Editörler : ayşegül bgm

Hayalperesthemşire
Müsteşar
24 Eylül 2019 18:23

Okadar boşsun ki, biz çalışan memuruz sen yeni atanmış bir kisisin, kim daha iyi bilebilir bir düşün!! Kaç arkdsm ikametgah yerine atandı hiçbiri hemen 1 gün sonra başlamadı zorunluluk yok yani! , son gün başlayan da var evrak verip sonraki gün de başlayan var, hastane insiyatifnde olan bir durum kafan alırsa tabi, biz ilk gün teslim ettik son gün başladık, herşey senin kafandan yazdığın şeyler gibi değil yani

Radtechn, 5 yıl önce

Ne uydurması lan ben yönetmelikte yazanı söylüyorum . Evrak teslimi için bir gün diye yorum atmışlar ona cevap verdim 15 gün diye sözleşmeli öğretmenler de evrak tesliminden 3 iş günü sonra işe başlamak zorunda yazıyor . Bazıları bakmış 657 ye göre 1 gün sonra başlamak zorunda diyorlar bende onu söyledim . Özel hastane mi lan orası gel kafana göre başla diyecekler asıl sen uyduruyorsun . Herkese evrak hazırlamak için 15 gün süre verilir . İ dışına atananin evrak tesliminden sonra ev tutabilmesi taşınma işlemleri için 15 gün göreve başlama süresi verilir bulunduğu ile atanan için 1 / 3 gün süre var göreve başlaması için . Bu belirtilen süreyi geçerse kişi 2 ay içinde mazeret bildirmek zorunda yoksa 1 yıl ceza alır genelgede yazan bu

Radtechn
Aday Memur
24 Eylül 2019 18:30

Memursan baş git işini yap o zaman yönetmelik de yazanı söylüyorum ben senin gibi ezbere konuşmuyorum

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Okadar boşsun ki, biz çalışan memuruz sen yeni atanmış bir kisisin, kim daha iyi bilebilir bir düşün!! Kaç arkdsm ikametgah yerine atandı hiçbiri hemen 1 gün sonra başlamadı zorunluluk yok yani! , son gün başlayan da var evrak verip sonraki gün de başlayan var, hastane insiyatifnde olan bir durum kafan alırsa tabi, biz ilk gün teslim ettik son gün başladık, herşey senin kafandan yazdığın şeyler gibi değil yani

NeMemuruAlkolBeyy
Aday Memur
24 Eylül 2019 18:36

Evrak teslimi süresi 15 gün felan bunu duyuruda soyleyecekler ondan sonra evrak tesliminden sonra yönetmelik ye 1 gün ise başlama tabi bu evrak tesliminden sonra fakat işler böyle yürümüyor kurumnun insiyatifine kalmış isterse haftaya basla der.

Radtechn, 5 yıl önce

Memursan baş git işini yap o zaman yönetmelik de yazanı söylüyorum ben senin gibi ezbere konuşmuyorum

Radtechn
Aday Memur
24 Eylül 2019 18:48

Güzel kardeşim bende onu söylüyorum zaten il dışı ya da bulunduğun şehire atan 15 gün evrak hazırlama süresi var . Evrak teslimi yaptıktan 1 yada 3 iş günü sonra bulunduğun sehirdeysen eğer yönetmelikte göreve başlamak zorunda olarak yaziyor farklı sehirdeyse ek 15 gün daha süre var

NeMemuruAlkolBeyy, 5 yıl önce

Evrak teslimi süresi 15 gün felan bunu duyuruda soyleyecekler ondan sonra evrak tesliminden sonra yönetmelik ye 1 gün ise başlama tabi bu evrak tesliminden sonra fakat işler böyle yürümüyor kurumnun insiyatifine kalmış isterse haftaya basla der.

Ozaliz
Memur
24 Eylül 2019 18:52

O üslubunla yüzde 1 milyon haklı olsan da haksız çıkarsın. Hastalarınla da bu şekilde konuş tamam mı sen.

Radtechn, 5 yıl önce

Güzel kardeşim bende onu söylüyorum zaten il dışı ya da bulunduğun şehire atan 15 gün evrak hazırlama süresi var . Evrak teslimi yaptıktan 1 yada 3 iş günü sonra bulunduğun sehirdeysen eğer yönetmelikte göreve başlamak zorunda olarak yaziyor farklı sehirdeyse ek 15 gün daha süre var

Radtechn
Aday Memur
24 Eylül 2019 18:54

Sana ne oluyor lan atlamayin ortaya seni ilgilendirmez

Ozaliz, 5 yıl önce

O üslubunla yüzde 1 milyon haklı olsan da haksız çıkarsın. Hastalarınla da bu şekilde konuş tamam mı sen.

