Editörler : Lanet
10 Eylül 2019 16:40

ogm şoförlüğe başvuru yapacaklara duyuru önemli

Arkadaşlar Merhaba orman genel müdürlğünü arayıp bilgi aldım başvuru yapacak olan arkadaşlar mağdur olmasın diye paylaşmak istedim sizlerde arayıp sorun soruşturun.

Şoförlük kadrosuna başvuru yapmak için C sınıfı ehliyet isteniyor. Bende D sınıfı var ve açılan kadro otobüs kaptanlığı bu durumda başvuru yapabiliyor muyum diye sordum. Yetkili kişi şöyle dedi

Eğer D sınıfı ehliyetiniz 2016 yılından önce alındıysa başvurabilirsiniz. Ancak 2016 dan sonra alındıysa başvuru yapamazsınız iptal edilir dedi. 2016 yılında değişikliğe gidildi. Eskiden D sınıfı ehliyetler C sınıfını kullanabiliyordu. Ancak 2016 da bu değiştirildi dedi.

Ehliyetlerinizi kontrol edip sizlerde arayıp sorun mağdur olmayın arkadaşlar. Başka bilgim yok.

Ayttaskran1
Aday Memur
10 Eylül 2019 22:14

1 hafta önce bende aradım bana başvurabilirsiniz dediler.hatta özellikle söyledim dedim ki

Ayttaskran1
Aday Memur
10 Eylül 2019 22:17

D sınıfı ehliyetle başvurabilirmiyim diye başvurabilirsin dediler yarın tekrar arayacağım inşallah

tatilde
Şef
11 Eylül 2019 16:58

İki yıllık otobüs kaptanlığı mezunu iseniz D sınıfı ehliyetle başvurabilirsiniz. C sınıfı ehliyetliler için farklı kontenjan var. 200 D sınıfı 100 C sınıfı ehliyetli şoför alınacak
Ayttaskran1, 5 yıl önce

D sınıfı ehliyetle başvurabilirmiyim diye başvurabilirsin dediler yarın tekrar arayacağım inşallah

Ayttaskran1
Aday Memur
11 Eylül 2019 19:30

Otobüs kaptanlığı bölümüne de en az C sınıfı ehliyet şartı getirildi.siz yine de sorun

tatilde, 5 yıl önce
İki yıllık otobüs kaptanlığı mezunu iseniz D sınıfı ehliyetle başvurabilirsiniz. C sınıfı ehliyetliler için farklı kontenjan var. 200 D sınıfı 100 C sınıfı ehliyetli şoför alınacak

bay38kal
Kapalı
12 Eylül 2019 01:33

Ortaöğretim şöförlüğe d sınıfı ehliyet le başvurabiliyomuyum puanım 72 bu kadar düşermi puanlar
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi