Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Eylül 2019 20:23   

Muhtemel boşalacak kadronun tayini çıkmasına rağmen atanamadım.

Tek tercih hakkımız vardı onda da Muhtemel boşalacak yazıyordu. sonuçlar açıklandığında muhtemel boşalacak kadronun tayini çıkmasına rağmen atanamadım. İl milli eğitime gidip sorduğumuzda bakanlığa sorduklarını ve cevap olarak da tayini çıkan arkadaş il emrine gittiği ve bunun özür grubu mevzuatına uygun olmadığı için yerlerine atama yapılamamıştır demişler. Durum ile ilgili dilekçe vermemizi bunu bakanlığa bildireceklerini söylediler. şuan kadro boş ve biz atanamadık. 5 yıldır çektiğimiz çile karşılığı bu olmamalıydı. umarım bakanlığımız bu konu da da bir çalışma yapar.

06 Eylül 2019 20:26

Muallim003
Aday Memur
norm fazlası vardır orda
06 Eylül 2019 20:27

ugurnaz
Aday Memur
norm fazlası vardır orda
Muallim003, 1 hafta önce - Alıntıya git

hayır öğretmenim norm fazlası yok, tek kadro var. o da eş durumumdan gitti ve oraya bir tek eşim başvurdu.

06 Eylül 2019 21:09

snf.38
Şef

Hocam okişi il emri ile gittiyse ve başkası o kadroya yerleşmediyse sizin tayininizin çıkması gerek

06 Eylül 2019 21:11

ugurnaz
Aday Memur

Hocam okişi il emri ile gittiyse ve başkası o kadroya yerleşmediyse sizin tayininizin çıkması gerek

snf.38, 1 hafta önce - Alıntıya git

evet ama maalesef atama yapılmadı. dilekçe hazırlamaktan başka çare yok, cevaba göre de hukuki haklarımızı arayacağız.

06 Eylül 2019 21:11

snf.38
Şef

Yani sizden yüksek puanlı biri yazmadıysa kesin sistemsel bir hata vardır.

06 Eylül 2019 21:13

ugurnaz
Aday Memur

Yani sizden yüksek puanlı biri yazmadıysa kesin sistemsel bir hata vardır.

tek başvuru var o da eşim. şansızlıklarımıza bu da eklenmiş oldu valla.

06 Eylül 2019 21:16

snf.38
Şef

giden kişi il dışı siz ise il ici tercih yaptınız değil mi hocam?

06 Eylül 2019 21:17

ugurnaz
Aday Memur

evet hocam. biz il içi giden de il dışı ilçe emrine atanmış.

06 Eylül 2019 21:19

snf.38
Şef

Kesinlikle hata var düzeltilmesi lazım dilekçenizi verin.

06 Eylül 2019 21:20

ugurnaz
Aday Memur

Kesinlikle hata var düzeltilmesi lazım dilekçenizi verin.

dilekçemizi vereceğiz ama inşallah düzeltirler.

06 Eylül 2019 21:23

snf.38
Şef

Duzeltirler hocam okuldan normundan eminseniz duzeltirler. Bunu ilk defa duydum.

06 Eylül 2019 21:28

faralorn
Aday Memur

Hocam aynı durum benim de başıma geldi. 1. Tercihime puanım yettiği halde ordaki öğretmen arkadaş il emrine gittiği için benim atamam olmadı. Bu konuda nereye dilekçe vereceksiniz. Ben Ankara ilindeyim.

06 Eylül 2019 21:30

snf.38
Şef

Atanmak istediginiz ilin milli eğitimine başvurun oranın boşta kalması da iyi olmaz.

06 Eylül 2019 21:31

ugurnaz
Aday Memur

Hocam aynı durum benim de başıma geldi. 1. Tercihime puanım yettiği halde ordaki öğretmen arkadaş il emrine gittiği için benim atamam olmadı. Bu konuda nereye dilekçe vereceksiniz. Ben Ankara ilindeyim.

faralorn, 1 hafta önce - Alıntıya git

önce okula silsile yoluyla bakanlığa gidecek bir dilekçe vermemiz gerekiyormuş, biz de manisa dayız. ankaradaysanız, personel genel müdürlüğü daire başkanına izah edebilirseniz süreç hızlanır. burada da bir kaç dilekçe gelmiş bakanlığa iletmişler.

06 Eylül 2019 21:32

ugurnaz
Aday Memur

Atanmak istediginiz ilin milli eğitimine başvurun oranın boşta kalması da iyi olmaz.

evet hocam ondan da endişeliyim aslında. pazartesi vereceğiz dilekçemizi. dilekçemizin sonucuna göre de idari mahkeme yolu gözükebilir.

06 Eylül 2019 21:36

faralorn
Aday Memur

Personel genel müdürlüğüne gittim. Yeniden atama hakkı verileceğini söylemişlerdi. Fakat halen bir gelişme olmadı.

06 Eylül 2019 21:38

ugurnaz
Aday Memur

Personel genel müdürlüğüne gittim. Yeniden atama hakkı verileceğini söylemişlerdi. Fakat halen bir gelişme olmadı.

inşallah yaparlar da mağduriyeti olanlar içinde de bizim mağduriyetimiz biter.

06 Eylül 2019 21:46

faralorn
Aday Memur

Ben pazartesi günü yeniden personel genel müdürlüğüne gitmeyi düşünüyorum. Şu anda görevlendirme ile çözüm bulmaya çalışıyorlar. Fakat bu da sağlıklı bir çözüm yolu olmaz tabii.

06 Eylül 2019 21:49

ugurnaz
Aday Memur

Ben pazartesi günü yeniden personel genel müdürlüğüne gitmeyi düşünüyorum. Şu anda görevlendirme ile çözüm bulmaya çalışıyorlar. Fakat bu da sağlıklı bir çözüm yolu olmaz tabii.

evet görevlendirme bile yapmışlar, ama oraya atanması gereken bizim haberimiz bile olmadan dilekçeleri toplamışlar .

06 Eylül 2019 22:02

biyolojii_8585
Aday Memur

hayır öğretmenim norm fazlası yok, tek kadro var. o da eş durumumdan gitti ve oraya bir tek eşim başvurdu.

ugurnaz, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam aynısı bizim de başımıza geldi milli eğitim müdürlüğü cevap olarak norm sayısını bahane etti, ama bakanlık konuyla alakalı dilekçe yazın dedi

Toplam 52 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?