Editörler :
11 Eylül 2019 15:09   


İl merkezinde imamlık mı yoksa murakıplık veya din hiz uzmanımı tecrübeli hocalarımız

çalışan hocalarız tecrübeleri paylaşabilirmi

11 Eylül 2019 16:27

pişman :-(
Aday Memur

Ben olaya hangisin sorumluluğu yada maaşi fazla diye bakmiyorum hocam.Benim için aslolan mutluluk ve huzurdur.

İmamlikta mutlu iseniz,yeni heyecan aramaya gerek yok.

Yok mutsuz iseniz, beklemenizin ve düşünmenizin bir anlami yok.En fazla yine mutsuz olursunuz. Selam

12 Eylül 2019 06:21

Mahzun_
Müsteşar
Din hizmetleri uzmanı ol. en mutlu olacağın yer orası. İmamlık: merkezde de köyde de işin insanla, eğer sabırlı ve dayanıklıysan yaparsın.Aktif, girişken, görevinde iyi olacaksın imam ol. Fazla sabır ve tahammül yoksa, insanların söz, fiil ve tavırlarına dayanamazsan imam olma. Murakıp: İmamları, Müezzinleri, kkö leri denetlemek, haklarında rapor tutmak gerektiğinde soruşturma açıp onlarla olumsuz muhatap olmak, genelde sevilmeyen bir adam olmak istiyorsan murakıp ol. DHU: Dairede oturursun, din hizmetleri ve eğitimi, dini gün ve geceler, ramazan vs için, plan program vaaz sohbet vs hazırlarsın, kitap okur, ilmi çalışmalar yaparsın, müftünün vereceği dini veya idari işleri yaparsın. ilçede şube müdür gibisindir. bu işlerle uğraşırsın. artık karar senin
12 Eylül 2019 11:45

abdullah132413
Memur

Ben olaya hangisin sorumluluğu yada maaşi fazla diye bakmiyorum hocam.Benim için aslolan mutluluk ve huzurdur.

İmamlikta mutlu iseniz,yeni heyecan aramaya gerek yok.

Yok mutsuz iseniz, beklemenizin ve düşünmenizin bir anlami yok.En fazla yine mutsuz olursunuz. Selam


pişman :-(, 1 yıl önce - Alıntıya git

gayet güzel takdir ettim. :)

hakikaten mühim olan huzurdur. kimi kardeşlerimiz maaşa ve makama takılıyorlar. tabii herkesin kapasitesi ve meyilleri farklıdır. bundan dolayı kişi kendine en uygun, dinini en iyi yaşayıp yaşatabileceği bir meslekte kalmalı. illa yükselmem lazım, macera aramam lazım demek yerine kanaatkar ve gerçekçi olmak en iyisidir...ben şu içimizde bulunduğumuz zamandan dolayı imamlık derim...

12 Eylül 2019 13:57

g.karanfil
Aday Memur

abdullah132413 içinde bulunduğumuz zaman derken açabilirmisin

12 Eylül 2019 13:58

g.karanfil
Aday Memur

fikirleriniz için teşekürler

15 Eylül 2019 15:56

abdullah132413
Memur

günümüzde halk ile muhatap olmak zor olsa da gerekli. yukarı çıkıldıkça resmiyet artar halk ile alaka azalır. doğruyu söyleme ve yayma da zorlaştığı gibi dini yaşama ve yaşatma da zorlaşmakta. bu hala böyle. ama ilerde değişir diye ümit ediyorum.

16 Eylül 2019 15:50

gokkanherkan
Şef

hangisi olur bilmem ama merkezde murakıp olmak zor. Bizim murakıp arkadaşlara acıyorum bazen. Müftülük sıkıştırıyor bir yandan, görevlilerle arası açılıyor bir yandan. hele ki il merkezinde soruşturma bitmiyor. daha 3 ay öncenin soruşturmasına yeni sıra geliyor. hatta bu ara soruşturmadan cami gezemiyor garip lerim. ayrıca maaş konusunda da öyle cazip gelmiyor. sırf bunları görünce murakıplıktan vazgeçtim. hafta sonumuz yok ama artık sabah namazına kadar uykular kanıyor, öğleye kadar 5-6 saaat var. 6 x 6 eder 36. al sana fazladan 1,5 gün izin.

19 Eylül 2019 19:53

poyraz.1
Memur

kendini huzurlu hissettiğin ve çevrene de huzur verebildiğin bir camideki görevi müftü olmak dahil hiçbirine değişmem

21 Eylül 2019 15:26

mavigozluk
Şef
İl merkezindeki imamlık murakipliktan iyidir ancak dhu dan iyi değildir. Uzun vadede murakiplik yorar. Dhu da sıkacaktır bir süre sonra. Sizin beklentiniz isteğiniz nedir?
Toplam 9 mesaj