayın son gunu 30 veya 31 i kardesim.

Bjkayaz
Aday Memur
27 Eylül 2019 14:16

Ben 15 de mezun oldum hala işim yok erteleyip duruyorum üzerime bir araba gözüküyor nasıl olacak şimdi haciz falan diyorsunuz yardım lütfen
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi