Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
03 Eylül 2019 13:24

3+1 eş durumu
Ben sözleşmeli ebeyim. Eşim sözleşmeli öğretmen. Ocak ayında eş durumu yapabilir miyim bilgisi olan?

Kahlifa
Memur
03 Eylül 2019 14:01

1 yılınızı dolduruyor iseniz yapabilirsiniz.

ezginn
Aday Memur
03 Eylül 2019 14:39

Eşiniz sözleşmeli olduğu için yapamazsınız. Sağlık bakanlığı dışında çalışanlardan kadroşartı aranıy

mustafatun26
Kapalı
03 Eylül 2019 15:19

Başka kurumlarda kadro şartı aranmiyor eşim YÖK'e bağlı üniversite hastanesinde sözleşmeli hemşire ben de sözleşmeli sağlık memuruyum temmuz döneminde eş durumu tayinim oldu bir yil doldurduktan sonra Ocak veya temmuz dönemlerinde sende isteyebilirsen eğer münhal kadro açılirsa

Mbgö
Aday Memur
04 Eylül 2019 09:48

siz 4b li misiniz yoksa 45a lı mı

mustafatun26, 5 yıl önce

Başka kurumlarda kadro şartı aranmiyor eşim YÖK'e bağlı üniversite hastanesinde sözleşmeli hemşire ben de sözleşmeli sağlık memuruyum temmuz döneminde eş durumu tayinim oldu bir yil doldurduktan sonra Ocak veya temmuz dönemlerinde sende isteyebilirsen eğer münhal kadro açılirsa

Mbgö
Aday Memur
04 Eylül 2019 09:49

ben sağlık bakanlığıda 45a lı olark calışıyorum eşim üni hastanesinde 4b li olarak red geldi

mutluebe19
Aday Memur
05 Eylül 2019 04:45

Siz 45A lısınız demi eşinizde 4b li sizin tayininiz onaylandı siz eşinizin yanına gideceksiniz? Neden soruyorum bende 45A lıyım eşimin yanına tayin istedim fakat red geldi eşim ziraat bankasında çalışıyor ocakta benim tayinim de olur mu?
Mbgö, 5 yıl önce

ben sağlık bakanlığıda 45a lı olark calışıyorum eşim üni hastanesinde 4b li olarak red geldi

mutluebe19
Aday Memur
05 Eylül 2019 04:48

Banka personelleri içinde geçerli demi kadro şartının aranmaması
mustafatun26, 5 yıl önce

05 Eylül 2019 09:27

45a maddesine göre sözleşmeli olarak çalışan sağlıkçılar sözleşmeli sağlıkçı eşlerinin yanına tercih verebiliyor yani eşiniz sağlık bakanlığı dışında bir kurumda sözleşmeli ise öğretmen mühendis avukat hiç farketmez eş durumu hakkınız olmuyor devlet kurumunda kadrolu olmak zorundamevzuatta açıkça yazmış hiçbir mantığa dayalı olmayan bu saçma sapan uygulamayı daha ne kadar ısrarla sürdürecekler bende merak ediyorum hıı eşi sözleşmeli öğretmen olan arkadaş haberin olsun mebde aynı aile birliği temeline hakaret eden bu saçma uygulamayı yapıyor sözleşmeli öğretmeni yalnızca sözleşmeli öğretmen eşin yanına gönderiyo yani öğretmen öğretmenle sağlıkçı sağlıkçıyla aile olsun diyolar kan davası var heralde arada başka hiçbir anlamlı açıklamasını bulamıyorum ben çünki

mutluebe19, 5 yıl önce
Banka personelleri içinde geçerli demi kadro şartının aranmaması

Mbgö
Aday Memur
05 Eylül 2019 09:30

arkadaşım bizimki onaylanmadı red geldi eş durumu olmadı yani eşim sözleşmeli oldugu için

mutluebe19, 5 yıl önce
Siz 45A lısınız demi eşinizde 4b li sizin tayininiz onaylandı siz eşinizin yanına gideceksiniz? Neden soruyorum bende 45A lıyım eşimin yanına tayin istedim fakat red geldi eşim ziraat bankasında çalışıyor ocakta benim tayinim de olur mu?

psk80
Aday Memur
09 Eylül 2019 10:19

Sağlık bakanlığında 45/a sözleşmeli personel olarak çalışıyorum eşim adalet bakanlığında sözleşmeli eş durumuna üç defa başvurduk red cevabı geldi. bu saçmalık ne kadar sürecek

nursy
Aday Memur
09 Eylül 2019 11:47

Arkadaslar peki ben saglik bakanliginda 3+1 ve eşim ise saglik bakanliginda kadrolu ise , ben yani 3+1 li eş durumuyla gidebilirmi , bu durumda olup giden var mi acaba ?

nursy
Aday Memur
09 Eylül 2019 11:50

Kadrolu gelir demezlermi o zmn , ben 3+1 liyim ve ben kadrolu esimin yanina gitmek istiorum , bu sekilde izin veriliormu ikimizde saglik bakanligindaysak

Kahlifa
Memur
09 Eylül 2019 13:57

Eşiniz kadrolu çalışan ise o sizin yanınıza gelebilir.

09 Eylül 2019 18:24

Hayır böyle bir genelleme yok. Eşim kadrolu ve ben eşimin yanına geldim. Başvurusu uygun görülen herkes eşinin yanına istedi ve oldu.
Kahlifa, 5 yıl önce

Eşiniz kadrolu çalışan ise o sizin yanınıza gelebilir.

nursy
Aday Memur
10 Eylül 2019 01:49

Peki hanimefendi siz 3+1 saglik bakanligi ve esiniz kadrolu saglik bakanligindamiydi ,, ve siz es durumu ile 3+1 li olarak esinizin yaninami gittiniz ?

ıncıı0134
Aday Memur
10 Eylül 2019 13:02

3+1 sözleşmeli memur farklı bir bakanlıkta görevli kadrolu memurun yanına gidebilir mi?

LaigLeNoiR
Şef
11 Eylül 2019 09:25

Evet gidebilir.

ıncıı0134, 5 yıl önce

3+1 sözleşmeli memur farklı bir bakanlıkta görevli kadrolu memurun yanına gidebilir mi?

04 Ekim 2019 12:18

https://www.memurlar.net/haber/859176/ogretmen-nakilleri-icin-calistay-yapilacak.html

Bu haberin altına yorum yapalım bize yapılmıyor belki öğretmenlere bi düzenleme gelir de kavuşuruz

ıncıı0134
Aday Memur
09 Ekim 2019 09:39

kadronunun sözleşmeli personelin bulunduğu yere gelip gelemeyeceğine bakılıyor mu peki yoksa sözleşmeli personel istediği durumda başka bakanlıktaki kadrolunun yanına gidebilir mi?

LaigLeNoiR, 5 yıl önce

Evet gidebilir.

rknkaan
Kapalı
10 Ekim 2019 23:08

Eşim 3+1 sözleşmeli olarak atandı ben polis memuruyum.Esim 1 yıl sonra benim yanıma tayin isteyebilir mi ?
aminehemsiirehanim, 5 yıl önce
Hayır böyle bir genelleme yok. Eşim kadrolu ve ben eşimin yanına geldim. Başvurusu uygun görülen herkes eşinin yanına istedi ve oldu.
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi