Editörler : supporters.
03 Eylül 2019 17:32

KPSS-özel sektör

Merhaba yeni üyeyim. Dün konu açmaya çalıştım fakat olmadı sanırım.. KPSS 2019puanım 74 alandan girmiştim ( maliye,iktisat vs.) . Bu süreci pek bilmiyorum özel sektör çalışanıyım. Bu puanla kurum sınavlarına girme ihtimalim var mı? ( ülke durumu malum kim nereye girer bilinmez ama ben yorumunuzu merak ediyorum)

Varsa kurum için çalışmaları KPSS çalışır gibi mi yapacağız?

İkinci sorum bir yandan özel sektörde olduğum için yabancı dilimi geliştirmem gerek, bunları bir arada yürütebilir miyim?

Bu arada dershane -kurs vs. gitme durumum yok. Cevaplar için teşekkürler.

srpr06
Kapalı
03 Eylül 2019 18:12

A grubunda alımlar 2018?de ekonomininde durumuyla orantılı olarak dip yaptı. Bu sene de hala puanlar açıklanmasına rağmen ilanlar gelmedi. Geçen yıldan yüksek puanlarla bekleyen ve bu sene de iyi puan alan adaylarla birlikte bu senekialımların çok düşük puanlarla kapatması zor görünüyor. Ancak sınavların zor kabul edilmesi ve puanların geçen yıllara nispeten biraz daha düşük kalması siziniçin olumlu kabul edilebilir. A grubunda yüksek alımlar yapan ve nispeten düşük puanlarla kapatan GUY belki sizin içinbir şans olabilir. Tabi bu şans ilan gelmesi durumunda geçerli olacaktır.

Yabancı dil (İngilizce) öğrenmek, öğrenmeye açıksanız ve çalışabilecek yeterli zamanı yaratabiliyorsanız hiç de zor değildir. Bugünkü anlamda dil kurslarının olmadığı eski yıllarda yazarlar kendi imkanlarıyla dil öğrenip ?edebi eser? bile çevirebiliyorlarsa siz de bilgiye ulaşmanın ve imkanların daha iyi durumda olduğu günümüz de rahatlıkla yabancı dil öğrenebilirsiniz.

ihaveaquestion
Aday Memur
04 Eylül 2019 13:35

Çok bişey umut etme diyorsunuz yani valla haklısınız. Ben en iyisi işime öncelik vereyim..

srpr06, 5 yıl önce

A grubunda alımlar 2018?de ekonomininde durumuyla orantılı olarak dip yaptı. Bu sene de hala puanlar açıklanmasına rağmen ilanlar gelmedi. Geçen yıldan yüksek puanlarla bekleyen ve bu sene de iyi puan alan adaylarla birlikte bu senekialımların çok düşük puanlarla kapatması zor görünüyor. Ancak sınavların zor kabul edilmesi ve puanların geçen yıllara nispeten biraz daha düşük kalması siziniçin olumlu kabul edilebilir. A grubunda yüksek alımlar yapan ve nispeten düşük puanlarla kapatan GUY belki sizin içinbir şans olabilir. Tabi bu şans ilan gelmesi durumunda geçerli olacaktır.

Yabancı dil (İngilizce) öğrenmek, öğrenmeye açıksanız ve çalışabilecek yeterli zamanı yaratabiliyorsanız hiç de zor değildir. Bugünkü anlamda dil kurslarının olmadığı eski yıllarda yazarlar kendi imkanlarıyla dil öğrenip ?edebi eser? bile çevirebiliyorlarsa siz de bilgiye ulaşmanın ve imkanların daha iyi durumda olduğu günümüz de rahatlıkla yabancı dil öğrenebilirsiniz.

srpr06
Kapalı
04 Eylül 2019 17:24

Hayır hocam, umut etmeyin demiyorum. O konuda yanlış anlaşıldım galiba. Benim anlayışıma göre emeğin ve çabanın olduğu yerde her zaman umut vardır. Ben sadece mevcut durumu size özetlemeye çalıştım. Özel hayatınızı, iş durumunuzu vb. bilemeyeceğim. O nedenle mevcut durumu ve özel durumlarınızı birlikte düşünerek doğru olduğuna inandığınız kararı siz vereceksiniz. Umarım bereceğiniz karar sizin için hayırlı olur.

ihaveaquestion
Aday Memur
04 Eylül 2019 17:53

Teşekkür ederim ilginiz için :)

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi