Editörler : Mehmet Balci
23 Eylül 2019 18:17

memursamo
Şube Müdürü

Bende başvuracağım öyle puanım çok yüksek değil.Bu yüzden yüksek puanlıların başvurmasını istemem.Sınav ücreti çok fazla.Ama şu Rize'ye başvurmayın yok düşünceler çok farklı vs. yazanların aşırı kötü düşünceli olduklarını düşünüyorum.Sırf az kişi başvursun diye.Rizede farklı düşüncelere sahip olmaktan kasıt nedir bu bir olsa olsa ne yapacaklar bu da 2.

Firdevs53, 4 hafta önce - Alıntıya git

Profilinden anladığım üzere rizelisin. öncelikle kimse memleketine laf ettirmek istemez zaten doğal olarak da çoğu kişiye memleketi güzel gelir ancak olumsuz yorum yazan arkadaşların kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum bizzat kurumda görev yapan bir meslektaşınız olarak. Biz yandık siz yanmayın gibi laflar etmeyeceğim çünkü hemen kafana silah dayayan mı var bırak memurluğu ya da kurum değiştir gibi şeyler söyleyeceksiniz ancak inanın bunların ikisi de çok zor özellikle de tayin olayı imkansıza yakın çok güçlü bir torpiliniz yoksa tek çıkış yolu kpss ya da özelleşme. Bırakıp gitme olayı da günümüz şartlarında ve ekonomik daralmada kolay alınabilecek bir karar olmuyor. Lafı uzatmayım yorumlarda kötü niyet görmüyrum rize ve çaykur için eğer bölge dışından gelecekseniz evet burda insan yenmiyor ama kültür farklı olduğundan uyum sorunu olabiliyor ve batı illere çok uzak olduğundan İstanbul gibi büyük şehirlerden gelenlere Allah kolaylık versin diyorum.Berbat bir havası var sürekli yağmur yağmur içiniz kararıyor izinlerde soluğu akdenizde egede alıyorsunuz ve tatil dönüşleri ızdırap oluyor güneşli şehirleri bırakıp kara bulutlara dönmek. Onun haricinde sonuç olarak devlet kurumu memurluk ekonomik kriz var özel sektörde mühendise ne değer ne de para veriliyor yani bunlar da var tabi. karar verirken son tercihiniz olsun yani bütün kapılar kapandıysa ve puanınız yanacaksa evet hiç yoktan memurluk memurluktur ama dediğim gibi son ana kadar farklı şehir ve kurumları deneyin. kurum ve şehir hakkında bilgi isteyen özelden yazarsa yardımcı olmaya çalışırım.

24 Eylül 2019 09:29

blackfoam
Memur

Burada kötü yorum yapanlar daha önceden bu kurumda çalışanlar, merak etmeyin kimse gelmesin diye kötü yorum yapıp onun kadrosunu almak isteyecek kadar salak insan yoktur burada, gerçekten bilen veya bilmek isteyenler var bu forumda. Çaykurda mühendis olarak çalışanlar istifa edip özele dönüyor veya rizeli olanlar bile kpss veya torpil ile başka kurumlara geçiyorsa bir sorun vardır. Arkadaşlar son tercih olmadan asla bu kurumu yazmayın emin olun ömür boyu pişman olursunuz. İşsizlikten iyidir demeyin bura olmazsa 2 alım daha var daha güzel yerler gelir. Atandıktan sonra 5 yıl boyunca pişmanlığını anlatanlardan olmayın.

24 Eylül 2019 18:02

kınalıgergedan
Aday Memur

Burada kötü yorum yapanlar daha önceden bu kurumda çalışanlar, merak etmeyin kimse gelmesin diye kötü yorum yapıp onun kadrosunu almak isteyecek kadar salak insan yoktur burada, gerçekten bilen veya bilmek isteyenler var bu forumda. Çaykurda mühendis olarak çalışanlar istifa edip özele dönüyor veya rizeli olanlar bile kpss veya torpil ile başka kurumlara geçiyorsa bir sorun vardır. Arkadaşlar son tercih olmadan asla bu kurumu yazmayın emin olun ömür boyu pişman olursunuz. İşsizlikten iyidir demeyin bura olmazsa 2 alım daha var daha güzel yerler gelir. Atandıktan sonra 5 yıl boyunca pişmanlığını anlatanlardan olmayın.

blackfoam, 4 hafta önce - Alıntıya git

ya dostum tamam eyvallah kurumdan da şehirden de memnun değilsiniz ama ben çevremde atanmış olup da mutlu olan kimse görmedim bence genel olarak devlet kurumlarında bir sıkıntı var.

Şehir olayına gelirsek de uzaksa uzak uçakla gider geliriz memlekete. en azından biliriz ki devlet memuruyuz iş güvencemiz var ayın 15 inde maaşımız yatacak.

Bize sağolsun devlet büyüklerimiz en kötüsüünü yaşattı hocam bundan daha dibi yok ki daha düşermiyiz diye korkalım. günde 12 saat sabah 8 akşam 8 haftanın 6 günü çalışıyorum ve aldığım ücret 2800 TL üniversite mezunuymuş mühendismiş adamların umru değil köpek gibi çalıştırıp işine gelmezse sıradaki gelsin diyolar. evet Allah rızkımızı verir de o rızkı anamız ağlaya ağlaya kazanmak var bir de uzak da olsa sorunlu da olsa bir devlet kurumunda daha insani şartlarda çalışarak kazanmak var. Allah yardımcısı olsun gençlerin başka da bişey demicem.

24 Eylül 2019 20:01

Firdevs53
Aday Memur

ya dostum tamam eyvallah kurumdan da şehirden de memnun değilsiniz ama ben çevremde atanmış olup da mutlu olan kimse görmedim bence genel olarak devlet kurumlarında bir sıkıntı var.

Şehir olayına gelirsek de uzaksa uzak uçakla gider geliriz memlekete. en azından biliriz ki devlet memuruyuz iş güvencemiz var ayın 15 inde maaşımız yatacak.

Bize sağolsun devlet büyüklerimiz en kötüsüünü yaşattı hocam bundan daha dibi yok ki daha düşermiyiz diye korkalım. günde 12 saat sabah 8 akşam 8 haftanın 6 günü çalışıyorum ve aldığım ücret 2800 TL üniversite mezunuymuş mühendismiş adamların umru değil köpek gibi çalıştırıp işine gelmezse sıradaki gelsin diyolar. evet Allah rızkımızı verir de o rızkı anamız ağlaya ağlaya kazanmak var bir de uzak da olsa sorunlu da olsa bir devlet kurumunda daha insani şartlarda çalışarak kazanmak var. Allah yardımcısı olsun gençlerin başka da bişey demicem.

kınalıgergedan, 4 hafta önce - Alıntıya git

++

27 Eylül 2019 14:21

akasksk
Aday Memur

Bugün başvuru süresi bitiyor. Pazartesi ya da salı listeler açıklanır sanırım.

01 Ekim 2019 13:34

akasksk
Aday Memur

++

01 Ekim 2019 19:00

EemYsn
Aday Memur

Açıklanmış listeler

03 Ekim 2019 13:59

blackfoam
Memur

kınalıgergedan, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hocam fikirlerinde kısmen haklısın evet devlet kurumları gerçekten bozulmuş ama Çaykur bildiğiniz gibi değil . Herkes diyor ki özelde sürünmekten iyidir, ben 8 sene özelde çalıştım da geldim çaykura.

Ama şunu unutmayın insani şartlarda çalışmak için çaykura(rize) gelip hayvan gibi yaşamak var!

Neyse boşa komuşmaya gerek yok uyarmaya çalıştım sadece bir abiniz olarak. Allah herkesin gönlüne göre versin.

03 Ekim 2019 18:22

bekçisüluman
Aday Memur

Hocam fikirlerinde kısmen haklısın evet devlet kurumları gerçekten bozulmuş ama Çaykur bildiğiniz gibi değil . Herkes diyor ki özelde sürünmekten iyidir, ben 8 sene özelde çalıştım da geldim çaykura.

Ama şunu unutmayın insani şartlarda çalışmak için çaykura(rize) gelip hayvan gibi yaşamak var!

Neyse boşa komuşmaya gerek yok uyarmaya çalıştım sadece bir abiniz olarak. Allah herkesin gönlüne göre versin.

blackfoam, 3 hafta önce - Alıntıya git

o kadar mı kötü çaykur vay be. mesela örnek versene hocam çalışma ortamı mı bu kadar kötü olan ne?

12 Ekim 2019 19:50

akasksk
Aday Memur

Yarın ki sınava girecek var mi?

17 Ekim 2019 09:50

emre4309

Sınava girdik. Sonuçları bekliyoruz. Acaba ne zaman açıklarlar?

17 Ekim 2019 10:50

akasksk
Aday Memur

Hiç bir haber yok. Bekliyoruz.

17 Ekim 2019 11:33

akasksk
Aday Memur

Sınav merkezi caykur a sonucları göndermiş, açıklarlar yakında her halde.

17 Ekim 2019 12:19

emre4309

Sınav merkezinin çaykura sonuçları gönderdiği bilgisine nereden ulaştınız? Doğru ve kesin bilgi mi?

17 Ekim 2019 12:38

akasksk
Aday Memur

Aradim üniversiteyi, gonderdik dun dediler.

17 Ekim 2019 13:01

emre4309

Anladım. Muhtemelen önümüzdeki hafta sonuçları açıklarlar gibi. Teşekkürler bu arada.

17 Ekim 2019 17:33

kınalıgergedan
Aday Memur

250 tl başvuru ücreti ve mülakat olmasına rağmen 91 puan gördüm. devlete girmek iyice zorlaştı

18 Ekim 2019 08:43

emre4309

Bu alımda kpss puanı sadece sınava girmeye hak kazanmak için işe yarıyor. Gerisi çaykurda.

18 Ekim 2019 09:41

emre4309

Çaykurla iletişime geçen var mı? Sonuçları ne zaman açıklayacaklarmış?

19 Ekim 2019 12:02

yük zir müh
Aday Memur

Bizde bir beyefendi gibi paramızı yatırdık sınavımıza girdik.Sonuç açıklandı puanlar belli değil liste yayınlanıyor kim kaç puan aldı biz kaç aldık nasıl oldu hep muamma. Lanet olsun sınavlarına bıktım ya !

Toplam 50 mesaj

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;