Editörler : Pangaea
07 Eylül 2019 01:54

İİBF'liler neden sessiz, nerelerdesiniz?

bilindiği üzere bu ülkede kadro almayan 2 fakülte vardır biri iibf diğeri ise mühendisliktir.

henüz atanan öğretmenlerin sevinç gözyaşları dinmemişken yeni bir 60 bin öğretmen ataması için uğraşıyorlar demem o ki iibfli bunları 70 küsür puanlarla atamasını seyrederken kendisinin neden 80 ve üzeri puanla atanamadığını hiç mi sorgulamaz? neyden korkar iibfli? hani işimiz olsada lan işimizden bizi atarlar diye korksak oda yok eee o zaman bu sessizlik niye ? neden kardeşim bizde onlar gibi 75 le de atanmayalım biz niye ebe gibi atanmayalım düşük puanlarla hoşunuza mı gidiyor sessiz kalmak? hoşunuza mı gidiyor bimde a101 de çalışmak? 4 yılını bu birikimle mi bitirdin yani hayalinde üniversiteyi bitirip markette orda burda mı çalışmak vardı? tamam devlet herkesi almasın eyvallah devletin de bi kapasitesi var ona da eyvallah kardeşimde 85 puanla seni almasında başka kimi alsın? neden ezilen hep iibfli olsun.. kendin için hiç bir şey yapmadın mı bu hayatta her olan şeye tamam deyip nasılsa olmaz deyip sessiz mi kaldın? senin yerine belediyeye oraya buraya girene uzaktan sallamakla mı geçirdin ömrünü? hayatın her seferinde vur kafasına al ekmeğini mantığıyla mı hareket ederek geçti? ulan bi kerede olsa demedin mi ben neden okudum...

bu ve bunun gibi pek çok soru var soracağım sessiz kalan iibflilere kimsenin kadrosunda gözümüz yok eyvallah ama neden bizim fakülte bu kadar sessiz kalıyor ülkedeki sgk ları saysan en az 200 tanedir kurum başı 4 kişi alsa 800 tane memur demek bu sadece bir kurum olarak bahsediyorum.

Yani demem o ki bu ülkede öğretmene ihtiyaç var hemşire ebeye ihtiyaç var polise askere ihtiyaç var yetmedi imam müezzine ihtiyaç var da bu güzelim ülkede bir tek memura mı ihtiyaç yok! hadi ordan..

geçmiş yıllarda bölüm bazında iibfliler 80 lerle atanırken şimdi ne oldu da 85 lerle 86 lılarla 2. atama sonunda bekliyor herkes? sessiz kalırsan her şey olur kardeşim sen bu durumdan şikayetçi değilsen sen ben bimde ölene kadar çalışırım ben muhasebeciye girerim keyfime bakarım aman banane dersen bu devran böyle devam eder.

Kişinin kendinde bitiyor bütün iş Allah herkese idrak etme gücü ve inandığını gerçekleştirmek isteyecek güç versin ben terimin son damlasına kadar bunun için çalışcam iyi geceler sevgili İİBFLİ DOSTLARIM............

ocannel
Aday Memur
07 Eylül 2019 14:15

Diger iki atamada da boyle 50 tane 100 tane alıninca uyanacaklar ama is işten geçmiş olacak.Birlik olup hareket edersek çok şey değiştirebiliriz.Twitter Cimer Kdk yazili gorsel basina yuklenmeliyiz hatta basin aciklamasi.Yazik ilk iki atamada kapanan puanlar içler acısı amaç KPSS yi islevsizlestirmek buna engel olacagiz calistik cabaladik puan aldik karşılığı sifir torpile bugun savas acmazsak yarin cok aglayacagiz.
07 Eylül 2019 15:08

bu yazıyı bile okuyup geçenler var umurlarında değil dünya

Licid
Aday Memur
07 Eylül 2019 15:50

Buradakiler belki biliyor belki bilmiyordur. 20-30 kişilik bir grup + A grubunun desteği ile twiterda çok fazla etkinlik yaptık. Yerel Gazetelere haber olduk. Günlerce TT olduk.Sn Bakan Bekir PAKDEMİRLİ ve Orman genel Müdürü Sn Bekir KARACABEY in tweetlerinin altına binlerce yorum yazdık. OGM ilanında iibf ye ayrı kadro açılmasına az çok etkimiz olduğunu düşünüyorum. Ama yorucu bir süreç. Grubun içinden atananlar oldu 2020 hazırlanmaya başlayanlar umudunu kaybedenler oldu. 20-30 yerine 300-500 kişi olsaydık 150 yerine 300 kadro açılırdı iibf ye belki yada gümrük ilanı gelirdi

07 Eylül 2019 17:02

+

kamucuadam
Aday Memur
07 Eylül 2019 17:33

Biz whatsap grubunda 15-20 kişi ile tt etkinliği

Cimere metin atma

Kurumları arayıp bilgi aldık ama ama artık 15-20 kişiyle olmuyor bu işler

Bakın dün geceden sabaha kadar öğretmenler 300.000 tweet attı ve yine yakında binlerce öğretmen kadrosu daha alacaklar

Biz ise 15-20 kadro ile birbirimizi yiyelim

ARTIK BU ÖLÜM UYKUSUNDAN UYANIN ORGANİZE OLUP HAKKIMIZI ARAYALIM

07 Eylül 2019 18:57

benim zoruma giden 4001 adi altında idari kadroların tüm üniversite mezununa dağıtılması.bizim öğretmenin mühendisin saglikçinin avukatın vs kadrosunda gözümüz yok ne hikmetse bizim olan kadrolara herkes ne güzel başvuruyor.ondan sonrası muamma inşallah düzelir

mehmet727272
Memur
07 Eylül 2019 19:28

aslında bunun nedeni İİBF ye çok az kadro açılması yani çok iyi puan Alman lazimli atancan eee adam bakıyor puanı düşük yirtinaam da işime yaramayacak der başkasının işine yarayacak ondan dolayı da igrasmiyir eğitim fakültesi yılda en az 20 bin kadro olmadığı için igrasmiyir eğitim fakültesinde kiler devlette 1 milyon öğretmen var bunlar kadro açılmasını istiyor ve birlikler atanamayam ogreenlerde birlik halindeler kadro acildigi zaman atanma ihtimalleri oluyor İİBF de maalesef devlette kaç kişi oldukları bilinmiyor ve birbirlerinden de habersizler vede İİBF kadrolarına açılacak kadrolar çokta hükümetin işine yarayacak gibi değil devlet eğitimi iyi lestiriyor sağlığı iyileştirme yapıyor daha iyi oy almak için İİBF de malesef oy almak için yapacak bir faydası kalmiyir

dytalper
Memur
07 Eylül 2019 23:30

4001 kadroları iibf ye ait değildir. İibf ile alakalı kadrolar özellikle belirtiliyor ve onlara diğer mezunlar başvuramıyor. 4001 kadroları her üniversite mezununun gerekli yeter koşulu sağladığı spesifik bir bölüme özgü olmayan kadrolardır. Eğer bir art niyetiniz yoksa ve yeterince vasıflıysanız sınavda herkese aynı sorular soruluyor.

Bir de üniversitelerin öğrenci alımlarında iibf kontenjanlarını dolduramadığını, baraj puanı geçenin rahatlıkla bu bölüleri okuduğunu, açıköğretim fakültelerinden herkesin rahatlıkla mezun olduğunu düşünürsek bu isteğinizin çok mantıklı olduğunu söyleyemeyiz.

Devletin kısıtlı kadrolarına en başarılı olan değil de ben yerleşelim diye başkasının hakkına girmeye çalışmayın derim...

sonersonersoner, 5 yıl önce
benim zoruma giden 4001 adi altında idari kadroların tüm üniversite mezununa dağıtılması.bizim öğretmenin mühendisin saglikçinin avukatın vs kadrosunda gözümüz yok ne hikmetse bizim olan kadrolara herkes ne güzel başvuruyor.ondan sonrası muamma inşallah düzelir

ridvangunbakar
Aday Memur
07 Eylül 2019 23:38

Arkadaşlar her pazar etkinlik var. Mülakatlar kalkarsa herkes atanır.

Quetzicoatl
Genel Müdür
07 Eylül 2019 23:41

Cahil cahil konuşup da adamın canını sıkma.

4001 koduyla girdiğin kadroda satın almaya, muhasebeye, finansa, personel özlük işlerine, insan kaynaklarına, ihale, ithalat, ihracat vs gibi bölümlere verileceksin. Diyetisyen kimliğinle muhasebe bölümüne verilsen daha aktifi pasifi bilmiyorsun, ithalat-ihracata verilsen spesifik terimlerden bile bihabersin, finans desek yemek ismi sanırsın, bilanço, varlık-kaynak, yükümlülük, yatırım proje analizi nedir bilmezsin gelmiş burada bıdı bıdı yapıyorsun.

dytalper, 5 yıl önce

4001 kadroları iibf ye ait değildir. İibf ile alakalı kadrolar özellikle belirtiliyor ve onlara diğer mezunlar başvuramıyor. 4001 kadroları her üniversite mezununun gerekli yeter koşulu sağladığı spesifik bir bölüme özgü olmayan kadrolardır. Eğer bir art niyetiniz yoksa ve yeterince vasıflıysanız sınavda herkese aynı sorular soruluyor.

Bir de üniversitelerin öğrenci alımlarında iibf kontenjanlarını dolduramadığını, baraj puanı geçenin rahatlıkla bu bölüleri okuduğunu, açıköğretim fakültelerinden herkesin rahatlıkla mezun olduğunu düşünürsek bu isteğinizin çok mantıklı olduğunu söyleyemeyiz.

Devletin kısıtlı kadrolarına en başarılı olan değil de ben yerleşelim diye başkasının hakkına girmeye çalışmayın derim...

dytalper
Memur
07 Eylül 2019 23:52

Kendi yoksunlukluğunu bana cahil diyerek giderebiliyorsan ne güzel, memur olduğunda da vatandaşa bu üslğpla yaklaşacaksın anlaşılan...

Bakınız beyefendi, ben bir lisans mezunu olarak sizin alanınızla ilgili olan birçok kpss A ve kpss B kadrosuna başvuramıyorum. Kaldı ki iibf ye özgü olan bölümlerde farklı kpss puan türleri hesaplanıyor.

Ancak ben demiyorum ki ben yüksek puan aldım, neden benden düşük puan alan yerleşiyor diye... Sizin bu konuyu manipüle etmelteki amacınız sıradan bir memurluğa daha az puan da alsanız sıralamada geri de olsanız el koymaktır.

Ayrıca çalıştığım kurumda muhasebede görevli olanlar sabah öğlen akşam çay içerlerken, onların takip etmesi gereken konuları sorumluluk bilinciyle takip edip işletmenin sorunlarını çözdüğüm için teşekkür ve plaket almış bir insanım. Bana gelipte yok muhasebe yok bilmemneden bahsetmeyin.

Forumun birçok yerinde bu konuyu manipüle ediyorsun. 4001 her lisans mezunu tarafından yapılabilir ve hakkıyla da yapılıyor. Madem bu kadar vasıflısın hodri meydan şartlar eşit.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Cahil cahil konuşup da adamın canını sıkma.

4001 koduyla girdiğin kadroda satın almaya, muhasebeye, finansa, personel özlük işlerine, insan kaynaklarına, ihale, ithalat, ihracat vs gibi bölümlere verileceksin. Diyetisyen kimliğinle muhasebe bölümüne verilsen daha aktifi pasifi bilmiyorsun, ithalat-ihracata verilsen spesifik terimlerden bile bihabersin, finans desek yemek ismi sanırsın, bilanço, varlık-kaynak, yükümlülük, yatırım proje analizi nedir bilmezsin gelmiş burada bıdı bıdı yapıyorsun.

Quetzicoatl
Genel Müdür
08 Eylül 2019 00:00

Muhasebeden sorumlu olanların çözemediği sorunları, daha "aktif-pasif" nedir bilmeyen bir şizofrenin çözüp teşekkür plaketi alması...

Git kendine fazla güldürmeden ve sövdürmeden güzel kardeşim. :D

dytalper, 5 yıl önce

Kendi yoksunlukluğunu bana cahil diyerek giderebiliyorsan ne güzel, memur olduğunda da vatandaşa bu üslğpla yaklaşacaksın anlaşılan...

Bakınız beyefendi, ben bir lisans mezunu olarak sizin alanınızla ilgili olan birçok kpss A ve kpss B kadrosuna başvuramıyorum. Kaldı ki iibf ye özgü olan bölümlerde farklı kpss puan türleri hesaplanıyor.

Ancak ben demiyorum ki ben yüksek puan aldım, neden benden düşük puan alan yerleşiyor diye... Sizin bu konuyu manipüle etmelteki amacınız sıradan bir memurluğa daha az puan da alsanız sıralamada geri de olsanız el koymaktır.

Ayrıca çalıştığım kurumda muhasebede görevli olanlar sabah öğlen akşam çay içerlerken, onların takip etmesi gereken konuları sorumluluk bilinciyle takip edip işletmenin sorunlarını çözdüğüm için teşekkür ve plaket almış bir insanım. Bana gelipte yok muhasebe yok bilmemneden bahsetmeyin.

Forumun birçok yerinde bu konuyu manipüle ediyorsun. 4001 her lisans mezunu tarafından yapılabilir ve hakkıyla da yapılıyor. Madem bu kadar vasıflısın hodri meydan şartlar eşit.

dytalper
Memur
08 Eylül 2019 00:03

Allah akıl fikir versin size.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Muhasebeden sorumlu olanların çözemediği sorunları, daha "aktif-pasif" nedir bilmeyen bir şizofrenin çözüp teşekkür plaketi alması...

Git kendine fazla güldürmeden ve sövdürmeden güzel kardeşim. :D

atanamayn
Aday Memur
08 Eylül 2019 00:08

Etkinlikler nereden duyuruluyor

Maliycii
Memur
08 Eylül 2019 12:09

Yoldan geçeni tutup da iibf ye almıyorlar bizler 350 puana yakın puanlarla yerleştik bölümlerimize nice bölümler var ki düşük puanlarla yerleşilen sonunda kolay atanılan. Ha iyi kötü bi puan aldık başka bölüm okusak atanacağımız garanti ama 30 40 kişilik atama olunca hepimiz boştayız.4001 in önce iibf ye kalan kısmında diğer bölümlere ayrılması gerektiğini düşünüyorum.

ocannel
Aday Memur
08 Eylül 2019 12:29

İİBF ye son 10 yilda nasil kiyildigini puanlara bakarak daha rahat görebilirsiniz elbette devlet herkesi almak zorunda degil ama belediyeye alim yapılıyorsa ve 55 puan şartı koyuyorsa yada puansız alıyorsa binlerce orda bir sorun var emek hırsızlığı var irtikap var icbar var görevi kotuye kullanma var ve haram var demektir.Ozelde köle olmak istemiyorsak bugun sesimizi gur çıkaracağız cimere yazalim inanin 10 bin kisi yazarsa sesimiz duyulur bir sekilde toplasan 20 -30 kisi yok

Çekolarca
Memur
08 Eylül 2019 13:01

Kurumlardan talepler toplanmaya baslandi ekimde son bulacak o zamana kadar bir şeyler yapmalıyız iibf adına

atanamayn
Aday Memur
08 Eylül 2019 14:09

Napalım şimdi ilk bine giremedik diye ölelim mi? Açıköğretim mezunu diye insanlar işe mi giremesin? O zaman komple kaldırsınlar iibfyi kardeşim dolmuyorsa fakülteler? Ben mühendisin işine karışmıyorsam sağlıkçının tercih edeceği yere tercih veremiyorsam bu da benim hakkım ya

sonra kendi ilanı gelince bırakıp gidiyorlar olan bize oluyor biri de demiş fotokopiyi herkes çeker sizin işinizde ne zorluk olacak ki herkes yapar demiş e kal o zaman orda niye kendi ilanın gelince

bırakıp gidiyorsun? Niye herkes birbirinin işini küçümsüyor kardeşim? Bıktık ya artık.

Licid
Aday Memur
08 Eylül 2019 15:31

Şu an ki 4001 karşıyım eğer 4001 olacak ise Kit gibi 3 yıl tayin isteyememe zorunluluğu getirilsin. Tüm sözleşmelilere 3 yıl başka alana atanamama zorunluluğu getirilsin. 98 puanlı adamlar sözleşmeliye başvurup oradan kendi alanına atanamasın. Bir mühendis yada diyetisyen Düz memurluk mu yapacak kendi alanında mı çalışacak ona karar versin. Önce 4001 den atanayım sonra son atama gelene kadar nasıl olsa bir şey olur mantığı sayesinde eskiden lisansa daha fazla açılan Büro personeli ilanı artık on lisansa daha fazla açılıyor

semiramis1616
Aday Memur
08 Eylül 2019 15:36

İİBF B GRUBU RESMİ HESABIDIR.

MÜCADELECİ ARKADAŞLARI BEKLERİZ.ETKİNLİKLER İÇİN BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN BİR ARADAYIZ.SAYGILAR

https://chat.whatsapp.com/GbPwnDEj2X3Ci7pgomUOlu

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi