Editörler : nayzen
11 Eylül 2019 20:39   

Becayiş istiyor
Derece kademe

arkadaslar benim sorum şu 27 11 2000 de ortaokul mezunu olarak 14/2de göreve başladım şu anda lise mezunu ve 5.in 1yim önümüzdeki pazar günü yapılacak aöf yaz okulu sınavında 5 dersten gecersem lisans mezunu olacağım derecem ne olur konustuğum bütün arkadaslar 2nin 2si ya da 3ü olursun derken kurumda özlüğe bakan arkadas 4.1 olursun diyor kim doğru söylüyor 2. sorum ben göreve 27 kasımda basladığım icin derece kademem her sene 27 kasımda değisiyordu ancak memurken liseyi dısardan bitirdim ondan sonra 6 eylülde derece kademem 6 eylülde değismeye basladı ancak gene aynı arkadas bunun yanlıs olduğunu eğitim durumunun değisme tarihinin önemli olmadığını göreve baslama tarihinin gecerli olduğunu derece terfi düzeltme yapacağını söyledi buna karsı nereye itiraz edebilirim yani kimden görüs alabilirim

12 Eylül 2019 14:37

nayzen
Editor

2. sorunuzda arkadaşınız haklı olabilir. Zira değişiklikler askerlik gibi ücretsiz izin sayılan ayrılık dönüşlerinde tarih atlaması ile gerçekleşir. derece kademe için ise daha önce lise ise ve sonrasında 4 yıllık fakülte bitirmiş iseniz 4 puan düşersiniz. şu an kaçtaysanız 4 birim düşeceksiniz

13 Eylül 2019 17:59

devrimbesni
Memur

2. sorunuzda arkadaşınız haklı olabilir. Zira değişiklikler askerlik gibi ücretsiz izin sayılan ayrılık dönüşlerinde tarih atlaması ile gerçekleşir. derece kademe için ise daha önce lise ise ve sonrasında 4 yıllık fakülte bitirmiş iseniz 4 puan düşersiniz. şu an kaçtaysanız 4 birim düşeceksiniz

nayzen, 2 hafta önce - Alıntıya git

tamamda benle birlikte göreve başlayıp liseyi ve üniversiteyi dısardan bitiren bütün devre arkadaslarımın derece terfi tarihleri değisti hepsimi yanlıs

13 Eylül 2019 18:02

devrimbesni
Memur

nayzen, 2 hafta önce - Alıntıya git

4 birim derken anlamadım

Toplam 3 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?