Editörler : Lanet
03 Eylül 2019 16:59

Muvafakat için mahkeme süreci

Kolay gelsin...

Benim %42 engelli raporum var ve İdare mahkemesine başvuru için bir kaç sorum olacaktı, bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Daha önce mahkemelerle ile hiç işim olmamıştı, muvafakat alabilmek için galiba bir dilekçe doldurup mahkemeye verip bekliyormuşuz. Süreci hızlandırmak adına avukat tutmaya gerek var mı, eğer gerek yoksa bile yinede bu işi avukat yoluyla halletmeye çalışmak daha avantajlı olur mu ?

Mahkeme süresi bu gibi davalarda tahmini ne kadar sürede sonuçlanıyor. Engelli bir memur açısından böyle davaların bizim aleyhimizde sonuçlanma ihtimali oluyor mu ve bunun için de temyize filan gidebiliyor muyuz ?

Muvafakatı alabilmek için naklen gitmek istediğimiz ildeki idare mahkemesine başvurabiliyor muyuz, yoksa illaki görev yaptığımız yerdeki bölgenin idare mahkemesine mi başvurmak zorundayız ?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
03 Eylül 2019 17:12

Hocam engelli personelin muvafakatı bildiğim kadarıyla verilmesi gerekiyor sorun yaratılmadan. Kurum değiştirme hakları var diye biliyorum eğer gidecek bir kurum bulunduysa tabi ki. Siz muvafakat talebinde bulundunuz mu? Red mi edildi talebiniz o yüzden mi mahkemeye vereceksiniz ?
03 Eylül 2019 17:25

Gideceğim kurumu yeni buldum fakat nakil için dilekçe vermeden önce görev yaptığım kurumda ki bazı kişilerden öğrendiğim kadarıyla bulunduğum kurum personel yetersizliğinden ötürü kimseye muvafakat vermek istemiyormuş. Gitmek isteyen çok olduğu için kurumda madur oluyor ama napalım...

hsnd
Başbakan Müsteşarı
03 Eylül 2019 18:58

Hocam kurum sizin muvafakat talebinizi reddetmeden mahkemeye veremezsiniz yalnız. Önce sizi isteyen muvafakat talep edecek eğer kurumunuz reddederse öyle mahkemeye verebilirsiniz. Kaldı ki önceki cevabımda da dediğim gibi tam emin olmamakla birlikte engelli personelin yasal olarak kurum değiştirme hakkı olması lazım bunu da bir araştırın.
darkjusticer, 5 yıl önce

Gideceğim kurumu yeni buldum fakat nakil için dilekçe vermeden önce görev yaptığım kurumda ki bazı kişilerden öğrendiğim kadarıyla bulunduğum kurum personel yetersizliğinden ötürü kimseye muvafakat vermek istemiyormuş. Gitmek isteyen çok olduğu için kurumda madur oluyor ama napalım...

fatihg1
Aday Memur
04 Eylül 2019 08:18

Kurumun red etmesini beklersen çok beklersin. Bazı kurumlar red yazmıyor sadece bekletiyor. Bu durumda muvafakar evrağının ilgili kuruma gelişinden sonra 2 ay geçmişse zımnen red sayılıyor. Zımnen red üzerinden 2 ay geçmeden mahkemeye başvurmalısınız. Başvurmazsanız mecburen red cevabını bekleyeceksiniz. Yazmazlarsa sorun. Arkadaşım zımnen red olduktan sonra mahkemeye verdi kazandı. Kolay gelsin.

hsnd, 5 yıl önce
Hocam kurum sizin muvafakat talebinizi reddetmeden mahkemeye veremezsiniz yalnız. Önce sizi isteyen muvafakat talep edecek eğer kurumunuz reddederse öyle mahkemeye verebilirsiniz. Kaldı ki önceki cevabımda da dediğim gibi tam emin olmamakla birlikte engelli personelin yasal olarak kurum değiştirme hakkı olması lazım bunu da bir araştırın.
04 Eylül 2019 09:48

Bu bekleme süresinde bize hiç bir bilgi verilmiyor mu muvafakat evrakının kuruma geldiğine dair ? Böyle bir durumda evrakın kuruma geldiğini nasıl takip edebiliriz ve kaç gün içinde mahkemeye gitmemiz iyi olur acaba?

fatihg1, 5 yıl önce

Kurumun red etmesini beklersen çok beklersin. Bazı kurumlar red yazmıyor sadece bekletiyor. Bu durumda muvafakar evrağının ilgili kuruma gelişinden sonra 2 ay geçmişse zımnen red sayılıyor. Zımnen red üzerinden 2 ay geçmeden mahkemeye başvurmalısınız. Başvurmazsanız mecburen red cevabını bekleyeceksiniz. Yazmazlarsa sorun. Arkadaşım zımnen red olduktan sonra mahkemeye verdi kazandı. Kolay gelsin.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
04 Eylül 2019 09:52

Geldiğinden haberiniz olmayabiliyor hocam. Bizim kurumda birinin muvafakat talebi gelmiş kurum buna red yazmış kişinin sonradan haberi olmuştu. Dilekçe verdikten sonra takip etmeniz yararınıza olur. Bana bilgi verecekler diye beklemeyin.

darkjusticer, 5 yıl önce

Bu bekleme süresinde bize hiç bir bilgi verilmiyor mu muvafakat evrakının kuruma geldiğine dair ? Böyle bir durumda evrakın kuruma geldiğini nasıl takip edebiliriz ve kaç gün içinde mahkemeye gitmemiz iyi olur acaba?

fatihg1
Aday Memur
04 Eylül 2019 10:18

Kuruma yazı geldiyse evrak kayıttan haberiniz olur bilgi verirler. en olmadı nakil için başvurduğunuz kurumdan öğrenirsiniz. Ben işi sıkı tutup her aşamasını takip ediyordum Rektör yardımcısı müdür her kim var ise gidip konuşmaktan sormaktan çekinmeyeceksin. Sonuçta onlar da insan. En kötü ters cevap verirler bi ihtimal.

darkjusticer, 5 yıl önce

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi