Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Eylül 2019 14:47

Terfi silinmesi

iyi çalışmalar bağlı olduğum ilçe milli eğitim bana ve okuluma hiç bir bilgi vermeden 2 terfimi silmiş.

Silme sebepleri ise doğuda çalışırken aldığım 2 yıla bir terfi uygulamasını zorunlu hizmetle karıştırmaları. Bilgi sehibi olan arkadşlar bu konuda bana bilgi verirlerse bende izleyeceğim yolu belirlerim. Saygılar

Ozkanozen62
Memur
12 Eylül 2019 22:56

hocam siz durumunuzu ayrıntılı yazın o zaman cevap verebiliriz çünkü herkes iki yıla bir kademe alamıyor. Hangi yıl öğretmen oldunuz terfileri nerede ve ne zaman aldınız?

leylex
Aday Memur
17 Eylül 2019 12:06

2009 ilk atama sözleşmeli. 632 khk ile kadroya geçtim. kadroya geçtikten sonra bulunduğum bölgeden ayrılmadım yani tayin istemedim 4 yıl daha çalıştım. burdaki 4 yıl çalıştığım sürelerde kalkınmada öncelikli il yani 72. madde gereği 2 yıla bir terfi yazılmış. aradan geçen 8 yıl sonunda silinmiş terfiler

alper_ix
Şef
17 Eylül 2019 12:18

Hocam 2010 yılında bildiğim kadarıyla zorunlu hizmet affı geldiydi sizde aftan yararlanıp zorunlu hizmetiniz kalktığı için yanlış verilen terfileri geri almışlar düzeltmişler öyle görünüyor

leylex, 5 yıl önce

2009 ilk atama sözleşmeli. 632 khk ile kadroya geçtim. kadroya geçtikten sonra bulunduğum bölgeden ayrılmadım yani tayin istemedim 4 yıl daha çalıştım. burdaki 4 yıl çalıştığım sürelerde kalkınmada öncelikli il yani 72. madde gereği 2 yıla bir terfi yazılmış. aradan geçen 8 yıl sonunda silinmiş terfiler

leylex
Aday Memur
18 Eylül 2019 09:29

daha önce çalıştığım ilçe ve il milli eğitimler bu terfilerin zorunlu hizmetle alakalı olmadığını kalkınmada öncelikli illlerde çalışmaya devam ettiğim için aldığımı ve yanlışlık olmadığı yönünde bilgilendirdiler ama terfi ve düzeltilmesi şu an havada kaldı. Ne ilçe çözebildi ne de il.

Ozkanozen62
Memur
18 Eylül 2019 11:03

Hocam iki yıla bir kademe kalkınmada öncelikli illerde zorunlu hizmet yapan personele verilir. Zorunlu hizmete tabi her meslek zorunlu hizmet süresince ve zorunlu hizmet bittikten sonra aynıyerde kaldığı takdirde iki yıla bir kademe alır. Ancak MEB 2010 da zorunlu hizmet affı yaptığı için 06.05.2010 tarihinden önce meb de öğretmen olarak görev yapanlar iki yıla bir kademe alamaz.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
18 Eylül 2019 17:50

2010 yılı öncesi atananlar bu kademeden yararlanamazlar ki, silinmesi doğru önceden verilmesi yanlış bir uygulama.
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi