Editörler : gubaz
06 Eylül 2019 09:37   

Eş durumu tayin

Arkadaşlar merhaba, TCDD'nin bağlı ortaklarından biri olan 399'a tabii bir kurumda çalışıyorum. Evlilik dolayısı ile TCDD 1. bölgeye (İstanbul) geçmek istiyorum. Bunun için illa ki torpil mi gereklidir? Başka yolu yok mudur? TCDD Genel Müdürlüğü'ne dilekçe verdim ancak bir geri dönüş alamadım. Torpil ya da referans konusu sıkıntılı, bu şekilde birilerini bulabileceğimi sanmıyorum.

06 Eylül 2019 15:52

Busaattensonra
Aday Memur

atamanız evlenmeden önce yapıldıysa 1 yıl sonra tayin

06 Eylül 2019 15:54

Busaattensonra
Aday Memur

atamanız evlendikten sonra yapıldıysa 2 yıl sonra tayin

eş durumuna mukabil

26 Eylül 2019 11:12

çevreci89
Aday Memur

Evet ama kurumumun başka şehirde şubesi yok o yüzden resmi olarak tayin isteyemiyorum.

08 Ekim 2019 05:14

Makmak24
Aday Memur

eş durumuna mukabil

Busaattensonra, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam ben atanalı 2 yıl olacak, nikah yapıp dilekçe verdikten sonra ne gibi bir süreç olur önümde gitmem uzun sürer mi? Eşim sağlık personeli sözleşmeli . Teşekkürler
10 Ekim 2019 14:42

Busaattensonra
Aday Memur
Hocam ben atanalı 2 yıl olacak, nikah yapıp dilekçe verdikten sonra ne gibi bir süreç olur önümde gitmem uzun sürer mi? Eşim sağlık personeli sözleşmeli . Teşekkürler
Makmak24, 2 hafta önce - Alıntıya git

1 yıl sonra eş durumundan tayin isteyebilirsiniz

10 Ekim 2019 23:38

Makmak24
Aday Memur

1 yıl sonra eş durumundan tayin isteyebilirsiniz

Busaattensonra, 2 hafta önce - Alıntıya git
2 yıldır çalışıyorum zaten aynı işyerinde. evlendikten sonra diye birşey yazmıyor.
10 Ekim 2019 23:41

Makmak24
Aday Memur

eş durumuna mukabil

Busaattensonra, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam tam tersi yazıyor yönetmelikte bilginiz olsun. ''A)Eş durumu nedeniyle yer değişimleri Görev yaptığı iş yerine atandığı tarihten önce evli olan personel, aynı iş yerinde iki yılını doldurmadıkça eş durumu nedeniyle yer değişimi talebinde bulunamayacaktır. Görev yaptığı iş yerine atandığı tarihten sonra evlenen personel aynı iş yerinde bir yılını doldurmadıkça eş durumu nedeniyle yer değişimi talebinde bulunamayacaktır. "
14 Ekim 2019 12:01

Busaattensonra
Aday Memur

ben de aynısı dedim zaten.dikkatli okursan aynı şey hocam :)

14 Ekim 2019 17:16

kronikmezun
Memur

Evet ama kurumumun başka şehirde şubesi yok o yüzden resmi olarak tayin isteyemiyorum.

çevreci89, 4 hafta önce - Alıntıya git

Sen bölgeler arası ya da servisler arası değil TCDD'nin bağlı ortaklığından TCDD'ye geçmek istiyorsun. Benim bildiğim gördüğüm ve duyduğum kadarıyla referanssız geçmen zor. Normalde x bölgeden y bölgesine bile geçmek için referans isterken senden kuvvetli bir referans isterler diye düşünüyorum.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?