Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Eylül 2019 17:18   

Güvenlik soruşturması/ memurlar.net yöneticilerine

sayın memurlar.net forum ve ilan yöneticileri

ağustos ayında atanmış öğretmenler olarak malumunuz güvenlik soruşturması aşamasındayız.

bu süreçte;

1) biz atanan öğretmenler göreve çok geç başlayarak hem maddi hem manevi yıpranmaktayız

2) bu süre içerisinde öğrencilerimize ücretli öğretmenler bakmakta ve öğrencilerimiz

öğretmen değişikliğinden çok olumsuz etkilenmektedir

3) Bazı okullar ücretli öğretmen dahi bulamamakta öğrencilere öğretmen gelene kadar

ya tatil yaptırmakta ya da dersleri boş geçmektedir

4) ücretli öğretmenler ise öğretmen gelmez sanarak veya kendilerine böyle bilgilendirme yapılarak

görevine devam ederken bir de bulunduğu sınıfa öğretmen atanıyor ve kadro dolunca

ücretli öğretmene yol gözüküyor maalesef o meslektaşımız da işsiz kalıyor

geleceğini tam kestiremiyor

5) veliler hem öğretmenlere hem okul müdür ve müdür yrd. sıkıştırarak bu konuda yönetimi

sıkıştırıyor ve yönetim de madur oluyor

sizlerden ricamız gerek haber sayfasında ve gerek forumlarda bu konuyu gündeme taşımanız ve

bu herkesi yıpratan tüketen sürecin hızlanmasına gerekli yerlerin dikkatinin çekilmesine

vesile olmanızdır.

11 Eylül 2019 18:21

Muhsena
Aday Memur
Evet, lütfen bu sürecin bir an önce sonuçlandırılması gerekmektedir. İngilizce öğretmeni olarak Atandığım okulda şu anda hiç İngilizce öğretmeni yok ve tek ingilizce öğretmeni ben olacağım. Okulun başlamasından bu yana o öğrenciler ücretli öğretmen de olmadan -ki sürekli öğretmen değişiminden kaynaklı odaklanma sorunu yaşamaları ve derslerine gereken ilgi ve başarıyı gösterememeleri yadsınamaz- nasıl eğitim öğretim hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürecekler? Hem eğitim için sıralarını almış öğrencilerimizin, hem de biz yeni atanan öğretmenler, veliler ve okul yönetiminin mağdur olmaması için güvenlik soruşturmasının bir an önce sonuçlanıp eğitim öğretim hayatının sağlıklı işleyişi sağlanmalıdır.
11 Eylül 2019 19:13

symphonyy
Aday Memur
Evet ama sadece öğretmenler değil örneğin msb ye atanan mühendisler neredeyse 5 aydır bekliyor. Mke dhmi vb diğer kurumlarda da 5-6 ay süren soruşturma süreci oldukça uzun ve yıpratıcı. Lütfen soruşturma süresiyle ilgili düzenleme için haber yap Memurlar.Net
13 Eylül 2019 15:34

Muallm66
Şef

Lütfen Memurlar Net bu konuda bir haber yapın yorulduk bu süreç çok yıprattı bizi.

Toplam 3 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?