Editörler : asaygincihan27
03 Eylül 2019 17:15   

Anaokulu aidat ücretleri
Geçen hafta 5 yaşındaki oğlumu anaokuluna kayıt yaptırmaya götürdüm. Müdüre hanım valiliğin belirlediği aidat 250 tl bu ücreti halledip dekontuyla birlikte gelin kayıt yapalım eğer yatırmazsanız kayıt yapamıyoruz zaten sırada bir çok kişi var dedi. Bu konuyu ilçe milli eğitime söylediğimde ise taban tavan aidat uygulaması var diye geçiştirdiler. Düşüncesi ve fikri olan var mı yada ne yapmalıyım kime gitmeliyim.
04 Eylül 2019 02:50

çocuk-bakıcısı
Aday Memur

dönem ücreti mi bu yoksa aylık mı?

04 Eylül 2019 11:11

memurbey144
Aday Memur

Anaokulu ve anasınıfları aidatsız yer yok devlet okulları da öyle.

04 Eylül 2019 15:13

lethere
Aday Memur
Her okula yatıyor çünkü okul öncesi etkinliklerinde çok fazla malzeme kullanıldığı için bu ücret normal. Ücreti ödemenizi tavsiye ederim
04 Eylül 2019 17:05

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
ne dememizi istiyorsun ? çocuğun için 250 lira verme mi diyelim ?
04 Eylül 2019 20:58

muallim_34
Daire Başkanı

Istanbulda taban 100

Tava 180

05 Eylül 2019 20:44

RaSKaH
Şube Müdürü
Anaokulları aidat ücretleri okullarin fiziksel durumu, tam-yarım gün eğitim, çevresel faktörler (okulun bulunduğu ilçe,semt), yemekli yemeksiz oluşu, bağımsız okul olması etkenleri göz önünde bulundurularak il mem lerde kurulan komisyon tarafından taban tavan olarak belirlenir. Hepsinde taban 0 liradır. tavan ücret ise yukarıda verdiğim etkenlere göre değişir. alınan ücret çocuklarımızın temizlik, etkinlik ve oyuncak ihtiyaçlarını gidermek için kullanılır.
08 Eylül 2019 23:47

aydınkentli-92
Genel Müdür
Her okula yatıyor çünkü okul öncesi etkinliklerinde çok fazla malzeme kullanıldığı için bu ücret normal. Ücreti ödemenizi tavsiye ederim
lethere, 2 hafta önce - Alıntıya git

malzeme listesi veriliyor ve tüm malzemeyi de veli alıyor. öğretmen ücretini devlet karşılıyor. bina devletten. yemek veliden. harbi o para nereye gidiyor.

09 Eylül 2019 10:42

lethere
Aday Memur

malzeme listesi veriliyor ve tüm malzemeyi de veli alıyor. öğretmen ücretini devlet karşılıyor. bina devletten. yemek veliden. harbi o para nereye gidiyor.

aydınkentli-92, 1 hafta önce - Alıntıya git
Kullanılan fotokopi kağıtları tuvalet kağıtları kağıt havlular daha bir sürü şey ne yazıkki ihtiyaçların hepsini devlet ödeyemiyor keşke ödeyebilse de veliden hiç para istenmese ama okullar mecbur. Biraz okullara yardım edilse çok mu yani her şeyi devletten beklenmese yardımlaşma olsa. Sonuçta her şey çocuklarımız için
09 Eylül 2019 22:52

bulaşıkkk
Şef

aydınkentli-92, 1 hafta önce - Alıntıya git

Temizlik malzemesi masrafı, bakıcı kadın ücreti devlet bunları da karşılamıyor

11 Eylül 2019 23:53

aydınkentli-92
Genel Müdür
Kullanılan fotokopi kağıtları tuvalet kağıtları kağıt havlular daha bir sürü şey ne yazıkki ihtiyaçların hepsini devlet ödeyemiyor keşke ödeyebilse de veliden hiç para istenmese ama okullar mecbur. Biraz okullara yardım edilse çok mu yani her şeyi devletten beklenmese yardımlaşma olsa. Sonuçta her şey çocuklarımız için
lethere, 6 gün önce - Alıntıya git

A4 kağıdını, tuvalet kağıdını, Kağıt havlusunu, ıslak mendilini, sıvı sabununu dahi aldık hocam.

13 Eylül 2019 13:43

l Hiçlik l
Şef

Henüz ücretsiz eğitim veren bir anaokulu görmedim duymadım..

Anasınıfına gelince malzeme listesi her yerde vardır ve cüzzi bir miktar da olsa aylık ödenir..

Köy okulları farklı bir uygulama izleyebilir ancak..

Toplam 11 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?