Editörler : gubaz
03 Eylül 2019 11:55   

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu özelleşiyor mu?

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunun özelleşeceği yönünde duyumlar var. Hatta tarihte belirtiliyor. 2019 Aralık ayına kadar özelleştirme işlemleriyle ilgili resmi prosedürler çözülecekmiş.

Genel müdürlüğün ve bağlı bulunan diğer işletmelerin yönetim kurullarında değişikliğe gidiliyormuş.

Kurum, müdürlük sınavı için sözlü mülaklatların sonuncusunu 05.07.2019'da tamamlamasına rağmen kazananları hala açıklamamış.

Son durumlar hakkında başka bilgisi olan var mı?

03 Eylül 2019 13:38

muh.forgs
Aday Memur

işletmelerde üst yönetim değişiyor fakat özelleştirmeden ziyade kurumu ne kadar elimizde tutatrız diye çalışmalar düzenleniyor. Öyle bir duyum şimdilik yok. Sizin kaynağınız nedir?

03 Eylül 2019 16:29

mutidmanyurdu208
Aday Memur

Benim böyle bir talimatım olmadı henüz rahat olun.

16 Eylül 2019 10:04

hatice b
Aday Memur

müdürlük sınavı mı yapılmış

20 Eylül 2019 17:20

mix.optimist
Aday Memur

müdürlük sınavı mı yapılmış

hatice b, 1 ay önce - Alıntıya git
müdürlük sınavı yapılalı çok oldu sonuçların açıklanması bekleniyor
30 Eylül 2019 12:04

kartal2014
Aday Memur

mka90 işletmelerin yönetim kurulları değişti, şube müdürlük sınavları da açıklandı. Özelleştirme işlemlerini nerden duydun kaynak nedir?Arkasını da getir yazdıklarının..

01 Ekim 2019 09:19

utopiam
Memur

Ya değerli arkadaşlar; deli, taş-kuyu, 40 akıllı misali. her duyduğunuza inanmayın. şu aşamada yok öyle bir şey! Açık olan bir şey varsa, koskoca kurumu, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Saatleri ayarlama enstitüsü" eserindeki gibi ince ince, nakış nakış "ayarlıyorlar"...

15 Ekim 2019 08:35

mka90
Aday Memur

TKİ'ye bağlı işletme müdürlüklerinin sahalarında özelleştirmeler devam ediyor hala. Hangi sahaların özelleştirildiğine internetten kısa bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz.

ELİ, GLİ ve ÇLİ dün işçi kura sonuçlarını açıkladı. Tahmin edeceğiniz üzere kurum ististani durumlar (Törerle Mücadele, mahkum, ilkokul mezunu vs.) haricinde ilk kez kurayla lise mezunu kamu işçisi alımı yaptı yani.

Uzun bir aradan sonra da müdür atamaları sözlü sonuçlarını açıkladı.

Benzer süreçleri geçiren kurumların ne kadar sürede özelleştirildiğine bir bakın isterseniz.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?