Editörler : Pangaea
10 Eylül 2019 01:43

2020 KPSS ve YDS Sınavları
Sayın meslektaşlarım sizin fikirlerinize ihtiyacım var hazirands ülkemizin iyi okullarından birinden ''İnşaat Mühendisi'' olarak mezun oldum 3 ay kadar özelde çalıştım ve ayrılmak durumunda kaldım şuan işsizim,Ve 2020 KPSS ye hazırlanmayı düşünüyorum fakat, 1-)Sizce özel sektörden bu kadar çabuk pes etmem yanlış bir fikir mi olur? 2-)YDS puanım yok yalnızca KPSS puanı ile atanmak ne derece mümkün kadroların yüzde kaçında YDS istiyorlar? 3-)Ve sizce önce YDS mi halletmeliyim yoksa temmuzdan sonra YDS yi halledebilir miyim? 4-)Arkadaşlar yedek subaylığa başvurdum eğer çıkarsa yedek subaylikta KPSS çalışmam mümkün olur mu? Saygılar

ilkayozcan
Aday Memur
10 Eylül 2019 09:25

Güncel

ilkayozcan
Aday Memur
10 Eylül 2019 21:57

güncel

sivilmühendis07
Aday Memur
11 Eylül 2019 13:32

Önce kpss ye çalış sınavdan sonra istediğin puanı alsan ve ilk atamada atansan bile en azından önünde 6 ay zamanın olur o arada da yds yihalledersin. Ben askerliğimi meslekçi atğm olarak yaptım çalışma ortamımız da rahattı. Çok rahat ders çalışabilirsin günde max 2-3 saat işin olur. Nöbetlerde zaten çalışmazsan sıkılırsın. Ama meslekçi değil takım konutanı olursan işler değişir. Çok hakim değilim ama onlar hem mental hem fiziksel yoruluyor diye biliyorum.

uruk-hai
Memur
12 Eylül 2019 10:34

Merhaba, iyi bir üniversitede okuduysanız kpss için 7 ay fazlasıyla yeterli olur. Biraz temeliniz varsa aralık yds için çalışıp 70+ puan almaya çalışmanız daha mantıklı.Daha sonra kpss çalışırsınız.Açıktan alımlarda genelde yds istiyor kurumlar.

metin5461
Aday Memur
12 Eylül 2019 11:16

Hangi üniversite ?

ilkayozcan
Aday Memur
12 Eylül 2019 11:40

güncell

ilkayozcan
Aday Memur
13 Eylül 2019 01:35

güncell

Nakamuraaa
Şef
13 Eylül 2019 09:13

1 sene geçti sınava gireli açıktan alım sayısı bir elin parmağını geçmedi. onlarda da torpil konuşuyor. bölümüm eem
uruk-hai, 5 yıl önce

Merhaba, iyi bir üniversitede okuduysanız kpss için 7 ay fazlasıyla yeterli olur. Biraz temeliniz varsa aralık yds için çalışıp 70+ puan almaya çalışmanız daha mantıklı.Daha sonra kpss çalışırsınız.Açıktan alımlarda genelde yds istiyor kurumlar.

uruk-hai
Memur
13 Eylül 2019 09:20

Benzer bi durum bende de var.Kendim yaptığım için arkadaşa önerdim.Yds puanımı aldım aralık için yükseltmeye çalışcağım sonra da kpss ye yönelirim diye düşünüyorum.İnşaat müh benimde branşım.Hakkımızda hayırlısı olsun.

Nakamuraaa, 5 yıl önce
1 sene geçti sınava gireli açıktan alım sayısı bir elin parmağını geçmedi. onlarda da torpil konuşuyor. bölümüm eem

ilkayozcan
Aday Memur
14 Eylül 2019 00:12

Çok teşekkür ederim
uruk-hai, 5 yıl önce

Benzer bi durum bende de var.Kendim yaptığım için arkadaşa önerdim.Yds puanımı aldım aralık için yükseltmeye çalışcağım sonra da kpss ye yönelirim diye düşünüyorum.İnşaat müh benimde branşım.Hakkımızda hayırlısı olsun.

ilkayozcan
Aday Memur
14 Eylül 2019 14:05

güncel

çatlakpanda
Şube Müdürü
14 Eylül 2019 16:01

Sadece kpss iyi puanın varsa büyük ihtimal a tanırsın. Sadece yds varsa bir işine yaramaz,belki akademisyenlik falan kovalasın. İkisi bir arada olunca her işine yarar. Ama kpss olmadan yds 90 ise de büyük avantaj yakalamış sayılmazsın. Dolayısıyla önce kpss yi hallet. Daha sonra yds olsa da olur olmazsa da olur.

ilkayozcan
Aday Memur
14 Eylül 2019 18:21

arkadaşlar hem iş hem kpss bir arada gider mi 90 üstü için?
çatlakpanda, 5 yıl önce
Sadece kpss iyi puanın varsa büyük ihtimal a tanırsın. Sadece yds varsa bir işine yaramaz,belki akademisyenlik falan kovalasın. İkisi bir arada olunca her işine yarar. Ama kpss olmadan yds 90 ise de büyük avantaj yakalamış sayılmazsın. Dolayısıyla önce kpss yi hallet. Daha sonra yds olsa da olur olmazsa da olur.

ilkayozcan
Aday Memur
15 Eylül 2019 13:47

güncel

ilkayozcan
Aday Memur
16 Eylül 2019 01:21

güncel
ilkayozcan, 5 yıl önce
güncel

ExternaLBio
Aday Memur
16 Eylül 2019 13:20

ben ilk kpss sonra yds yaptım hala atanamadım ama olsun yani yds için vakit oluyor e yds ler var kpss den yüksek alırsanız yds için daha verimli oluyor

uruk-hai, 5 yıl önce

ilkayozcan
Aday Memur
16 Eylül 2019 18:05

bolum ney hocam ve puanlarınız?
ExternaLBio, 5 yıl önce

ben ilk kpss sonra yds yaptım hala atanamadım ama olsun yani yds için vakit oluyor e yds ler var kpss den yüksek alırsanız yds için daha verimli oluyor

ExternaLBio
Aday Memur
17 Eylül 2019 09:08

bölüm mühendislik değil hocam biyoloji kpss 93.5 son yapılan yds den 80 küsür bekliyorum

ilkayozcan, 5 yıl önce
bolum ney hocam ve puanlarınız?

phaidon1
Aday Memur
17 Eylül 2019 13:11

hocam 2016 da girdim sınava.meslektaşız zaten. kpss den 93 aldım yds den de b seviye aldım.kkpss ye 5 ay çalıştım çok iyi , yds ye ise hiç çalışamadım. açıkcası merkeziden atanırken bizim alımlarda çok fazla yds aranmıyor.tabi şans bir bakarsınız sizin alımınızda istenir onla ilgili kesin konuşamam ama genel durum bu.mülakatlarda yds puanı ister kurumlar genelde.kendi deneyimlerimden de şunu söyleyebilirim en elit görünen birkaç kurumda mülakata girdim,evet ingilizce sorular soruluyor ama eninde sonunda yüksek bir ihtimalle torpilli bir arkadaş oluyor ve o alınıyor.tabi dediğim gibi bu illa yaşayacağınız bir durum olacak diye bir şey yok.kısacası benim fikrim çok kasmadan yds den c alabilirseniz yds ye giin çünkü kurumlar genelde c istiyor.onun dışında bütün eforunuzu kpss döneminde kpss için harcayın ama kpss den sonra yds düşünüyorsanız o başka tabii.

ilkayozcan
Aday Memur
17 Eylül 2019 14:40

sayin meslektaşım açıktan alımlarda torpilsiz yerleşmek mümkün mü sizce yoksa yüzde 90 torpil mi oluyor mesela DSI'nin açtığı 40 kişilik alımda bu adamların 40 idamı torpilli oluyor yoksa 10 u torpilli 30 u hakkıyla mi giriyor merak ediyorum hocam,saygılar.
phaidon1, 5 yıl önce

hocam 2016 da girdim sınava.meslektaşız zaten. kpss den 93 aldım yds den de b seviye aldım.kkpss ye 5 ay çalıştım çok iyi , yds ye ise hiç çalışamadım. açıkcası merkeziden atanırken bizim alımlarda çok fazla yds aranmıyor.tabi şans bir bakarsınız sizin alımınızda istenir onla ilgili kesin konuşamam ama genel durum bu.mülakatlarda yds puanı ister kurumlar genelde.kendi deneyimlerimden de şunu söyleyebilirim en elit görünen birkaç kurumda mülakata girdim,evet ingilizce sorular soruluyor ama eninde sonunda yüksek bir ihtimalle torpilli bir arkadaş oluyor ve o alınıyor.tabi dediğim gibi bu illa yaşayacağınız bir durum olacak diye bir şey yok.kısacası benim fikrim çok kasmadan yds den c alabilirseniz yds ye giin çünkü kurumlar genelde c istiyor.onun dışında bütün eforunuzu kpss döneminde kpss için harcayın ama kpss den sonra yds düşünüyorsanız o başka tabii.

Toplam 82 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi