Editörler :
11 Eylül 2019 15:36   

Lise mezunu olarak memur olanların lisans bitirmesi sonucu derece ve kademesi ne olmalı

2012 ocak ayında göreve imam hatip lisesi mezunu olarak 12/2 dereceden başladım. 2014 yılında derece 11/1 iken lisans diploması aldım ve 9/1 oldum. Şu anda derecem ağustos ayındaki kademe yükselmesiyle 7/3. Benim sorum ise liseden ve üniversiteden aynı sene mezun olduğum arkadaşım 2014 senesinde imam hatip lisesi mezunu olarak 12/2 den başladı aynı sene lisans bitirince 9/1 oldu. Şu benim derecem ve onun derecesi 7/3, hatta onunki yıl sonu 6/1 olacak. Benim anlamadığım her şeyimiz aynı, ben 2 sene daha önce memuriyete başladım ama arkadaş benden önde. Bu nasıl oluyor

20 Eylül 2019 13:54

saenes74
Şef

okul bitirmelerde emsal meselesi olur.

emsal = siziinle aynı zamanda mezun olan kişi demektir.

. okul bitirme tarihi ititbariyle emsalin hizmeti ayrı degerlendirirlir. sizin hizmetiniz ayrı degerlendirirlir.

bu değerlendirmede okulu bitirip hemen işe girerseniz emsale takılmış olursunuz.

onun için almanız gereken derece ve kademeyi emsale takıldıgınız için alamassınız.

okul bitirme ve akabinde işe girme emsale takılmaya sebep olur.

sizin durumunuz böyle.

olduğu anlaşılıyor.

21 Eylül 2019 00:02

kırk ikindi yağmuru
Şef

Tlhmcht hocam aynı durumun bir benzeri de bende var arkadas var göreve kendisinden erken basladı 3 ay önce lisansı kendisinden 1 sene önce bitirdim yaş olarak 1 yas ta büyüğüm arkadas 4.3 be 4.1 de yim aramızda iki sene var nasıl oluyor anlamıyorum sordum hesaplattırdım emsale takılıyorsun diyorlar arkadas emsal se dediğim arkadastan büyüğüm bir sene hersey de once baslamıs ım nasıl oluyor da böyle okuyor anlamıyorum hala da anlamadım bir türlü bu emsal işini

Toplam 2 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?