Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Eylül 2019 00:04   

Müdür yardımcılığı mı öğretmenlik mi ?

Arkadaşlar çok düşündüm ikisininde artıları ve eksileri var sizce hangisi ve neden ? Belki burada bu konu diğer tercih etmekte zorlanan arkadaşlarda yardımı olur.

Teşekkürler

06 Eylül 2019 08:58

cleaning
Şef
hangi ildesiniz
06 Eylül 2019 10:34

enensonmohikan
Memur
hocam hiç düşünme.müdür yardımcısi ol gitsin.ben de ögretmenim.müdür yardımcısı öğretmenin 1 ayda yaptigi işi ancak bir sene de yapar.bir müdürler ve yardimcilarinin sozlerine pek itibar etme.yok yorucudur yapilmaz falan.rahat olmasaydi hic biri bu işi yapmazdı.sonuçta vatanı milleti bizden daha çok sevdikleri iin bu isi yapmiyorlar.rahatlik ve full ücret iin.
06 Eylül 2019 12:15

letsrock
Aday Memur

öğretmenlik ameleliktir. tabi ki müdür yardımcılığı

06 Eylül 2019 13:10

edebiyatci22
Başbakan Müsteşarı

Bu sorunun cevabı benim için de çok önemli

Tatiller noktasında ve yeri geldiğinde ders erken bitince zaman kalma noktasında öğretmenlik hatta aslında kurs ve egzersiz açınca öğretmenin ek dersi kesinlikle daha fazla

Peki müdür yardımcılığının artıları neler lütfen fikirleri olan hocalarım yazın

06 Eylül 2019 13:19

Ad:Min
Daire Başkanı

yöneticiliğin artıları. derse girmek yok. acil bi iş olunca izin almadan işini yapıp gelirsin. sınıfı bırakma derdi yok. hastasan koltuğunada dinlenirsin. sınıfa girip desra anlatmak hastayken seni bitirir. rapor almak zorunda kalırsın. çıcuğunun gösterisi toplantısı olur sınıfı bırakamazsın. yönetici isen gidersin. cuma günü namaz için yerine bakacak öğretmen ararsın. veşiler ile daha yüz yüzesin. etkinlik vb işler bir sorumluluktur. daha aklıma gelmiyor

06 Eylül 2019 14:06

dehneliler
Daire Başkanı

Branş öğretmenliğinde müdür yardımcısının boş günü yok, öğretmenin ise boş günü olur. Müdür yardımcısı 8-5 çalışır, öğretmen dersi bitince gider. Müdür yardımcısının tatili de olmaz. Müdür yardımcılığında diğer bir sorun da öğretmen kadrosu. Bazı öğretmenler var ki onlara ne desen az. İşte o insanlara muhattap olunur. Misal okulun yemeğini yer ama parasını istersin vermez. Bunun dışında kalanlarda her türlü müdür yardımcılığı iyidir. Ama bence en iyisi 20 saat ders, 3 gün okul, bir de haftaiçi 2 saat DYK olan öğretmenlik.

06 Eylül 2019 16:39

erosman1453
Aday Memur
hangi ildesiniz
cleaning, 1 hafta önce - Alıntıya git

İstanbul hocam eve yakınlık olan artısından faydalanmak istiyorum

06 Eylül 2019 18:51

Akbar2
Aday Memur

Gönlünüz ne istiyorsa.

Mesleğini seven öğretmenliği bırakamaz. Bazı şartlar dışında .

06 Eylül 2019 18:55

staridvan
Memur

1 yıl kadrolu müdür yardımcılığı yaptım ve istifa ettim. Dayanamadım. Çekilecek iş değil. Şimdi kuş gibi hafif ve rahatım. Öğretmenlik nur nimet. Bu böyle biline.

07 Eylül 2019 17:32

danyalu
Şef

Bu soruyu çalıştığım ve samimiyetine inandığım hemen her müdür yardımcısına ya da müdüre sordum. Genelde aldığım cevap ?öğretmenlik daha iyi? biçiminde oldu. Benim karşı sorum da hep ?o zaman neden bırakıp öğretmenliğe geçmiyorsun? idi. Aldığım ortak cevap ?uzun süre ara verince tekrar derse girmek zor geliyor.? biçiminde bir tanesinin cevabı ilginçti ?kimse koltuğu bırakmak istemez bir müdür olmak tüm öğretmenleri yönetmek, birde öğretmen olup müdürden emir almak var? biçiminde idi.

07 Eylül 2019 18:03

Aatyaka
Memur
ben 3 yıl yaptım valla ben az derse girip full ek ders almak için yaptım çünkü ben bilişimciyim doğru dürüst dersimiz yokki ek ders alalım,ha btr olsam full ek ders alırım ama ozamanda teknisyen tamirci amele muamelesi yapıyorlar,3 yıl sonunda öğretmenliğe döndüm ve btrlik yaptım valla tüm eksilerine rağmen böyle rahatım dahada dönmem yöneticiliğe
07 Eylül 2019 20:06

yıldızlargeçidi42
Şef
Öğretmenlik krallıktır
08 Eylül 2019 02:17

realhera06
Aday Memur

3 sene kadrolu müdür yardımcılığı yapmış ve bu sene istifa etmiş bir sınıf öğretmeni olarak tavsiyem, öğretmenlik çok daha tatmin edici ve daha az kafa yorucu bir iş, maalesef okullardaki yönetime dair tüm iş yükü müdür yardımcısının omuzlarında.

