Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Eylül 2019 00:07   

GS konusunda enteresan bir durum.

Hocalarım merhaba.

Ben erzurumda bir ilçeye (kendi köyüme) atandım ve evrakları teslim ettim. Buralar hep bildiğim yer olduğu için biz hemen taşındık. Sağolsunlar yardım eden çok oldu.

Sorun şurada başlıyor Beni araştıracakları yer Ankara çünkü nüfus oraya kayıtlıydı ve ben erzuruma taşındığımda eve yerleştim şuan evde oturuyorum fakat nüfusu buraya aldıramadım çünkü bu evde birisi oturuyor gözüküyor yani (zaten küçük bir yer olduğu için pek önemsememişler) adam değiştirmemiş. Hal böyle olunca bende kaydımı aldıramadım.

Ankaradaki nüfus iptal oldu. Ev boş

Erzurumda ki evime de nüfus aldıramıyorum.

GS konusunda eve geldiklerinde "kiralıktır" yazısından başka birşey görmeyecekler muhtemelen.

Sizce sorun olur mu?

12 Eylül 2019 02:08

martatamasi
Memur

işi baya karışırmışsın hocam. öncelikle evrak teslim ederken ankara'daki adresi verdiysen evrakların şimdi ankarada... milli eğitime evrak teslim ettikten sonra erzuruma taşındıysan adresin değiştiği için hem nüfusa hem de milli eğitime gidip bunu bildirmen lazım. Şu andaki adresinizde biri kayıtlı görünüyor diye nüfusa kayıt yapamazsın diye kim söyledi ayrıca? Su idaresine gidip su faturasını üzerine yap, sonra nüfus dairesine bu belgeyle gidip kaydını yeni adresine taşıyabilirsin. Kaydını yeni adrese taşıdıktan sonra mevcut kayıtlı kişiyi de sildirebilirsin nüfus dairesinde, burası benim adresim burada öyle biri kalmıyor demen yeterli bunun için.

Ayrıca ankara'daki nüfus kaydın nasıl iptal oldu? Yeni adrese kayıt olmadan eski adres iptal olmaz nüfusta... yeni adresini bildirmezsen süreç çok uzayabilir.

Toplam 1 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?