Editörler :
07 Eylül 2019 14:23   

Memur, amire rapor/tutanak tutamaz mı?

Diyelim ki amir göreve geç geldi yada farklı birşey biz ona rapor tutamıyormuyuz yada tutanak falanmı gerekir

07 Eylül 2019 14:26

Ospina34
Memur
Bu konuyu açtım çünkü amirler rapor tutmakla memuru tehdit ediyor peki amirler kurallara dört dörtlük uyuyormu tabiki hayır ne amirler gördü bu gözler ah ah rapor tutma meselesi nedir mevzuatta yazan nedir bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim
07 Eylül 2019 14:40

bay avukat
Aday Memur

Amir küfrederse duyanlar tutanak tanzim edebilir. Tutanak "yorumsuz" yazılır bir üst amire git ver

07 Eylül 2019 14:59

insangibi90
Genel Müdür

Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları Hakkında Yönetmelik kapsaminda sende rapor yazarsin. Yazili olarak bir ust ilk disiplin amirine verirsin. Eger sahidin varsa iki memur ile tutanak tutarsin sen tutanagi ek olarak koyar ust amire yazili verirsin

07 Eylül 2019 15:03

Ospina34
Memur
Örnek uygulama varmı hiç amire rapor yazan
07 Eylül 2019 18:18

ajev devgan
Yasaklı
Yazabilirsin ama kanıtlı olsun
07 Eylül 2019 20:18

Ospina34
Memur
Ama dilekçe ile üst amire şikayet edilir diyor mevzuat rapor tutulmuyor sanırım
07 Eylül 2019 20:33

ajev devgan
Yasaklı
Ama dilekçe ile üst amire şikayet edilir diyor mevzuat rapor tutulmuyor sanırım
Ospina34, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bence şikayet etme. Konusu suç teşkil etmiyorsa.
07 Eylül 2019 20:41

masummagdur
Memur
Örnek uygulama varmı hiç amire rapor yazan
Ospina34, 1 hafta önce - Alıntıya git
Özelden gel
07 Eylül 2019 21:39

police888
Aday Memur
bu neyin kafasi rapor tut tutanak tut ertesi gün aksama kadar seni nöbete diksin ne anladık bu isten..
07 Eylül 2019 22:21

Vizyon2
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
07 Eylül 2019 22:22

Gökkushagı
Aday Memur

Tutanak ta tutulur rapor da!

Ben. 1gün geç geldim diye rapor tuttu komser. Tamam dedim savunmamı vesaire verdim. Sonrasında ben ona tuttum raporu ilçe emniyet kameralarından da mesaiye resmi gelmesi gerekirken sivil geldi ve üst üste mesaisine geç geldi yani alışkanlık haline getirmiş oldu geç kalmayı ;) sonra soruşturmayı yedi cezasını aldı oturdu. Benim soruşturmamdan da ctmo dair karar çıktı.

Demem o ki amir müdür komser herhangi bir üstünüz size hakaret tehdit ve saire alenen yapıyorsa delillendirin ve 2 satır tutanaga gecirin gerisi gelir...korkmayın asmazlar sürmezler sürerlerse mobingden dava...özeldsn gelebilirsiniz..

07 Eylül 2019 22:23

Gökkushagı
Aday Memur

Arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorsunuz bu mesleğe yenimi başladınız disiplin tüzüğünün neresinde yazar memurun amire rapor tutabıleceği, o amir bız memuruz denetim yetkisi ona ait, verdiğiniz üst amir size yarında gelir bana rapor tutarsın derse ne diyeceksin,.. O zaman o amir sızı rahat bırakır mı o şubede iki dakika bile tutmazlar sizi...

Vizyon2, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sinik çekil sen şöyle kenara...

07 Eylül 2019 22:26

Vizyon2
Aday Memur

Kaldıkı bilmeyen arkadaşlar bakabilir amir veya mudur eğer grupta çalışmıyorsa ki mudürler çalışmaz malum, onların mesai karşılığında saat yazmaz 24 saat esasına gore görevlıdırler yanı sekiz beş çalışılan bir yerde gelip gecede bekleyebilir yada çalışabilir... Sanırım mesleğe yenı başlayan arkadaşlar bunlar..