selinay.96
Kapalı
24 Eylül 2019 20:00

Güler sağlam sitesin de yaklaşık 11 bin kişinin soruşturması tamamlandı demis

Climber798, 5 yıl önce

Rica etsem Sayıyı söyledikten sonra foruma yazar mısın tekrardan

Hemsireesrahnm
Aday Memur
24 Eylül 2019 21:32

yarın zimmete düşmeler başlayacakmış 11 bin kişinin bakalım hayırlısıyla
selinay.96, 5 yıl önce

Güler sağlam sitesin de yaklaşık 11 bin kişinin soruşturması tamamlandı demis

Kasper Hauser
Aday Memur
19 Ekim 2019 18:26

Güvenlik soruşturması hakkında özet bilgi ve emsal mahkeme kararları hakkında , Ankara İdari dava avukatı Av. Mehmet Sepin 'in web sitesinde bir makalesi var.

Özet bilgi için bakmakta fayda var:

https://avukatmehmetsepin.com/guvenlik-sorusturmasi/

gurbetnurse
Şube Müdürü
19 Ekim 2019 23:01

+++

gurbetnurse
Şube Müdürü
19 Ekim 2019 23:04

++

mazlum0648
Kapalı
30 Ekim 2019 18:19

Merhaba arkadaşlar,

Twitterda geziyle ilgili paylaşımlarda bulunmuştum fakat herhangi bir örgüt parti adına degil hesap çok eski

şifre vs yok kapatıramadım acaba guvenlik soruşturmam olumsuz geçer mi ? herhangi bir hukuki süreç yaşamadım tweetlerden

dolayı yardımcı olrsanız sevinirim

01 Aralık 2019 20:14

avukat mehmet sepin in anayasa mahkemesinin güvenlik soruşturması iptal kararı ile ilgili yorumu aşağıda;

15 Temmuz 2016?daki darbe girişimi sonrası memuriyete girişte ?güvenlik soruşturması şartı? getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi 24 Kasım tarihli Resmi Gazete?de yayımlanarak yürürlüğe giren kararı ile İPTAL etmiş bulunmaktadır.Bu iptal kararının sonucu olarak iki soru akla gelmektedir. Bunlar;1- Güvenlik soruşturması sebebiyle ihraç veya ataması yapılmayan kişilerden davası devam edenler ve henüz dava açmamış olmakla birlikte dava süresi henüz dolmamış kişilerin durumuna bu iptal karanını etkisi nasıl olacaktır?2- İkinci önemli soru ise; dava açmamış olup dava süresi geçmiş olanlar ve dava açmış olup davayı kaybeden kişilerin Anayasa Mahkemesi?nin iptal kararından nasıl etkilenecektir ?Birinci sorunun cevabı doktrinde ve yargı kararlarında açık bir şekilde belirttiği üzere, bu iptal kararından etkilenecek ve Anayasa Mahkemesi?nin bu iptal kararını gerek idare, gerekse halen davası devam edenler açısından, yargılamayı yapan mahkeme tarafından Anayasa Mahkemesi?nin İPTAL kararın dikkate alarak uygulayacaklardır. Medya?da yer alan ?Anayasa Mahkemesi kararlarının geriye yürümediği? şeklindeki ifade doğru ancak, yanlış yorumlanabilmektedir. Zira Anayasa Mahkemesi kararının geriye yürümemesine ilişkin Anayasamızın 153. Maddesi hükmü, kazanılmış haklara dokunulmaması sebebiyle geriye yürümemesi içindir. Yani bu hüküm ve ilke kazanılmış hakları korumak içindir. Buradaki durumda tam tersi olarak, Anayasa Mahkemesi?nin bu iptal kararından hak ve menfaat elde edenler açısından geriye yürümezlik ilkesi uygulanmayacak, tam tersi henüz idarenin inceleme aşamasındakiler açısından idareler karar verirken artık bu iptal kararına göre karar verecek, güvenlik soruşturması geçmişte olumsuz sonuçlanması sebebiyle dava açıp, davası devam edenler açısından da yine artık bu iptal kararına göre mahkemeler karar verecektir(Danıştay 8. Dairesi, E:1967/153 ve K:1968/2783 sayılı karar). Bu konu ve süreç karmaşık ve ileri seviye hukuki bilgi gerektirmesi sebebiyle bir idare hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukattan yardım alınması yerinde olacaktır.İkinci sorunun cevabı ise, yani güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanması kararına karşı dava açmamış veyahut dava açmış bulunmakla birlikte davası reddedilip, davayı kaybetmiş kişilerin de Anayasa Mahkemesi?nin bu 24 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete?de yer alan iptal kararı uyarınca yeniden dava açma hakları canlanabilecektir. Anayasa Mahkemesi kararının, iptal kararı sonucu kişilerin lehe hak oluşması durumu sebebiyle ? geriye yürümezlik hükmü ve ilkesine? istisna oluşturup dava açmamış veya davası reddedilmiş kişiler için yeni bir hak oluşturacaktır. Dava süresi geçmiş veya dava açıp davası reddedilmiş kişilerin yeniden dava açabileceğine ilişkin DANIŞTAY DAİRE KARARLARI VE DANIŞTAY DAVA DAİRELERİ GENEL KURULU KARARLARI BULUNMAKTADIR. Basında yer alan karar kararlar genelde 1960?lı yılların ve 1970?li yılların kararlarıdır. Ancak 2000?li yıllarda ve yine 2010 ve 2011 tarihli güncel Danıştay kararları da Kanunun veya Düzenleyici işlemlerin iptali ardından dava süresi geçmiş olsa bile hatta dava açıp davası reddedilen, yani davalarını kaybetmiş kişilerin ise yeniden dava açabileceklerini belirmektedir(Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, .2006 tarih ve E:2006/2? ve K:2006/5? sayılı kararı ve yine Danıştay 2. Dairesi, E:2004/2... ve K:2004/1? sayılı kararı) Bu kararlarda Danıştay?ın kararın geriye ne kadar eskiye, ne kadar geriye yürüyeceğini, yani güvenlik soruşturması olumsuz sonuç kararının kaç yıl önce verilen kararlar için Anayasa Mahkemesi kararının sirayet edeceğini belirmemiş, herkesi ve her süreyi kapsayacak şekilde karar vermiştir. Bu sürenin 10 yıl öncesine kadar ki olumsuz, red kararlarını kapsayacağına ilişkin Danıştay kararı bulunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus Anayasa Mahkemesi?nin söz konusu yeni iptal kararı ardından, dava süresi geçmiş olanlar ve de davalarını geçmişte açıp fakat davaları reddedilmiş kişiler davalarını doğrudan açamayacak olup, gerekli idari ve hukuki işlemler ardından davayı açılabilir hale getirmeleri ardından, davalarını açabileceklerdir. Emsal kararlar için danışabilirsiniz.Güvenlik soruşturması için avukatmehmetsepin.com isimli siteden ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.https://avukatmehmetsepin.com/guvenlik-sorusturmasi/Av. Mehmet Sepin