İşler yönetici penceresinden nasıl yürüyor tecrübe kazanmak açısından yapılabilir. Müdür burada önemli bir rol oynuyor. İletişime açık, insani yönlerini geliştirmiş bir müdürünüz varsa denenebilir.

08 Eylül 2019 05:32

bshydr
Daire Başkanı

ÖĞRETMENLİK nokta

08 Eylül 2019 12:47

erosman1453
Aday Memur

ÖĞRETMENLİK nokta

bshydr, 1 hafta önce - Alıntıya git

NEDEN soru işareti

08 Eylül 2019 12:56

Evlenmek Gerek
Şube Müdürü

Branş öğretmenliğinde müdür yardımcısının boş günü yok, öğretmenin ise boş günü olur. Müdür yardımcısı 8-5 çalışır, öğretmen dersi bitince gider. Müdür yardımcısının tatili de olmaz. Müdür yardımcılığında diğer bir sorun da öğretmen kadrosu. Bazı öğretmenler var ki onlara ne desen az. İşte o insanlara muhattap olunur. Misal okulun yemeğini yer ama parasını istersin vermez. Bunun dışında kalanlarda her türlü müdür yardımcılığı iyidir. Ama bence en iyisi 20 saat ders, 3 gün okul, bir de haftaiçi 2 saat DYK olan öğretmenlik.

dehneliler, 1 hafta önce - Alıntıya git

Branş öğretmeni olan birinin neden müdür yardımcısı olmaması gerektiğini güzelce ifade etmiş.

08 Eylül 2019 16:52

hohanyeh42
Daire Başkanı
Ben kararımı verdim iyi gerçekten hakkını verecek okulları mıdır yardimciliğinda yazacağım. Şimdiki okulum düzeyinde olan bir okulu yazacaksam mudur yardimciligi hem maddi hem manevi anlamda beni yorar. Yani şimdiki okulumun hem çevre hem öğrenci açısından ciddi anlamda problem teşkil etmesi nedeniyle düşünüyorum mıdır yardimciligini. Yoksa ogretmenlikle kiyaslanmaz...
09 Eylül 2019 10:02

enensonmohikan
Memur
yaw arkadaşlar.bu okullardaki müdür yardımcıları vatani milleti bizden daha çok sevdikleri için mi idarecilik yapiyorlar.eğer ğerçekten bu kadar zorsa büyuk emekler gerektiriyorsa adamlarin vatan milet aşkindan dolayı ellerini öpmek gerekir.millet idareci olmak için eğitim bir sen yollarını aşindiriyor.bir sürü adami mülakat için devreye koyuyor.sırf vatana millete daha çok hizmet etmek için.şimdi buna kadir inanabilir.ama kimse saf değil.görüyoruz.neyin ne olduğunu herkes biliyor.
09 Eylül 2019 22:19

fiatpalio1983
Şube Müdürü

Aslında imkan olsa meb den çıkmak en iyisi ama imkan yok.Soruya gelecek olursak;Üçünü de yaptım.İnanın birisi diğerine göre gerçekten iyi olsa bir dakika bile durmam.Ne makam ne mevki ne de iştahla görev yapılacak kurum bıraktılar.Hepsi de birbirinden berbat.Sorunlardan kurtulmak için başka bir göreve ya da kuruma geçiyorsun.Bir bakıyorsun ki orada da başka sorunlar var.Tayin isteyip gidilecek okul bırakmadılar.Allah yardımcımız olsun.

10 Eylül 2019 16:40

gokhan3353
Aday Memur

ilkokulda 3 sene müdür yardımcılığı yaptım. şimdi ilçenin en büyük ilkokulunda (280öğrenci) müdürlüğe vekaleten bakıyorum, yardımcı yok. eski okulum küçük bir okuldu ve müdürüm de gayet iyi bir insan ve yöneticiydi. şimdiki okulun bütün işleri bende, şu son 2 haftadır öğrenci kayıtları, öğrencileri adaletli bir şekilde sınıflara dağıtma(velilerin öğretmen seçme isteği cabası), ayrıca 2 gündür taşımalı öğrencileri ve servisleri yeniden ayarlama derken bedenen ve zihnen gerçekten çok yoruldum. ama söylenmiyorum, bütün bu işleri bildiğim için idareciliği seçtim. ve en doğrusunu yapmaya çalışıyorum. şu an bu işi zevkle yapıyorum, öğretmenliğe de dönsem onu da zevkle yaparım.

müdür ya da müdür yardımcısı olmak isteyen biri iletişime açık olmalı, salt kuralları olmamalı, öğretmen arkadaşlarının istek ve şikayetlerini dikkate almalı, doğruya doğru yanlışa yanlış demeli, okulu sahiplenmeli, makamı kendisini değil kendisi makamını değiştirebilmeli, plan projeleri olmalı, okula ilk giren son çıkan olmalı...

sayın hocam öğretmenken sadece öğrencilerle uğraşıyorduk, şimdi hem öğrenci hem veli hem hizmetli hem de öğretmen arkadaşlarla muhattap oluyoruz. bu konuda kendinize güveniyorsanız ve yukarıda belirttiklerimi de benimseyerek yapacaksanız kesinlikle tercih yapın. eğer yeni okulunuza gittiğinizde o okulun havası değiştirebilmişseniz gerçekten başarılısınız demektir.

lakin full ekders alma niyetindeyseniz ve öğrenci yok nasıl olsa otururum düşüncesindeyseniz değil idarecilik öğretmenlik bile yapmayın...

Toplam 21 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?