07 Eylül 2019 22:30

Gökkushagı
Aday Memur

Kaldıkı bilmeyen arkadaşlar bakabilir amir veya mudur eğer grupta çalışmıyorsa ki mudürler çalışmaz malum, onların mesai karşılığında saat yazmaz 24 saat esasına gore görevlıdırler yanı sekiz beş çalışılan bir yerde gelip gecede bekleyebilir yada çalışabilir... Sanırım mesleğe yenı başlayan arkadaşlar bunlar..

Sadece geç gelme kriteriyle değerlendirme sinik kardeşim. Resmiyse resmi gelecek. Mahiyetindeki memura adam givi davranacak memur devletin memuru kimsenin kölesi değil.. Amirin tutum ve davranışı önemli kendini bilen amir müdür zaten yapmaz o etik olmayan davranışları...

07 Eylül 2019 22:32

Vizyon2
Aday Memur
07 Eylül 2019 22:38

Vizyon2
Aday Memur
07 Eylül 2019 23:21

Türkçü görüş
Yasaklı

Bak önce adam gıbı konuş sana sinikliğin ne oldugunu gösteririm terbiyesiz, ulan aptal kimse kimseye hakaret edemez hakaret vesaır varsa iş değişir oda memur sende lafı nerden anlıyorsun git başındaki adamı rapor et ozman.. Akşam akşam asabımı bozma sen kırmızı donla gezerken biz bu mesleğin tozunu yuttuk.. Haddini bil.. Memur rapor tutamaz sen ancak neyse ya havle... Başındaki mudure ne dıyecen ben başımdaki adamı rapor mu ettim diyeceksin, zaten sorumlu Mudurun bilgisi dışında bunu yaparsan önce o oyar senı kime sordun bu işi yaptın.. Sıralı amirin bilgısi olacak.. Bu meslekte sadece memursun mudur gıbı gorme kendini bazen amirın bile tuttuğu raporu işleme koymayanlar var bilmediğin çok şey var öğrenmeye çalış hadsiz..

Kaç yıldır teşkilattasın çok merak ettim

07 Eylül 2019 23:47

Vizyon2
Aday Memur

Kardeş, yıne yazayım anlamakta sıkıntı çekiyorsanız amırde olsan mudurde olsan kimseye hakaret edemezsin memur nasıl ustune hakaret edemezse kimsede onada edemez bu bır... eğer size yapılması gerekenin dışında birşey yapılıyorsa başınızdaki amirın ustune bilgi verirsiniz zaten o gereğini yapar ha o yapmadı onunda üstu var zaten bunun dışında birşey yaparsanız sıralı amir hıyerarşısıne uymamaktan sızede disiplin soruşturması açılır... Ha mesaiye geç gelmiş geç gıtmıs sivil gelmiş resmi gıtmıs başındaki adam benim bilgim var benden ızın aldı derse hıcbırşey çıkmaz o işten ha sana hakaret vesaır varsa delıllendırirsen zaten bunun sadece Idarı boyutu olmaz adlı boyutuda olur... Neyse bunları yaşayarak tecrübe edecekseniz, soruna gelince 30 desem ınanacakmısın... Kaldıkı bunu unutma amir mudurde senın yanında durmaz kolay kolay ıspatın delilin sağlamın yoksa bunuda asla unutma.. Bızım çalıştığımız şubede mudur kimse goreve sivil gelemez dedı birkaç arkadaş bu yola girmiş sivil gelip gitmişti ancak ben sivil gelırım bu şubeye dedı itirazı olan varsa çıksın dedı 70, 80 kisinin ıcınde kimse çıkıp birşey demedi, o sizi poh pohlayanlar önce gemiyi terk eder.. Bir iş yapacağınız zaman sağlam kayıtlı delılli olacak... Amirın denetim görevini yerine getirmemesinın ceza karşılığı 4 ay kısa sureli durdurma cezasıdır der disiplin tuzluğu memurun denetim gorevi demez.. Ha gordugunuz usulsuzluk varsa sıralı amirlere bilgi vermekte sızın gorevınızdır.. Amırde memurda devletten maaş alan 657 e tabı olan kişilerdir herkesin gorev sınırları bellidir ama disiplin tuzugunu okursanız malesef amire denetim noktasında sınırsız diyebileceğimiz yetkiler verılmıs sivil hayatta bıle memura uyması gereken sınırlar çizilmiş ustleri ile alakalı.. Bu demek değildir yapılan usulsuzluklere goz yumacaz... Neyse uzatmayalım malesef bu teşkilatta kimsenin kimseye saygısı veya karsıt görüşlü olan insanlara saygı düşüncesi çoğunlukla olmadığı için bu sayfaya girip yazmakta hata... Siz bildiğinizi yapın kardeşim... Herkesin fikri kendine...

08 Eylül 2019 00:21

angarabebesi060606
Şef

Arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorsunuz bu mesleğe yenimi başladınız disiplin tüzüğünün neresinde yazar memurun amire rapor tutabıleceği, o amir bız memuruz denetim yetkisi ona ait, verdiğiniz üst amir size yarında gelir bana rapor tutarsın derse ne diyeceksin,.. O zaman o amir sızı rahat bırakır mı o şubede iki dakika bile tutmazlar sizi...

Şubeci abi herkes senin gibi şubeci değil ekip karakol koruma burdaki tayfa:)
08 Eylül 2019 01:40

Türkçü görüş
Yasaklı

Kardeş, yıne yazayım anlamakta sıkıntı çekiyorsanız amırde olsan mudurde olsan kimseye hakaret edemezsin memur nasıl ustune hakaret edemezse kimsede onada edemez bu bır... eğer size yapılması gerekenin dışında birşey yapılıyorsa başınızdaki amirın ustune bilgi verirsiniz zaten o gereğini yapar ha o yapmadı onunda üstu var zaten bunun dışında birşey yaparsanız sıralı amir hıyerarşısıne uymamaktan sızede disiplin soruşturması açılır... Ha mesaiye geç gelmiş geç gıtmıs sivil gelmiş resmi gıtmıs başındaki adam benim bilgim var benden ızın aldı derse hıcbırşey çıkmaz o işten ha sana hakaret vesaır varsa delıllendırirsen zaten bunun sadece Idarı boyutu olmaz adlı boyutuda olur... Neyse bunları yaşayarak tecrübe edecekseniz, soruna gelince 30 desem ınanacakmısın... Kaldıkı bunu unutma amir mudurde senın yanında durmaz kolay kolay ıspatın delilin sağlamın yoksa bunuda asla unutma.. Bızım çalıştığımız şubede mudur kimse goreve sivil gelemez dedı birkaç arkadaş bu yola girmiş sivil gelip gitmişti ancak ben sivil gelırım bu şubeye dedı itirazı olan varsa çıksın dedı 70, 80 kisinin ıcınde kimse çıkıp birşey demedi, o sizi poh pohlayanlar önce gemiyi terk eder.. Bir iş yapacağınız zaman sağlam kayıtlı delılli olacak... Amirın denetim görevini yerine getirmemesinın ceza karşılığı 4 ay kısa sureli durdurma cezasıdır der disiplin tuzluğu memurun denetim gorevi demez.. Ha gordugunuz usulsuzluk varsa sıralı amirlere bilgi vermekte sızın gorevınızdır.. Amırde memurda devletten maaş alan 657 e tabı olan kişilerdir herkesin gorev sınırları bellidir ama disiplin tuzugunu okursanız malesef amire denetim noktasında sınırsız diyebileceğimiz yetkiler verılmıs sivil hayatta bıle memura uyması gereken sınırlar çizilmiş ustleri ile alakalı.. Bu demek değildir yapılan usulsuzluklere goz yumacaz... Neyse uzatmayalım malesef bu teşkilatta kimsenin kimseye saygısı veya karsıt görüşlü olan insanlara saygı düşüncesi çoğunlukla olmadığı için bu sayfaya girip yazmakta hata... Siz bildiğinizi yapın kardeşim... Herkesin fikri kendine...

kaç girişlisin
Toplam 45 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?