AtanmamışAtt
Aday Memur
02 Aralık 2019 00:01

Arkadaşlar zimmetten gelişme ses seda yok mu?

merttan
Genel Müdür
03 Aralık 2019 14:51

ben sağlık bakanlığına dava açmıştım dava açmadan önce kamu denetçiliği kurumuna gitmiştim kamu denetçiliği kurumu benim haklı olduğunu bildirdi atamamın yapılmasını söyledim fakat sağlık bakanlığı kamu denetçiliği kurumunun kararına uyumadı ben de idari dava açmıştım idari dava mam reddedildi şu an istinafta ilgili davam istinafa ilgili Anayasa mahkemesi iptal kararı sundum bakalım ne zaman ivedi bir şekilde dosyamı görüşecek bilmiyorum sözde siiinen adli para cezası silinmemiş bu konuda fatih saraman kararı var Aym nin Ahis ye aykırı işlemler

merttan
Genel Müdür
03 Aralık 2019 14:55

https://www.anayasa.gov.tr/tr/haberler/bireysel-basvuru-basin-duyurulari/kanunen-verilmemesi-gereken

Aylakadam12
Aday Memur
06 Aralık 2019 11:19

Merhaba arkdslar dun bakanliga gittim. Yasada cikti neden bekliyoruz dedim. Ckan yasanin153. Maddesine gore eskiyi kapsamiormus. Yani suan biz eski duzendeyiz. Bunun mantikli bir yanı yokki dedim. Oda evet dogru bunun icinde dava acildi karar 1 hafta -10 gune sonuclanir duzeltilir. Dedi suan baska yapablecegim birsey varmi dedim . İsterseniz dilekce yazin dedi ama ordanda bisey ckmaz bu kararin duzenlenmesini bekler dilekcenizde. Anlamis deilim:) full beklioruz.

berke2510
Daire Başkanı
06 Aralık 2019 11:47

Tekrar tekrar dava açılmasına gerek yok ki Anayasa mahkemesi'nin iptali herkesi Bağlar

Size kim dedi sağlık bakanlığı mı

Aylakadam12
Aday Memur
06 Aralık 2019 17:33

Atama birimi muduruydu.

Aylakadam12
Aday Memur
12 Aralık 2019 18:40

Arkdslar ozelden su gruplarin linkini atarmisiniz. Buradan ses cikmio. Tskrler

Toplam 100 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük