Editörler :
09 Eylül 2019 15:23   

PTT ihsli personel istifasından sonra başka bir kuruma 4/B'li beklemeden atanabilir mi?

Merhaba arkadaşlar ben yaklasık 8 aydır ptt ihsli ( idari hizmer

sözleşmeli ) gişe büro görevlisi olarak çalışmaktayım.kurumumdan istifa

etmeyi düşünüyorum.İstifa ettikten sonra 4b sözleşmeli bir kadroya 6 ay 1

sene beklemeden atanabiliyormuyum mesela zabıt katibi mübaşir icra

katibi vs.gibi.

yoksa istifa ettikten sonra 6 ay yada 1 sene sonra mı kamu kurumlarına atama gercekleşiyor..

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Pirince giderken evdeki bulgurdan da olmayalım.

09 Eylül 2019 15:47

SrknBgr
Memur

Sözleşmeli alım için 1 yıllık cezaya tabi olursunuz. Öğrenim yolu ile eğitimini aldığınız ünvan ile alakalı bir kadro için hiç bekleme süresi olmadan başlama yapabilirsiniz.

09 Eylül 2019 15:51

kenan7
Aday Memur

AMA BEN 4/B YE BAĞLI DEĞİLİM Kİ

09 Eylül 2019 16:19

Kimki30
Kapalı

AMA BEN 4/B YE BAĞLI DEĞİLİM Kİ

kenan7, 1 ay önce - Alıntıya git

Her sene sözleşme yapılıyor ya işte o zaman sözleşme imzalamaz isen cezaya tabi tutulmuyorsun diye biliyorum

10 Eylül 2019 11:48

Paramediky
Aday Memur

KİTLERDEN 4B YE SIKINTI OLMUYOR SIKINTI 4B DEN 4B KADROSUNA

10 Eylül 2019 11:51

Paramediky
Aday Memur

ama kitlerde 3 yıl zorunlu çalışma durumu vardı onu araştırmanızı öneririm

11 Eylül 2019 10:18

masmavi denizzz
Aday Memur

2017 de istifa edip bi kaç gün içinde içişlerine geçişi yapmıştım şimdi nasıldır bilmiyorum

bence bekleme sıkıntısı olmaz normal sözleşmeli olmadığı için kendi sözleşmelerine tabiiler bağlayıcıları yok bence olsa beğenmiyosan istifanı ve git demezlerdi

12 Eylül 2019 10:34

kenan7
Aday Memur

2017 de istifa edip bi kaç gün içinde içişlerine geçişi yapmıştım şimdi nasıldır bilmiyorum

bence bekleme sıkıntısı olmaz normal sözleşmeli olmadığı için kendi sözleşmelerine tabiiler bağlayıcıları yok bence olsa beğenmiyosan istifanı ve git demezlerdi

masmavi denizzz, 1 ay önce - Alıntıya git

merhaba cevap için tesekkür ederim sizde 4/b li bir kadroya mı atandınız peki icişlerinde

16 Eylül 2019 13:29

Spshow
Memur

ptt den istifa edip adalet bakanlığına atanmış biri olarak söylüyorum cuma günü istifa ettim pazartesi günü adalet bakanlığında başladım. öyle alt ünvan üst ünvan diye bişey yok. neye istersen ona geçiş yapabilirsin. İHS bambaşka birşey. 657 ile alakası yok

16 Eylül 2019 21:35

kenan7
Aday Memur

özelden msj attım bi bakabılırmısın

16 Eylül 2019 21:40

kenan7
Aday Memur

ptt den istifa edip adalet bakanlığına atanmış biri olarak söylüyorum cuma günü istifa ettim pazartesi günü adalet bakanlığında başladım. öyle alt ünvan üst ünvan diye bişey yok. neye istersen ona geçiş yapabilirsin. İHS bambaşka birşey. 657 ile alakası yok

Spshow, 1 ay önce - Alıntıya git

özelden msj attım bi bakabılırmısın

19 Eylül 2019 09:32

gokhangomek
Aday Memur

Birkaç gün içinde geçebilirsiniz. Hiçbir sorun olmaz. Zaten istifanız en fazla 2 günde onaylanır. Onaylanır onaylanmaz hemen geçersiniz.

20 Eylül 2019 12:15

masmavi denizzz
Aday Memur

merhaba cevap için tesekkür ederim sizde 4/b li bir kadroya mı atandınız peki icişlerinde

kenan7, 1 ay önce - Alıntıya git

evet 4b li

Toplam 12 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;