Editörler :
07 Eylül 2019 12:40   

2019 PAEM 5 BAŞVURU VE WHATSAPP GRUBU
Merhabalar. İlk kpss sınavımı bu yıl verdim ve p3 puan türünden 84 puan aldım. Tek yıl alınan puanla PAEM'e başvurulabilir miyim şansım nedir. Ayrıca daha önce denemiş arkadaşlar bu gönderinin altına tüm süreç boyunca spor olsun mülakat olsun ulaşım olsun önerilerini, deneyimlerini, tüyolarını yazarlarsa çok yardımcı olmuş olurlar. Ayrıca bir whatsapp grubu kuralım hem birbirimizle iletişim halinde oluruz hem de Ankarada zorluk çekmeyiz. Dileyenlerle böyle bir şey yapılabilir..
07 Eylül 2019 12:49

kut-ül amare
Aday Memur

2018-2019 puanınız varsa basvurabilirsiniz

07 Eylül 2019 12:55

Mocker
Aday Memur

2018-2019 puanınız varsa basvurabilirsiniz

kut-ül amare, 1 ay önce - Alıntıya git
Evet 14 temmuz 2019 sımav sonucum bu. Şu tek yıl çift yıl muhabbeti kafamı karıştırmıştı. Cevap için teşekkürler
07 Eylül 2019 16:08

kut-ül amare
Aday Memur

bazı bölümler çift yıl sınavlarına girdiği için son iki yıl geçerli olur.

07 Eylül 2019 16:10

kut-ül amare
Aday Memur

2 yıl da ayrı ayrı sınava girersen yüksek olan geçerli olur diye biliyorum.

07 Eylül 2019 16:54

kars2015
Genel Müdür
Pomem paem forumuna yazarsan daha uygun olur
08 Eylül 2019 10:30

kerem9031
Aday Memur

konunun yeri burası değil

08 Eylül 2019 12:00

Gydm
Şef
hakkım haram olsun
11 Eylül 2019 16:48

paemadayadayı
Kapalı

Arkadaşlar ben de bu sene paem?e başvuracağım ama mülakat konusunda nereye çalışmalıyım konusunda kafam karışık. Çünkü o kadar geniş bir perspektiften soru gelebilir kitahmin bile edemiyorum. Üstelik tek soru!!! Siz nasıl çalışıyorsunuz, hangi konulara bakıyorsunuz.

11 Eylül 2019 21:00

Mocker
Aday Memur

Arkadaşlar ben de bu sene paem?e başvuracağım ama mülakat konusunda nereye çalışmalıyım konusunda kafam karışık. Çünkü o kadar geniş bir perspektiften soru gelebilir kitahmin bile edemiyorum. Üstelik tek soru!!! Siz nasıl çalışıyorsunuz, hangi konulara bakıyorsunuz.

paemadayadayı, 1 ay önce - Alıntıya git
Sorulacak sorular çok geniş bir alandan seçiliyor. Her şeye çalışmak veya tahmin etmek pek mümkün değil. Çevreme sorduğum kadarıyla önemli olan içerideki duruş, diksiyon, kendinden emin olma yani sorulandan çok cevap verme biçimine bakılıyormuş
11 Eylül 2019 21:33

paemadayadayı
Kapalı
Sorulacak sorular çok geniş bir alandan seçiliyor. Her şeye çalışmak veya tahmin etmek pek mümkün değil. Çevreme sorduğum kadarıyla önemli olan içerideki duruş, diksiyon, kendinden emin olma yani sorulandan çok cevap verme biçimine bakılıyormuş
Mocker, 1 ay önce - Alıntıya git

yani işimiz şansa kaldı.

11 Eylül 2019 21:59

Mocker
Aday Memur

yani işimiz şansa kaldı.

Aksine böylesi daha iyi, diğer türlü sonsuz bir havuzdan şansımıza soru bekleyecektik.
11 Eylül 2019 22:20

paemadayadayı
Kapalı
Aksine böylesi daha iyi, diğer türlü sonsuz bir havuzdan şansımıza soru bekleyecektik.

soruyu bilip bilmemek hiç mi önemli değil?? şöyle baktığımız zaman kpss ve sporun pek bir önemi yok?? Esas olay mülakat ve oradan çekilen soru kritik önemde olmalı gibi sanki.

11 Eylül 2019 23:12

Mocker
Aday Memur

soruyu bilip bilmemek hiç mi önemli değil?? şöyle baktığımız zaman kpss ve sporun pek bir önemi yok?? Esas olay mülakat ve oradan çekilen soru kritik önemde olmalı gibi sanki.

Tabiki önemli ancak duruş, diksiyon, konuşma tarzın daha önemli edindiğim bilgiler kadarıyla. Sonuçta komisyondakilerde herkesin her şeyi bilemeyeceğinin farkındadır
12 Eylül 2019 00:38

paemadayadayı
Kapalı
Tabiki önemli ancak duruş, diksiyon, konuşma tarzın daha önemli edindiğim bilgiler kadarıyla. Sonuçta komisyondakilerde herkesin her şeyi bilemeyeceğinin farkındadır

Benim anladığım kadarı ile şanslı olan birkaç adım önde olacak.

Toplam 14 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?