Editörler : Mehmet Balci
11 Ekim 2019 20:56

atanamayn
Aday Memur
Öncelikle kazanan herkesi tebrik ediyorum. Aralıkta merkezi için fikri olan var mı peki yine önceki alımlar gibi mi olacak?
11 Ekim 2019 21:01

poseidon66
Memur

85 ile başvurup 1 puan ile kaçırdım. Başka kurumları kazanıp atanıp bu listede olanlar var ama hiç kızamıyorum o insanlara. tek bir suçlu var o da sistemdir. İski yi kazananları 6 ay sonra işe başlatan sistem. OGM tercih süresini uzun tutup sonucu da hemen açıklamayan sistem. Şöyle bir VHKİ kadrosuna hukuk mezunlarını alan sistem suçludur. Bu arkadaşlar diğer kurumları garanti olmadığı için buraya başvurdu. Adam gibi bir sistem olmuş olsa bu ilan 84 e kadar rahat inerdi yazık oldu. Çoğu mülakata bile gelmeyecek. Hatta maaşını öğrenen hukuk mezunları hiç gelmeyecek. Bu bozuk sistemde emeği olanlar Allahından bulsun. Listeye giren arkadaşlara başarılar diliyorum en ihtiyacı olanınız kazanır inşallah.

11 Ekim 2019 22:19

Teabhr
Aday Memur

85 ile başvurup 1 puan ile kaçırdım. Başka kurumları kazanıp atanıp bu listede olanlar var ama hiç kızamıyorum o insanlara. tek bir suçlu var o da sistemdir. İski yi kazananları 6 ay sonra işe başlatan sistem. OGM tercih süresini uzun tutup sonucu da hemen açıklamayan sistem. Şöyle bir VHKİ kadrosuna hukuk mezunlarını alan sistem suçludur. Bu arkadaşlar diğer kurumları garanti olmadığı için buraya başvurdu. Adam gibi bir sistem olmuş olsa bu ilan 84 e kadar rahat inerdi yazık oldu. Çoğu mülakata bile gelmeyecek. Hatta maaşını öğrenen hukuk mezunları hiç gelmeyecek. Bu bozuk sistemde emeği olanlar Allahından bulsun. Listeye giren arkadaşlara başarılar diliyorum en ihtiyacı olanınız kazanır inşallah.

poseidon66, 1 hafta önce - Alıntıya git
Gerçekten okadR haklısınızki yıllardır mağdur olduğumuz tek konu bu sonuçların geç açıklanması şimdi ysk alım yapıyo yine aynı sorunlar orayı kazanan belki merkezide kazanıcAk seçim yapıcak olan bizim gibi sınırda puan alanlara olacak
11 Ekim 2019 23:38

A.7065
Aday Memur

Arkadaşlar öncelikle mülakata kalan herkesi tebrk ederim umarım mülakat sonunda da gerçekten hak eden kazanır.Bundan sonraki kısa süreçte mülakatta nasıl hazırlanmalı nelere bakılmalı sizce?

12 Ekim 2019 00:04

atanamayn
Aday Memur

Arkadaşlar öncelikle mülakata kalan herkesi tebrk ederim umarım mülakat sonunda da gerçekten hak eden kazanır.Bundan sonraki kısa süreçte mülakatta nasıl hazırlanmalı nelere bakılmalı sizce?

A.7065, 1 hafta önce - Alıntıya git

+++

12 Ekim 2019 00:33

Kpssligenc
Kapalı

A.7065, 1 hafta önce - Alıntıya git
+
12 Ekim 2019 00:44

Nzblbl
Memur

Hickimseyi ve hicbir meslegi kucumsemiyorum ama universite mezunu olarak ve kpss den de hatiri sayilir puan almis biri olarak gecinmekte zorlanacagimi bile bile taseron kadrolara bile basvuruyorum artik. Her ilana basvuranda suc yok diyemeyecegim cunku 90 ustu puan alanlar 4001 den bile atanabilecekken gelip burada kendisinden dusuk puan almis herkese torpilli gozuyle bakip onumuzu tikayarak kendilerince adaleti sagliyorlar ve mulakatina gitmeyecegi halde her cikan ilana basvurup 85 in altina dusmeyen taban puanlar olusmasina sebep oluyorlar ya hakkim onlara da helal degildir. Onlarin da torpille haksiz yere onumuze gecenlerden zerre farki oldugunu dusunmuyorum. Sirf bu sebeple tum ilanlara basvuranlar da rahat uyuyamasinlar insallah.

12 Ekim 2019 03:19

C-hyptia
Memur

listeye girmişim umarım başka kurumları kazananlar mülakata gelmez de ihtiyacı olanlar kazanır

12 Ekim 2019 11:09

Maliye7777
Memur

listeye girmişim umarım başka kurumları kazananlar mülakata gelmez de ihtiyacı olanlar kazanır

C-hyptia, 1 hafta önce - Alıntıya git
kapatan puana bakildiginda. ndk listesindeki herkes istese ogm kazanabilirdi. yani ihtiyaci olan kazansn lafi ici bos bi laf ihtiyaci olan ogm yazar kazanirdi bunlar sehir secen kadro secen ne ayranm dokulsun ne ..... diyen tipler. kanimca
12 Ekim 2019 11:25

Duygu1991
Aday Memur
kapatan puana bakildiginda. ndk listesindeki herkes istese ogm kazanabilirdi. yani ihtiyaci olan kazansn lafi ici bos bi laf ihtiyaci olan ogm yazar kazanirdi bunlar sehir secen kadro secen ne ayranm dokulsun ne ..... diyen tipler. kanimca
Maliye7777, 1 hafta önce - Alıntıya git
Arada ekonometri mezunu tanıdıklarım var ogm bütün ibf yi alıp ekonometriyi almadı biz ekocular olarak her yerde mağduruz.
12 Ekim 2019 12:07

hatice güvennn
Memur
Umarım çabuk açıklanır sonuçlar yoksa merkezidede görücez ayni kişileri
Teabhr, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam açıktan sözleşmeli yerleşen merkezî kadrolu alımı rercih ettiği gibi ,açıktan kadrolu yerleşen de merkezi de kit (sözleşmeli ) tercih edemiyor mu?

Maalesef kadrolu açıktan yerleşen aralık ayında kit yazar sadece ,

açıktan sözleşmeli yerleşen de kadrolu olan yeri tercih eder boşuna sevinmeyin hocam yine olan 80+ puanlara olacak :(

Sistem kötü olabilir ama bu insanları da Allah a havale ediyorum her alıma başvuran egosunu tatmin eden zihniyetlileri !!! Yazık günah diyorum başka birşey demiyorum :(

12 Ekim 2019 12:14

serentyy
Aday Memur

Elbette söylediğiniz tabiri uygulayanlar var. Ama O listede OGM tercihlerine başvuru hakkı elinden alınmış olan kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve çeko mezunları da var. Umarız bu sefer OGM de yerleşenler yüzünden mağdur edilmeyiz. Hak eden kazansın.

12 Ekim 2019 12:40

atanamayn
Aday Memur

OGM'de kamu yönetimi mezunları da yoktu listede maalesef başvuramadık.Eğer bölümümüz olsa ve kazanmış olsak erkenden bildirir başkalarının da önüne geçmezdik ;fakat mülakat sistemi olduğu müddetçe ya bu da olmazsa o zaman ona da başvurayım düşüncesi eksik olmayacaktır,herkes iş arıyor. Hukuk mezunu dahi bu ilana başvuruyorsa siz düşünün artık derim.Bu kadroların çoğundan fazlası hatta iibfnin hakkı zaten ;ama maalesef ki durum bu.Alım merkeziden olmuş olsa kimse bu şekilde isyan da etmeyecekti.Sonuçlar ortada.

12 Ekim 2019 13:22

Kpssligenc
Kapalı
Arkadaslar kazanan herkesi tebrik ediyorum. Bundan sonraki surecte ne yapmaliyiz,mulakata nasil hazirlanmaliyiz? Tecrubeli arkadaslar yardimci olabilir mi?
12 Ekim 2019 18:44

C-hyptia
Memur

hayır yanlış düşünüyorsun ben ulus mezunuym 87 küsür puanla ndk listesine girdim ama ben ogm de yokum cünkü ulus mezunu almadılar kamu ulus gibi bir kaç bölümden alınmadığı için ogm düşük kapattı ndk ulus gibi sıkıntılı bölümlerden mezun olanlar için önemli bir kadroydu ve bu yüzden evet ihtiyacı olanlar atansın dileğimi tekrarlıyorum

ndk listesine giren herkes her gelen kadroya başvuranlar değil arada masumlarıda kaynatmayın

12 Ekim 2019 18:52

Kpssligenc
Kapalı

hayır yanlış düşünüyorsun ben ulus mezunuym 87 küsür puanla ndk listesine girdim ama ben ogm de yokum cünkü ulus mezunu almadılar kamu ulus gibi bir kaç bölümden alınmadığı için ogm düşük kapattı ndk ulus gibi sıkıntılı bölümlerden mezun olanlar için önemli bir kadroydu ve bu yüzden evet ihtiyacı olanlar atansın dileğimi tekrarlıyorum

ndk listesine giren herkes her gelen kadroya başvuranlar değil arada masumlarıda kaynatmayın

C-hyptia, 1 hafta önce - Alıntıya git
Aynen oyle arada masum olan insanlar da var. Ben ogm de ozel sebeplerden oturu sadece Ankara yazdim. yanlis hatirlamiyorsam ogm de antalya 86.68 ile kapatti benim puan 86.69 yazsaydim o arkadas yedekte olacakti ben gitmeyecegim halde listede olacaktim. yani keyfi davranmadim. Herkesi ayni kefeye koymak dogru bir sey degil.
14 Ekim 2019 08:15

Max weber
Şef

Nükleer adına yakışır puanda kapatmış: )

14 Ekim 2019 11:22

gezginemre
Aday Memur

memurlar.net haber yaptı NDK alımı hukuka aykırıymış mülakat yapması. Bir babayiğit idari yargıya taşırsa alım kesin iptal olurmuş..

14 Ekim 2019 13:16

poseidon66
Memur

Nükleer adına yakışır puanda kapatmış: )

Max weber, 1 hafta önce - Alıntıya git

Milleti provake etme. zaten 80 in altına inmesi mümkün olmayan bir ilan idi. başvuranların hiç biri boş insan değil. vhki kadrosu her kurumda aynıdır tutupta 8 bin tl vermezler. hukuk mezunları desen kazansa bile gelip o işi yapmaz orda. kaçar 2 gün sonra. başka kurumu kazananlarda kendi şehrini tercih eder gelmez. Senin gibilerde bir halt yedim sanır burda konuşup.

14 Ekim 2019 13:30

Max weber
Şef

Milleti provake etme. zaten 80 in altına inmesi mümkün olmayan bir ilan idi. başvuranların hiç biri boş insan değil. vhki kadrosu her kurumda aynıdır tutupta 8 bin tl vermezler. hukuk mezunları desen kazansa bile gelip o işi yapmaz orda. kaçar 2 gün sonra. başka kurumu kazananlarda kendi şehrini tercih eder gelmez. Senin gibilerde bir halt yedim sanır burda konuşup.

poseidon66, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ne alakası var posedion ? Dediklerinin mantığa yaraşır bir yanı yok. Başvurmadığım halde yüksek puanlı arkadaşlar bilgilensin diye konuyu açan benim . Yüksek kapatıcağı zaten belliydi. Yeni açılan bire kurum. İsmi ilgi çekici, ona hitaben o sekilde yazdım ne var bunda ?

Toplam 220 mesaj

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;