Editörler : E.Kayı Han
05 Eylül 2019 17:23

Sözleşmeli personel yıl sonunda sözleşmesini yenilemez ise bir yıl bekleme şartına takılır mı?

2015 yılından buyana Belediye de Mühendis olarak Sözleşmeli(4B) çalışmaktayım. Her yıl ocak ayında sözleşmemiz yenileniyor. 1 Ocak 2020 itibariyle sözleşme mi yenilemeyip Başka bir Belediye ile sözleşme imzalamak istiyorum. İstifa etmeden bu şekilde sözleşme süremin bitiminde sözleşme yenilemeden başka bir Belediye ile sözleşme imzalamam da bir engel var mı? Bir yıl bekleme süresine takılırmıyım. Teşekkürler.

figo102009
Daire Başkanı
05 Eylül 2019 18:57

Hayır takılmaz. Çünkü ortaya yeni bir sözleşme olmamaktadır.

figo102009
Daire Başkanı
05 Eylül 2019 18:58

*ortada

figo102009, 5 yıl önce

Hayır takılmaz. Çünkü ortaya yeni bir sözleşme olmamaktadır.

legendturned
Aday Memur
05 Eylül 2019 22:29

Bir arkadaşım bu şekilde İŞKUR a geçti.sozeşmesini Aralık ayında yenilemesi.ve atandığı işkur a cagrilmayi bekledi.imzasını atıp başladı iskurda

Ulaştırma.trafik
Aday Memur
07 Eylül 2019 00:30

İyide siz KPSS ile atanmadınız ki niye sorun çıksın. Kurumdan arkadaşım belediyede sözleşmeliydi sizin gibi, KPSS ile kgm ye atandı tebligatı gelince istifa etti kgm ye başladı

Saian06
Aday Memur
09 Eylül 2019 19:05

Peki arkadaşlar sözleşme devam ederken Ekim ayındaki alıma tercih verebilir mıyız?

Bugrahan Beyim
Yasaklı
09 Eylül 2019 21:36

TAKILMAZ NET.

Bugrahan Beyim
Yasaklı
09 Eylül 2019 21:37

bu ne cahilce bir yorum ya 4B li personelin hepsi KPSS ile atanır 5393 ile karıştırma orada torpil geçerli

Ulaştırma.trafik, 5 yıl önce
İyide siz KPSS ile atanmadınız ki niye sorun çıksın. Kurumdan arkadaşım belediyede sözleşmeliydi sizin gibi, KPSS ile kgm ye atandı tebligatı gelince istifa etti kgm ye başladı

Ulaştırma.trafik
Aday Memur
10 Eylül 2019 10:36

Bana anlatma bende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde sözleşmeli çalıştım, karayollarına geçtim. Arkadaşımda geçti aynı şekilde, sorun olur mu dediğimizde belediyeye KPSS ile girmediniz sorun olmaz dediler. Senin kadar biz anlamadık zaten
Bugrahan Beyim, 5 yıl önce

bu ne cahilce bir yorum ya 4B li personelin hepsi KPSS ile atanır 5393 ile karıştırma orada torpil geçerli

Bugrahan Beyim
Yasaklı
10 Eylül 2019 12:35

yanlış biliyorsun şekil bakımından 4B ile 5393 sözleşmeleri aynıdır burada ayrık durum belediye isterse mülakat düzenlemeden eleman alabilir o kişinin ataması er veya geç iptal olacak şimdien geçmiş olsun

Ulaştırma.trafik, 5 yıl önce
Bana anlatma bende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde sözleşmeli çalıştım, karayollarına geçtim. Arkadaşımda geçti aynı şekilde, sorun olur mu dediğimizde belediyeye KPSS ile girmediniz sorun olmaz dediler. Senin kadar biz anlamadık zaten
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi